Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Електрическа инсталация и електроника

Проблем с километража

Стаевски снимка Стаевски 28 юни 2022 - 11:08

И ако се окаже спукана писта или студена спойка, тогава става леко усложнение :-)
Двете "моторчета" да "сгънат" и проблема да е само в тях, си е голяма случайност.
Отговори

Saladin6 снимка Saladin6 29 юни 2022 - 09:17

 Ne6to Smisleno, на 28 юни 2022 - 08:37, каза:

Смени си просто моторчетата за оборотите и за скоростта с тези от здравото табло и си ги сложи на твойто и ще стане работата. Не е твърде сложно. Ако знаеш какво правиш е работа за 10 минути.

Донякъде знам. Можах да извадя километража от предпазното стъкло. Как мога да смъкна самият циферблат на километража? За да мога да стигна до моторчетата отзад.
И като взема новия километраж тази седмица, ако работи ще видя кое как е.

А до колегата Стаевски, вече го няма проблема с тоците!
Но има друго нещо интересно всеки пъ като я закача на диагностика, няма грешки, но давам все пак чистене. И след това се случва поне един да проработи километража. И после пак с9спира.
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 29 юни 2022 - 11:10

Без да видя не мога да кажа по-конкретно какво е, но километража се разглабя лесно, ако знаеш как. Като го извадиш от предпазното стъкло горната част на киклометража - циферблата моторчетата на уредите и стрелките се държат на 4 щипки към задната част и на крачетата на уредите. Като освободиш щипките дърпаш и крачетата излизат плавно. Като извадиш гораната част може да разгледаш платката и лентовата платка или както там се нарича. Може да разгледаш самие крачета на буксата откъм колата дали са ок. моторчето махаш циферблата като махнеш 4-те стрелки и двата пина дето ограничават стрелките на горивото и температурата. После тия лесно се настройват, но стрелките на оборотите и километража може само на колата да се нагласят точно. Не е нещо сложно, но е трудно да се обясни всичко, аз съм се учил с проба грешка.

 Стаевски, на 28 юни 2022 - 11:08, каза:

И ако се окаже спукана писта или студена спойка, тогава става леко усложнение :-)
Двете "моторчета" да "сгънат" и проблема да е само в тях, си е голяма случайност.


Не е точно така. Ако сгъне едното и другото. Ако губи маса и 4-те не работят. Това дето играе е за смяна или е имала проблем със зареждането. Това е почти сигурно.

Платката с пистите също може да се премести и е относително лесно ако си го правил.

Иначе ако не ти се занимава най-лесно, сложи новия километраж и отиди при някой да го програмира по твойта кола. Аз лично като имах такъв проблем купих такъв с един неработещ уред стар, сложих си един от мойте уреди на негово място и си програмирах размера на гумите, защото само той имаше разлика. През това време препоявах и търсих проблеми и свалях 20 пъти моето табло, но там според мен проблема беше, че някой беше пипал преди мен и беше творено твърде много.
Мнението беше редактирано от Ne6to Smisleno: 29 юни 2022 - 11:13
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg