Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Трака като е студена

Ge-FoRce снимка Ge-FoRce 13 май 2009 - 19:40

Наскоро правих голям ремонт на моето двигателче ,а именно смяна на блок ,биелни лагери основни,шлайфане на колянов вал,сегменти,изминах около 1000км и започна да се чува все повече въпростното тракане особенно като е студена,като позагрее намалява значително но пак си го чувам,смених и маслото пак си остана тракането.
Въпроса е повдигачи или кобилици или и двете са,възможно ли е майсторите да не са направили нещо както трябва,имам и леко претрисане от време на време в купето а уж тампоните на двигателя са здрави,гурнетата също,може ли и претрисането да е свързано с повдигачи,кобилици? Другото което е проблем ли е така да си я карам докато се поопарича за ремонт и какви пари са нови частите или да търся втора ръка ?
Отговори

pe6o_ снимка pe6o_ 13 май 2009 - 19:54

и аз правих преди време ремонт и след това покара малко и почна да чука , повдигачите,(казаха ми че няма проблем) и ги смених всичките / ако не си сигурен какво е точно , иди на някоя опел среща и колегите вярвам ще те ориентират в правата посока
Мнението беше редактирано от pe6o_: 13 май 2009 - 19:56
Отговори

sume снимка sume 14 май 2009 - 09:47

Възможно е да е от гумичките на клапаните.
Отговори

Ge-FoRce снимка Ge-FoRce 14 май 2009 - 14:56

Гумичките са смени преди 1000км забравих да спомена и това.
Проверих цената на нови повдигачи и не ме устройва 15лв парчето им искат,взех стари с оговорка ако не са читави да ги върна,как мога да разбера дали са в час?
Отговори

i.iliev снимка i.iliev 14 май 2009 - 20:25

Колега срещал съм проблем след смяна водачи клапани незнам някакви ментета ли са но клапана стяга за момент и паричката отгоре на клапана изкача и кобиличката почва да чука директно на клапана и се получава такова по сериозно тракане ако са ги сменяли свали си капака на главата и огледай за такъв проблем.
Отговори

Ge-FoRce снимка Ge-FoRce 14 май 2009 - 20:54

Клапани не са сменяни,свалих капака на клапаните всичко изглежа нормално,пробвах да натискам един по един повдигачите , 2-3 леко мръднаха при натиск което мисля не е номрално?
А някой знае ли как се свала преградата в капака че много лешове има събрани?
Мнението беше редактирано от Ge-FoRce: 14 май 2009 - 20:55
Отговори

mladen123 снимка mladen123 14 май 2009 - 20:55

купувай само ново старото излиза винаги по скъпо ако са ти маслени повдигачите и ако ти е по гъсто маслото те по бавно се пълнят с масло и за това тракат
Отговори

Toto2 снимка Toto2 15 май 2009 - 08:08

Здравейте.Май ще се окаже,че винаги след ремонт има проблеми. :knee: След смяна на гарнитура на главата и при мен се получи претрисане на мотора.Аз почистих всички връзки по кабелите към делкото и вътре в него и се оправи.Дори ми даде грешка 42-проблем във високия волтаж в 1 и 4 цилиндър.Преди ремонта си беше добре.След почистването се оправи.А за повдигачите-моите ги вадиха пред мен.Три извадиха с клещи.Толкова бяха затегнали.Сега сутрин като запаля причукват леко и после се оправя.Е ако се вслушаш и си си втълпил,че чукат пак ги чуваш.Та имам съмнения,че не е от повдигачите,щом си сменял масло и няма промяна.Вземи една голяма отверка,запали двигателя,слагай отверката по капака върху цилиндрите и си постави ухото на дръжката.Ще чуеш почукването и може и да разбереш ако има разлика в чукането на отделните цилиндри.А ако не е оттам,сигурно не са ти стегнали правилно лагерите по коляновия вал.Лампата за маслото изгасва ли си нормално и дали ти присветва при загрял двигател на много ниски обороти?
А има и нещо друго.Ако са износени леглата на повдигачите и златни да сложиш пак ще чукат.
Мнението беше редактирано от Toto2: 15 май 2009 - 08:14
Отговори

andreev81 снимка andreev81 15 май 2009 - 19:15

А защо не вземеш да провериш налягането на маслото с механичен манометьр при загрял мотор.
Отговори

Ge-FoRce снимка Ge-FoRce 15 май 2009 - 19:57

Все още го разработвам двигателя,днес сменихме повдигачите с втората употреба които взех,в началото като запалихме поне 5-10мин тракаха много повече от моите си,но като позагря ми се струва че малко по малко тракат,утре сутринта ще стане ясно.
Понеже разглобявах и моите и тези които бях взел втора употреба,забелязвам че моите имаха доста нагар вътре и липсваше огледалното покритие докато на другите не,също и моите на места отдолу кадето лягат в главата са малко сплескани. Та сега се чудя ако утре и тези тракат като моите си дали да правим цялото упражнение да си слагам моите и да връщам тези ?


Да питам и друго,майстора ги свали с едно приспособление без да сваля разпределителния вал,има ли опастност да е натиснал малко повече някой клапан и да ми е надрал някое бутало?
Мнението беше редактирано от Ge-FoRce: 15 май 2009 - 19:58
Отговори

kaloian kolev снимка kaloian kolev 15 май 2009 - 20:15

Не е надрал бутало. Няма как да го надере, а и да го е надрал ще е надрал челото което не е проблем. А и за да го надере трябва да е изкривил и някой клапан. Според мен просто не се пълни някой повдигач. Не е нормално като си я карал да са меки.
Отговори

Ge-FoRce снимка Ge-FoRce 16 май 2009 - 09:32

Ясно че няма как да го надере,имах предвид да натисне челото и да остави отпечатак може би.
Забелязах и че когато натисна газта не се чуват толко но при пускане когато падат оборотите се чува по ясно претракването,все още ли да мисля че са повдигачи или да търся другаде проблема?
Мнението беше редактирано от Ge-FoRce: 16 май 2009 - 09:33
Отговори

Rosen Popov снимка Rosen Popov 16 май 2009 - 15:02

Колега проверка на повдигач се прави на загрял мотор като оборотите се задъжат на 2000 за две минути,след което сваляш капака на клапаните и натискаш повдигачите един по един,ако има някой с луфт значи е отишъл.Поздрави
Отговори

kaloian kolev снимка kaloian kolev 16 май 2009 - 15:58

 Ge-FoRce, на 16 May 2009, 10:32 AM, каза:

Ясно че няма как да го надере,имах предвид да натисне челото и да остави отпечатак може би.
Забелязах и че когато натисна газта не се чуват толко но при пускане когато падат оборотите се чува по ясно претракването,все още ли да мисля че са повдигачи или да търся другаде проблема?

Мислиш ли че буталото е по меко от клапана? Трябва да имаш крив клапан за да имаш отпечатък по буталото не е в това проблма.
Отговори

Toto2 снимка Toto2 17 май 2009 - 09:34

 Ge-FoRce, на 16 May 2009, 10:32 AM, каза:

Ясно че няма как да го надере,имах предвид да натисне челото и да остави отпечатак може би.
Забелязах и че когато натисна газта не се чуват толко но при пускане когато падат оборотите се чува по ясно претракването,все още ли да мисля че са повдигачи или да търся другаде проблема?


С този симптом,100%съм сигурен,че е от биелните лагери.
Отговори

Ge-FoRce снимка Ge-FoRce 17 май 2009 - 21:32

Коляновия вал беше шлайван и бяха сложени ремонтни биелни лагери,а преди ремонта със сигорност е имало по голям луфт а такова тракане нямаше,друго което забелязах е че разпределителния вал има ръб на 2 от кобилиците но незнам до колко е допустимо износването там...
Мнението беше редактирано от siegfrid: 18 май 2009 - 08:36
Причина за редактиране:: Цитат на предхождащо мнение е излишен !
Отговори

Rosen Popov снимка Rosen Popov 17 май 2009 - 22:14

Напълно възможно е майсторите ти да не са си свършили работата като хората.Преди ремонта с по слабо налягане на маслото да не ти тракат повдигачи а след ремонта да се разтракат-странно.Отивай при майсторите които са правили колата да търсят проблема.
Отговори

Ge-FoRce снимка Ge-FoRce 17 май 2009 - 22:23

Ходих до майсторите сменихме повдигачите с други и малко се пооправи тракането и преди ремонта тракане на повдигачите си имаше но не съм забелязал такова тракане когато пусна газта на студен двигател.
Отговори

andreev81 снимка andreev81 18 май 2009 - 14:59

Колега пак ти казвам да провериш налягането на маслото помисли малко и ще видиш че има смисьл от това което ти казвам.
Отговори

Ge-FoRce снимка Ge-FoRce 19 май 2009 - 12:51

Да днес смятам да проверя налягането ,а колко трябва да е?
Одеве се заслушах по подробно и това тракане се чува главно отгоре някаде по средата на двигателя,надявам се че не са биелни лагери както каза колега по горе, че беля пак....
Мнението беше редактирано от Ge-FoRce: 19 май 2009 - 12:53
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg