Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Други технически въпроси

Молба

McCoy снимка McCoy 02 януари 2012 - 16:39

Колеги ще ви помоля ако може да снимате щеката на маслото (да я премерите с ролетка), защото не ми показва вярно нивото. Колата е Vektra B седан X20DTL 1998 година със скоростна кутия F18 (ако има значение). Аз снимах моята и ще ви я дам като мостра. :)

http://media.snimka....7/025990098.jpg
Мнението беше редактирано от McCoy: 02 януари 2012 - 16:42
Отговори

pitbula74 снимка pitbula74 02 януари 2012 - 18:14

Моята щека е 1:1 с твоята.Двигателя ми е от профила
Отговори

DALGONSKi снимка DALGONSKi 02 януари 2012 - 18:15

И кое не и е точното на тая щека !? Интересно също от какво се пораждат съмненията ти, коелга ? Моята щека е абсолютно същата, само дет не съм я мерил, но ако трябва ще я премеря с ролетка. :confused: Само ми е интересно, защо няма обозначение в долния край, на повечето дето съм виждал до сега си има надписи MIN и MAX, пък тая няма, но се подразбира.. нали има долна и горна чертичка..
Отговори

McCoy снимка McCoy 02 януари 2012 - 20:19

Така е има чертички, но днес смених маслото. Сложих 5.5 литра както си събира по каталог, изчаках 30 минути вдигнах щеката и нямаше никой. Преди да източа маслото на щеката показваше под половината, но когато го събрах в туби излезе 6 литра.
Отговори

McCoy снимка McCoy 04 януари 2012 - 18:03

Приемам още мнения, колеги. (:
Отговори

DALGONSKi снимка DALGONSKi 04 януари 2012 - 19:04

Ей ся ходих да меря щеката ~59.5 см. Гледам и твоята е толкова. Когато сипвам масло, слагам по 5.300 - 5.400 и като дръпна щеката нивото му е точно на милиметър от горната чертичка (максимума). Незнам обаче колко вадя, щото на мен ми е прецакана пробката и го точа с машина иманно през отвора за щеката дето е, и неможе да се каже колко масло излиза.

Предполагам ако си източил маслото през пробката си обрал и послдните капки дето е имало в картера. После като си сипал 5.500 явно му е дошло няколко грама по-малко, долей половинка и виж как е положението.

п.п. Предполагам знаеш, замерва се на равно място и оттекло се мало (НЕработил мотор поне 2-3 часа).
Отговори

McCoy снимка McCoy 04 януари 2012 - 19:08

Благодаря на колегата pitbula74 и на DALGONSKi. Утре пак ще проверя маслото такова каквото е до момента и ако не отчита ще долея и след няколко часа пак ще меря.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg