Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Vectra C/ Signum

Vectra C - Ремонт на врътката на двузоновия климатроник

Petar_kazakov снимка Petar_kazakov 27 юли 2015 - 18:06

 CH_M, на 23 юли 2015 - 19:04, каза:

Какви 20 лв. колега ?
http://tpetrov.com/s...%EA%EE%E4%E5%F0

А за колегата дето бил готов да ги прежали 130-те кинта, е, ами има и такива сервизи, на принципа "ден година храни". :icon_wink2:


Ха, Ха, Ха.
Ами значи съм познал ... не е повече от 20 лв :biggrin:

ще взема да я сваля врътката и да го проверя колко е голямо това чудо ...
Като гледам от снимката дето съм му щракнал е с 9 позиции.
Отговори

Petar_kazakov снимка Petar_kazakov 31 октомври 2015 - 22:21

Взех един нов енкодер 21, той ми се стори най-близо до оригиналният енкодер (12х15мм и 16мм височина.)
Новият енкодер беше с 2мм по-нисък, но сложих парченце от клечка за зъби (оказа се че е точно 2мм диаметър :-))

Стана перфектно работи бутона и врътката, но ... се оказа че врътката работи на обратно :-)
като въртя на дясно се намаля вентилатора, а на ляво се усилва :-D


ПП: не знам само има ли някаква "врътка" лесно да се обърне посоката ...
Отговори

CH_M снимка CH_M 01 ноември 2015 - 09:15

 Petar_kazakov, на 31 октомври 2015 - 22:21, каза:

ПП: не знам само има ли някаква "врътка" лесно да се обърне посоката ...

Има, прекъсват се пистите на крайните пинчета на енкодера от страната с 3-те пина и с кабелчета се кръстосват.
Надявам се без да чертая схеми си наясно какво искам да кажа ...
П.П. И не бе ли по-лесно да ревизираш оригиналния както съм показал по назад в темата?
Отговори

Petar_kazakov снимка Petar_kazakov 11 ноември 2015 - 11:09

 CH_M, на 01 ноември 2015 - 09:15, каза:

Има, прекъсват се пистите на крайните пинчета на енкодера от страната с 3-те пина и с кабелчета се кръстосват.
Надявам се без да чертая схеми си наясно какво искам да кажа ...

Това с пистите, няма да стане, понеже връзки минават и отзад :-(
аз си мислех за варианта да разпоя двете крайни крачета да ги вдигна на горе и да запоя 2 жички, които да кръстосам на платката ...
Но разстоянието ми се струва доста малко м/у крачетата и платката около 2-3мм, и трябва да помисля за някаква изолация между двете.
Мисля си за силикон (glue gun), ама ... ще трябва да се заредя с малко търпение някой ден :-) и да пробвам какво ще стане :-)


 CH_M, на 01 ноември 2015 - 09:15, каза:

П.П. И не бе ли по-лесно да ревизираш оригиналния както съм показал по назад в темата?

Аз го направих веднъж, почистих всичката грес, но не се оправи. Вярно работеше малко по-добре, имам чувството че на определени места си работеше на други прескачаше.
И си мисля че тези двете контактувашите пластинки, може да са нещо прецакани/разместени, и от там да се получава проблема.
Може и аз да съм ги пре еб@! ... докато го чистих от греста :-)
Отговори

Dechkko снимка Dechkko 01 септември 2016 - 10:43

Колеги, преди може би 5-6 месеца си почистих и аз врътката и до вчера си работи добре, когато се появи странен проблем. При опит да вляза в менюто работи ок, при въртене наляво/надясно също е ок. Пуснах климатроника и след това при опит да го изключа стана сигурно от поне 20тия опит, като през това време излизам от менюто, влизам пак, избирам останалите опции, но да изключа климатроника не иска и не иска. Някакви идеи?
Мнението беше редактирано от Dechkko: 01 септември 2016 - 10:44
Отговори

Жоро снимка Жоро 02 септември 2016 - 08:34

Бил си пуснал подгрева на предното стъкло. Когато то е пуснато не може да спреш климатика. Първо гасиш него и после климатика :) Една сутрин в студа пробвах да пусна климатика за да се стопля по-бързо, но натиснах и подгрева на предното стъкло. След малко като колата загря, се опитах да спра климатика, ама така и не можах, след малко спрях подгрева и от раз спрях климатика...
Отговори

Dechkko снимка Dechkko 02 септември 2016 - 09:13

Еййй Жорооо, много благодаря голям си :) Точно така е наистина. Да питам и още нещо, онзи ден като заваля и челното стъкло се запоти супер много и пуснах да духа на макс, но ефект никакъв. Щом пуснах климатика за секунди го оправи. Филтъра на купето е сменян сравнително скоро и не е с активен въглен. При теб същото ли е?
Отговори

Жоро снимка Жоро 02 септември 2016 - 12:44

Голям, голям... 90кила..
За предното стъкло, ако още с паленето не обърна струята само към предния джам, започва да се поти. Филтъра ми е нов с активен въглен...
Отговори

YasenA снимка YasenA 08 септември 2016 - 15:13

Здравейте,
Не знам дали е удачно да споделя моя проблем в тази тема?
Имам двузонов климатроник, но от седмица насам дясната зона (пасажерската) духа студено само ако е на LOW. Дори на 17 градуса ако е настроено духа топло :sad-smiley-046:
Лявата зона си работи напълно коректно.
Предполагам е отказал някакъв датчик?
Ако е така, къде се намира той и как се сменя?
Благодаря ви :knee:
Отговори

Petar_kazakov снимка Petar_kazakov 11 септември 2016 - 23:54

Колега YasenA, имаш по два датчика на зона.
За това е най-добре да закачиш диагностика и да гледаш какво показват.
Отговори

C_GTS снимка C_GTS 14 ноември 2016 - 10:30

Здравейте колеги,

Относно потенциометъра на климатроника на Вектра Ц, прочетох от по-горен коментар, че колега го е сменил с енкодер 21, но при работата му са се сменили усилване и намаляване. Та въпроса ми е дали някой знае какъв точно трябва да е потенциометъра,
за да работи коректно, тъй като съм се разбрал с човек да го презапои, но с уговорката аз да намеря потенциометъра.

Благодаря!
Поздрави,
Отговори

Petar_kazakov снимка Petar_kazakov 18 ноември 2016 - 00:34

Един два кометара по-долу колегата CН_М беше предложил да се обърнат крачетата ... но още не съм го тествал.
Каня се ... но все не ми остава време и нерви.
Като го направя ще пиша какво е станало.
Отговори

Petar_kazakov снимка Petar_kazakov 20 ноември 2016 - 22:45

Колеги, може смело да ползвате този енкодер 21, двете крайни външни крачета ги вдигате и ги крастосвате с две жички и малко термошлауфх или силикон.
Но ги сложете преди да запоите енкодера към платката, ще е по-лесно.

ПП: Един колега ми беше споменал че енкодера на CD30 бил същият ... но на дали ще намерите касетофона за 5-6лв
Отговори

dream13 снимка dream13 15 юни 2017 - 08:40

Имах подобен проблем, но се оказа елементарен: предния собственик е натискал средното копче на климатроника, та чак го е изкривил, но без успех да проработи.
Оказа се кофти спойка на енкодера след разглобяване на целия модул.
1. За снемане от автомобила използвах тънко ножче, което подпъхнах от едната страна на панела, повдигнах и после на ръка го издърпах;
2. Задния капак на самия модул разглобих, като повдигнах скобките отгоре и отдолу с клечки за зъби и издърпах едновременно;
3. Платката свалих внимателно без много огъване от единия към другия край с отпускане на скобките една по една;
4. Замерих двойния извод на енкодера с мултицет при отпуснато и натиснато положение - не се повреди нищо. Мерих на самите крачета и на спойките, останових проблемен контакт.
Това не са "студени" спойки или микропукнатини, а по скоро недобро качество покритие/окисление изводи енкодер и в резултат дори "заляти" с припой не дават добър контакт и едно внимателно презапояване с тинол (без паста и особено киселина) оправя нещата - за другите два енкодера няма подобен проблем, но те са друг модел! Навремето си играехми предварително да калайдисваме изводите на елементите преди монтаж на платките, но днешните автоматизации не правят това. А и вече крачетата не са изцяло медни, а стоманени/алуминиеви с тънко покритие спомагащо запояването, което лесно може да се разруши при неправилна обработка и запояване.
Ако ви се занимава и не искате да скапите оригиналния енкодер тотално, за проби на видове ремонт разглобете подобен (принцип на работа и устройство) от скрол-бутон на стара мишка за компютър. Но износен ли е изцяло няма дълготрайно спасение за проблема. Може да се окаже по-лесно да изведете подобен енкодер/или само бутон (в зависимост от това какво не работи) на местата на свободните бутони централна конзола. Е не е красиво, но поне със сигурност ще работи и ще имате възможност да използвате каквото имате под ръка като елементи.
Отговори

Petar_kazakov снимка Petar_kazakov 18 юни 2017 - 14:34

Това което си направил е хубаво като опит и идея за евентуален проблем ...
Но при положение че има енкодер с който може да подмените дефектният ... идеята с поставянето на копче някъде ... ми се струва леко глупава.
Дори да игнорираме ефтетичният въпрос и малко колко ще е удобро (user friendly), пределено няма да е никак лесно и прокарването на жиците.

Честно казано за тези 5-6лв (с доставката 10) ... не мисля че си заслужава дори обмислянето на друго решение.

Но като възможено вариант за друга ситоация ... си е напълно възможен.


BTW: Тая мишка трябва да е бая, бая стара ... ще трябва в някой музей да я търсят :icon_razz2:
поне 10, да не казвам 20г, мишките са с оптични скролери, дори и тези с топчетата въртяха оси на краят на който имаше колело и оптичен "детектор" или както там се казва... :icon_wink2:
Отговори

dream13 снимка dream13 29 юни 2017 - 15:06

Незнайни колега (П.К.) по автомобил (Vectra C - Z18XER) просто споделих личен опит и идеи, а кой как ще реши да постъпи за своя или на клиента автомобил си е само негово и единствено решение. Мисля че това е и целта на тези форуми - обсъждане и предложения.
Относно PC-mouse дори и сега не всички са оптика, а това какви елементи, материали и инструменти се използват навън мога да кажа, че нашия миниатюрен и беден пазар дори и не знае за съществуването им. Примера с мишката го дадох за някой, който не е уверен в способностите си за такъв вид фин ремонт да си поиграе/понаучи на нещо безобидно, а не да скапва съвсем оригинала, ако няма с какво да го смени. Дори и нов, но некачествен детайл е много по-лош вариант, отколкото стария и отремонтиран кадърно. Мисля че е добре, когато се коментират и впечатления от производители на части, с уговорката да не се прави реклама разбира се, за да се избягват повтарящи се проблеми с нашите коли. Не винаги скъпото е качествено, а евтиното боклук - да знаем къде и с какво правим компромиси. Иначе и аз съм за, ако има възможност да се сменя с ново и без преправяне, стига да не е безмислено скъпо и читаво сменено - да не стане: "Измила си г..., изцапала си п...".
Спрямо другия ми автомобил тук управлението на климатроника е ..., и отвличащо вниманието на шофьора по време на движение. В смисъл не е интуитивно (без да гледаш) и лесно с изведени основни фукции на бутони (не ми се нрави ровенето из всякакви менюта - все пак не седя пред компютър, а карам автомобил и вниманието ми е насочено другаде). Но може би е въпрос на време да свикна.
Мнението беше редактирано от dream13: 29 юни 2017 - 15:17
Отговори

Petar_kazakov снимка Petar_kazakov 10 юли 2017 - 19:25

Dream13, за съжаление е малко досадничко как са навряли всичко в разни менюта при двузоновият ... можеше да добавят по едно копче + и - за температурата ... нооо дизайнерско решение ...
Аз лично не вярвам да се свиква, по-скоро е премирение че си безсилен ... :pardon:
Мнението беше редактирано от Petar_kazakov: 10 юли 2017 - 19:25
Отговори

marmota снимка marmota 17 ноември 2017 - 14:53

Здравейте, имам същия проблем с натискането на копчето за влизане в менюто за климатика. Тъй като нямам много голяма техническа грамотност по електрониката, може ли да ме насочите към сервиз, в рамките на София?
Отговори

shotgun600 снимка shotgun600 25 октомври 2018 - 16:29

+1 човек с проблемна врътка. Купих колата оня ден и се убих да търся откъде се пуска и спира компресора на климатика. Накрая се усъмних, че някое копче не работи и като прочетох тази тема, вече съм сигурен, че не ми работи натискането на гланата врътка за вентилатора.... Уикенда ще го боря.
Отговори

Бърз отговор

Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg