Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Странно омасляване

1st0r1k снимка 1st0r1k 30 януари 2019 - 14:23

Здравейте!
Бих искал да ви попитам от къде може да е дошло това омасляване зад двигателя и защо?
Колата е Астра Г двигател x16xel. Кара се на газ основно.

Публикувано изображение
Публикувано изображение
Публикувано изображение
Отговори

Коцето снимка Коцето 30 януари 2019 - 14:40

Трябваше да пробваш със снимка от мааалко по-далеч за да се види точно кой е този детайл. Карай, това е дроселната клапа и е нормално да омазнява на старичък мотор. Може да се изкара, да се почисти отвън и отвътре което е полезно дори, да се почисти маркуча който свързва капака на клапаните с дроселната клапа и си готов. След 10-15к километра пак ще започне да се омазнява отвън. Така е със стар мотор на незнайсе хил. километри, нема да се плашиш нищо страшно няма, просто грозно масълце.
Мнението беше редактирано от Коцето: 30 януари 2019 - 14:41
Отговори

1st0r1k снимка 1st0r1k 30 януари 2019 - 18:51

 Коцето, на 30 януари 2019 - 14:40, каза:

Трябваше да пробваш със снимка от мааалко по-далеч за да се види точно кой е този детайл. Карай, това е дроселната клапа и е нормално да омазнява на старичък мотор. Може да се изкара, да се почисти отвън и отвътре което е полезно дори, да се почисти маркуча който свързва капака на клапаните с дроселната клапа и си готов. След 10-15к километра пак ще започне да се омазнява отвън. Така е със стар мотор на незнайсе хил. километри, нема да се плашиш нищо страшно няма, просто грозно масълце.


Благодаря ти!
Отговори

miro_rz снимка miro_rz 30 януари 2019 - 19:09

Няма такъв вариант да видиш неомаслен опелов двигател , това е нормално нещо за марката и нещо като патент ! :mhihi:
C14Nz , C18Xe , C20Ne , X16SZR , X20DTH и сега A16LET всичките омаслени къде ли не . Сменял съм на първите три гарнитури и тук там някоя мъркуче и пак същата работа . За това на другите вече съм претръпнал ! :beer:
Отговори

1st0r1k снимка 1st0r1k 02 февруари 2019 - 13:46

Искам също да ви попитам от къде може да идва това омасляване между картера на двигателя и скоростната кутия? Смених гарнитурата на картера,но не е от нея?
Сълзи леко,но предполагам,че с времето ще се увеличи.

Публикувано изображение
Мнението беше редактирано от 1st0r1k: 02 февруари 2019 - 13:47
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 02 февруари 2019 - 17:58

Щом там имаш такова омасляване, сега ще ти кажа моя опит с такъв двигател(метановият вариант). По същество това е същия двигател, същия смукател, същата дроселова клапа.
Когато отваряхме мотора, като свалихме смукателя, вътре беше пълен с масло. Някъде към 150 грама изляхме отвътре, може и повече да е било.
Това според мен се смуче от главата някъде. Нова гарнитура на капак задължително, сваляне и нова гарнитура на смукател + почистване. Почти съм сигурен че и твоят вътре ще е пълен с масло. Няма да е зле и самия капак да го измиеш с някакъв препарат през отворите за маслени пари там и другите, промивка.

Харчи ли ти масло в големи количества?Под големи, имам предвид на 700-800км, по 1 литър?

А това на процепа за скоростната кутия, от там ли тече нещо ?
Ако е така - виж точно какво е , дали спирачна течност или масло. Защото може да е или от лагер-помпата да изтърва(уплътнение или самата помпа) или семеринг на колянов вал пропуска. Ако излиза от тоя отвор... лошо.
Ако ли не е от там, значи е от горе някъде и трябва да се види. Забърши хубаво и следи.
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 02 февруари 2019 - 18:07
Отговори

k opel e снимка k opel e 02 февруари 2019 - 18:44

Трябва да се установи, дали маслото е моторно или тарнсмисионно.
Отговори

1st0r1k снимка 1st0r1k 02 февруари 2019 - 19:28

 Д-и-м-о-в, на 02 февруари 2019 - 17:58, каза:

Щом там имаш такова омасляване, сега ще ти кажа моя опит с такъв двигател(метановият вариант). По същество това е същия двигател, същия смукател, същата дроселова клапа.
Когато отваряхме мотора, като свалихме смукателя, вътре беше пълен с масло. Някъде към 150 грама изляхме отвътре, може и повече да е било.
Това според мен се смуче от главата някъде. Нова гарнитура на капак задължително, сваляне и нова гарнитура на смукател + почистване. Почти съм сигурен че и твоят вътре ще е пълен с масло. Няма да е зле и самия капак да го измиеш с някакъв препарат през отворите за маслени пари там и другите, промивка.

Харчи ли ти масло в големи количества?Под големи, имам предвид на 700-800км, по 1 литър?

А това на процепа за скоростната кутия, от там ли тече нещо ?
Ако е така - виж точно какво е , дали спирачна течност или масло. Защото може да е или от лагер-помпата да изтърва(уплътнение или самата помпа) или семеринг на колянов вал пропуска. Ако излиза от тоя отвор... лошо.
Ако ли не е от там, значи е от горе някъде и трябва да се види. Забърши хубаво и следи.


Разхода на масло е около 700 грама на 5000 км. Тоест по литър и половина от смяна на смяна. Горе и по скоростната кутия има доста изцапано.
Мнението беше редактирано от 1st0r1k: 02 февруари 2019 - 19:37
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 02 февруари 2019 - 19:57

 k opel e, на 02 февруари 2019 - 18:44, каза:

Трябва да се установи, дали маслото е моторно или тарнсмисионно.


Да, правилно е добавил колегата че може да е и масло от скоростната кутия.

Тоест станаха 3 варианта:
1. Спирачна течност (заради хидравличния съединител).
2. Двигателно масло
3. Трансмисионно масло.

Първо се фокусирай към горе, изчисти, смени гарнитури, провери смукател да не е пълен с масло.
после долу.

С разхода на масло си все още в някакви норми, разтегливи норми.
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 02 февруари 2019 - 20:01
Отговори

1st0r1k снимка 1st0r1k 03 февруари 2019 - 13:32

 Д-и-м-о-в, на 02 февруари 2019 - 19:57, каза:

Да, правилно е добавил колегата че може да е и масло от скоростната кутия.

Тоест станаха 3 варианта:
1. Спирачна течност (заради хидравличния съединител).
2. Двигателно масло
3. Трансмисионно масло.

Първо се фокусирай към горе, изчисти, смени гарнитури, провери смукател да не е пълен с масло.
после долу.

С разхода на масло си все още в някакви норми, разтегливи норми.


Със сигурност не е спирачна течност. Следя я от доста време и не е мръднала,че ми се втвърди педала на спирачката.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg