Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Astra H

Смяна маншон скоростен лост Астра Н

yony снимка yony 18 март 2013 - 10:11

Здравейте имам въпрос за смяната на маншона на скоросния лост на Астра Н,и по-точно как става или изобщо не се сменя а се претапицира на място до колкото е възможно?Доста се рових и не открих нищо конкретно.Моля за помощ!
Мнението беше редактирано от yony: 18 март 2013 - 10:12
Отговори

niko_ad снимка niko_ad 02 септември 2013 - 08:31

Здравей,

доста време е минало откакто си поставил въпроса, та да попитам дали случайно си разбрал вече как става свалянето на маншона на скоростния лост. От скоро към автопарка добавих и една Астра Н, на която маншона е идеално запзен, но в горната част, под топката е изваден и не знам как да го закрепя. Под хромираната част на топката има някаква бяла пластмасова част, в която предполагам, че става закрепването на маншона, но не мога да разбера как точно става. Ще съм благодарен за всякакви насоки.
Отговори

Mitko_D снимка Mitko_D 16 януари 2014 - 22:08

Да! От тази бяла пластмасова част "става работата" - аз сменях и ще кача снимки скоро от Астра Н
Ползвах и тази тема: http://www.opelclub....howtopic=102925
Отговори

Mitko_D снимка Mitko_D 16 януари 2014 - 22:27

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение
Мнението беше редактирано от Mitko_D: 16 януари 2014 - 22:28
Отговори

AliveGL снимка AliveGL 18 март 2014 - 13:17

Здравей Mitko_D,
виждам от нимките които си качил, че си свалил лоста. В този случай кожения маншон излиза ли без да се цепи? Не ме притеснява самото сцепване,притесняваме после слагането на новия маншон. Не ми се иска да го шия на място, а да подготвя всичко и само да го сложа. А дори и да се налага да се шие при свален лост мисля, че ще бъде много по удобно.
Предварително благодаря.
Отговори

Жоро снимка Жоро 18 март 2014 - 14:54

Правя темата важна!

Колега Mitko_D, може ли да кажеш с няколко думи. Как махна лоста. Как избута тази пластмасичка бялата. Има ли някакъв чалъм или е лесно. От къде си взе кожичка...
Отговори

AliveGL снимка AliveGL 18 март 2014 - 15:01

 Жоро, на 18 март 2014 - 14:54, каза:

Правя темата важна!

Колега Mitko_D, може ли да кажеш с няколко думи. Как махна лоста. Как избута тази пластмасичка бялата. Има ли някакъв чалъм или е лесно. От къде си взе кожичка...


Жоро, пластмаската се маха лесно няма чалъм. С една малка отверка леко натискаш надолу и излиза. Но за лоста бях питал малко по - рано днес защото не ми е много ясно как се случват нещата там. Но несъм сигурен дали ако го махнеш става по лесно монтирането на новия маншон или няма да се размине без шев на място.

Успешен ден.
Отговори

Жоро снимка Жоро 18 март 2014 - 15:11

Благодаря,

аз питам, не защото имам нужда, а защото темата би била полезна на много колеги и за това бих желал да се изяснят всички въпроси.

А в отговор на твоя въпрос. Универсалните кожички се продават леко цепнати в горния (по-тесния) край. За да може да преминат на място през топката. За това и попитах @Mitko_D от къде го е купил.
Отговори

mario9900 снимка mario9900 04 юни 2015 - 13:57

Ето едно видео което ще помогне на доста колеги с Х-ки за подмяната на топката или кожата, но това е при 5 скорости при 6 е малко по различно захващането на задната. Дано съм бил полезен.
https://www.youtube....h?v=LX84-vYdx1U
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 06 юни 2017 - 12:46

Колега, как се откача лоста, за да се прокара без да се режа маншона. Виждам че ти си го свалил целия от долната страна явно. В клипчетата със 5 степенни скорости махат топката, но при мен като че няма такава опция. Аз виждам, че ти си махнал лоста с желязото. Как става това? Май ще трябва да се шие...
Отговори

stei снимка stei 06 юни 2017 - 13:44

Хвани с две ръце топката на лоста за скорости и завърти наляво и надясно силно като издърпваш нагоре. Така излиза със сигурност
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 06 юни 2017 - 13:47

 stei, на 06 юни 2017 - 13:44, каза:

Хвани с две ръце топката на лоста за скорости и завърти наляво и надясно силно като издърпваш нагоре. Така излиза със сигурност


Трябва ли през това време да вдигна палеца за задната на горе?
Отговори

stei снимка stei 06 юни 2017 - 14:58

Аз съм го свалял 3 пъти и не съм вдигал палеца.
Отговори

Александр Сидоров снимка Александр Сидоров 15 юли 2017 - 11:55

Здравейте,
Някой може ли да ми помогне с информация от къде да намеря читави машон с топка за скоростния лост на Astra H (желателно оригинални) и кой и къде може да ги монтира?
Сам не бих искал да махам целия лост.
Отговори

jorkataa снимка jorkataa 19 август 2017 - 18:40

Здравейте колеги,
Пускам и аз малко инфо по темата, тъй като и аз се сблъсках с проблема "скъсан маншон".
Г-н Сидеров, Вие сте лесен - в AliExpress има комплект за астра х (и аз съм с такава), топката с маншона и основата в едно (трябва само да се внимава с положението на задната -при мен е дясно назад зад петата, а там е снимано че е ляво напред до първа. Явно има различни модели). Цената е 26,8 долара в момента, а колко е оригинално е друг въпрос (оригинално китайско) :icon_smile2: . Аз лично си поръчах такъв комплект за пежото(307) на жената и е същия като стария и струваше около 8 долара, ама при пижо е по простичко с топката. Относно смяната на целия комплект майстор не ви трябва, трябват ви отверка и яки ръце - с отверката откачате основата с маншона от задната страна (откъм ръчната), после си плюете на двете ръце, хващате топката и дърпате яко нагоре, като едновременно въртите леко наляво - надясно докато излезе. Топката е набита на шлици към лоста и излиза малко трудно, затова не се отказвайте - на клипчето, което е качено по горе е показано как става, само че там доста лесно излезе топката, в действителност не е така - иска сила. И последно - не се притеснявайте, че ще счупите нещо, няма така и така ще сменяте целия комплект, а също е без значение дали ще натиската копчето за задна или не. Пфу, улях се с обяснения.
Аз обаче съм скръндза и няма да дам 26 долара, а за 5 $ си поръчах само маншон и ще се пробвам да сменя само него, лошото е че не е точно същия и незнам дали ще пасне, ама ще видим като пристигне.
И последно - маншоните са от изкуствена кожа, за естествена при тапицер. Дано да съм бил полезенен.
Мнението беше редактирано от jorkataa: 20 август 2017 - 08:14
Отговори

Diablozzz снимка Diablozzz 10 септември 2018 - 20:30

Здравейте търся Маншон+ Топката,намерих доста по сайтовете, но въпроса е че при мен задната е надоло в дясно с 5 скорости, а точно такава не намирам.
Отговори

dusty rain снимка dusty rain 10 септември 2018 - 23:00

 Diablozzz, на 10 септември 2018 - 20:30, каза:

Здравейте търся Маншон+ Топката,намерих доста по сайтовете, но въпроса е че при мен задната е надоло в дясно с 5 скорости, а точно такава не намирам.


Позиция 5(color name) https://www.aliexpre....67683c00vJtS39
Мнението беше редактирано от dusty rain: 10 септември 2018 - 23:00
Отговори

Бърз отговор

Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg