Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Основен Форум

Съвет за обслужване и мнение за Астра К

Golfo_88 снимка Golfo_88 25 февруари 2022 - 11:17

Здравейте, дами и пичове

Приятелката ми наскоро си купи Астра К 1.6 дизел 136кс. Автомобилчето е доста приятно, все още е в гаранция до юни месец тази година. За да важи гаранцията реши (по съвет на познайте кого) да си го обслужи в Булвария в Люлин. Сега идва и въпросът ми. Понеже е малко соленичко, а и така или иначе гаранцията тази година изтича, дайте съвет къде да се обслужва оттук нататък тази колица. Като не говорим за кварталния сервиз на бай Иван, а нещо наистина читаво и сигурно, но просто да не е официално представителство. Опитах се да я убедя да продължи в Опел, но жена намисли ли си нещо, знаете как е. Питам тук, защото аз съм си голфаджия, а тя като чуе ролка или гарнитура, се сеща за аксесоар за коса и овчарска салата. Та си викам, тук ако не получа съвет, няма къде. Също така и ако можете да ми кажете какво мога да очаквам като лоши новини по някое време, слаби места и т.н. Колицата е на 95000км и става дума за София. Мерси предварително!
Мнението беше редактирано от Golfo_88: 25 февруари 2022 - 11:27
Отговори

IvailoM снимка IvailoM 25 февруари 2022 - 12:23

Там в Люлин, в официалния НЕ ходи! По-добре някой друг от останалите. Иначе мога да ти дам контакти на мой приятел, който има сервиз и бачка добре пак в Люлин за по-нататък, ако се наложи.
Отговори

Golfo_88 снимка Golfo_88 25 февруари 2022 - 13:37

 IvailoM, на 25 февруари 2022 - 12:23, каза:

Там в Люлин, в официалния НЕ ходи! По-добре някой друг от останалите. Иначе мога да ти дам контакти на мой приятел, който има сервиз и бачка добре пак в Люлин за по-нататък, ако се наложи.


То часът беше записан на бяло поле в манастирски ливади, само че като отидох там заварих ремонт и се оказа, че този филиал временно бил в Люлин. Защо, какво им е на тези в Люлин, защото днес я оставих там и току що ми звъннаха да кажат, че е готова?
Мнението беше редактирано от Golfo_88: 25 февруари 2022 - 13:38
Отговори

Golfo_88 снимка Golfo_88 25 февруари 2022 - 18:47

 IvailoM, на 25 февруари 2022 - 12:23, каза:

Там в Люлин, в официалния НЕ ходи! По-добре някой друг от останалите. Иначе мога да ти дам контакти на мой приятел, който има сервиз и бачка добре пак в Люлин за по-нататък, ако се наложи.


Късно е либе за китка... Ъпдейтнаха софтуера и спря да работи блутута и епъл карплея. Изписва "action is not supported by this device". В понеделник ще има скандал май
Отговори

IvailoM снимка IvailoM 25 февруари 2022 - 19:24

Аз казах нещо! Защо питаш посфактум? Питай първо, събери мнения и тогава иди..... Аааахххх, Хабиби :surrender:
Отговори

Golfo_88 снимка Golfo_88 25 февруари 2022 - 19:25

 IvailoM, на 25 февруари 2022 - 19:24, каза:

Аз казах нещо! Защо питаш посфактум? Питай първо, събери мнения и тогава иди..... Аааахххх, Хабиби :surrender:


Предполагам нямаш идея как да го оправя това? :D
Отговори

ilko.bg снимка ilko.bg 02 март 2022 - 12:33

 Golfo_88, на 25 февруари 2022 - 11:17, каза:

Здравейте, дами и пичове

Приятелката ми наскоро си купи Астра К 1.6 дизел 136кс. Автомобилчето е доста приятно, все още е в гаранция до юни месец тази година. За да важи гаранцията реши (по съвет на познайте кого) да си го обслужи в Булвария в Люлин. Сега идва и въпросът ми. Понеже е малко соленичко, а и така или иначе гаранцията тази година изтича, дайте съвет къде да се обслужва оттук нататък тази колица. Като не говорим за кварталния сервиз на бай Иван, а нещо наистина читаво и сигурно, но просто да не е официално представителство. Опитах се да я убедя да продължи в Опел, но жена намисли ли си нещо, знаете как е. Питам тук, защото аз съм си голфаджия, а тя като чуе ролка или гарнитура, се сеща за аксесоар за коса и овчарска салата. Та си викам, тук ако не получа съвет, няма къде. Също така и ако можете да ми кажете какво мога да очаквам като лоши новини по някое време, слаби места и т.н. Колицата е на 95000км и става дума за София. Мерси предварително!


Здравей колега, колко ти излезе облужването в Люлин - чисто информативно?
Отговори

s.p.ivanov снимка s.p.ivanov 02 март 2022 - 14:01

[quote name='Golfo_88' timestamp='1645780628' post='1375033']
Здравейте, дами и пичове

[Понеже е малко соленичко....]

Е колко е соленичко. На мен ми взеха 300лв.
Мнението беше редактирано от s.p.ivanov: 02 март 2022 - 14:02
Отговори

s.p.ivanov снимка s.p.ivanov 02 март 2022 - 14:32

 IvailoM, на 25 февруари 2022 - 12:23, каза:

Там в Люлин, в официалния НЕ ходи! По-добре някой друг от останалите. Иначе мога да ти дам контакти на мой приятел, който има сервиз и бачка добре пак в Люлин за по-нататък, ако се наложи.

Защо да не ходим в Люлин. Аз там останах по-доволен от обслужването от колкото в Дружба например. В Дружба се наложи да се връщам да си търся останалия 1л масло в тубата. И бяха наляли масло над максимума.
Отговори

benzy снимка benzy 02 март 2022 - 16:53

Колега, дай дефиниция на солено?
В официалния сервиз, последния път смяната на масло и маслен филтър ми беше 82.5 лева без ДДС имаха кампания, с въздушния и горивния 200.

за цялостно обслужване което по препоръка е на 150 000 това са скорости, антифризи, спирачки и всички ремъци и ролки всичко (+ маслото) 1200 без ддс - това са неща, които ще сменям след 5 години или на 300 000 км.

По-скъпо е от "афтър-маркета", но не е драстично по-скъпо и не ми се упражняват на колата щото си имат инструкциите за ремонт и инструментите и съм доволен. Ако 100те лева горник на 10 хил км в официалния сервиз са проблема просто колата е грешната :)
Отговори

sathv снимка sathv 04 март 2022 - 00:07

Точно така benzy. Не знам колко е солено в официалните сервизи, но цените като цяло така се промениха, че в реномираните и качествени частни сервизи, където работят хора разбиращи си от работата, цените са доста по-високи от на официалните.
Отговори

benzy снимка benzy 01 април 2022 - 21:03

Я... хора, то станало мазало някакво по Софето :confused:
За да не пускам нова тема тук ще съм почти по темата.

Абе какво става с официалните представителства на Марката?
Дженеръс горе на бул България го нямало, Булвария се изтеглила само към Варна (май)
Май има останал сервиз на Булвария този в Люлин, но изглежда Дженеръс са взели офиса им долу на булеварда... (не помня име) дето беше Киров...
Аз от Дженеръс бях доволен...

Някакво пълно мазало е станало, а аз трябва да сменям масло и май лагер на макферсона.
Ню Ийст в Дружба не се славеха с много добра работа въпреки, че са ми най-удобни като локация. Нещо повече за тях?

Де да карам каляската, то добро мнение за Сервиз остана само Стефанов в Пловдив. Ама 500 км да мина до Майничките за дребен ремонт и обслужване и аз не съм толкоз луд :col01cop:

Дайте мнения, като предпочитам официален сервиз.
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 01 април 2022 - 21:40

Е, ти вече се излагаш :)

Масло и да свалиш тоя макферсън и две стеги за 25 лева...
Сервизът би трябвало да се казва "Бензи-експрес"
Отговори

benzy снимка benzy 01 април 2022 - 21:45

Няма начин, искам си подписите в сервизната книжка и сервизната история... поне за още малко :)
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 01 април 2022 - 21:46

 benzy, на 01 април 2022 - 21:45, каза:

Няма начин, искам си подписите в сервизната книжка и сервизната история... поне за още малко :)


Айде сега, не можеш да се подписваш ли? :icon_razz2:
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg