Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Електрическа инсталация и електроника

Питане за MID на Астра Г

wehrmacht снимка wehrmacht 25 септември 2009 - 08:48

Така искам да попитам дали някой има схема за връзване на MID на астра Г (36 пинова букса)
тоест извън колата да го вържа само за да видя дали липсват пиксели итн
и дали има тест режим в който светят всички пиксели ?

рових из форума но само за вектра се намира схема :(

дайте за астра моля :love_opel:
Отговори

Марто снимка Марто 25 септември 2009 - 09:43

Би трябвало само със захранване да светне , а тест режима е със задържане на 2-те копчета.
Не съм имал достъп , но логично е при постоянни 12В, 12В при контакт и маса да светне.

Ето един линк според който е 32 пинов куплунга и са описани крачетата
Отговори

VencityYy снимка VencityYy 25 септември 2009 - 12:51

А лосчето за какво служи при MID ?
Отговори

wehrmacht снимка wehrmacht 25 септември 2009 - 13:00

 VencityYy, на 25 Sep 2009, 12:51 PM, каза:

А лосчето за какво служи при MID ?

за да сменяш показанията на дисплея
Отговори

VencityYy снимка VencityYy 25 септември 2009 - 16:36

Аз понеже ще слагам x16XEL от астра могали на корсата да сложа МИД от астрата ?
Отговори

Ecotec_user снимка Ecotec_user 25 септември 2009 - 17:50

 VencityYy, на 25 Sep 2009, 05:36 PM, каза:

Аз понеже ще слагам x16XEL от астра могали на корсата да сложа МИД от астрата ?



Ами колега мисля че може ползва се същия дисплей,но после програмирането дали ще е успешно не се знае,защото някой двигатели на корсата нямат код за програмиране.
Отговори

VencityYy снимка VencityYy 25 септември 2009 - 18:48

Колега мотора ми е от астра сегашния е 1.2 но ще го махам и слагам X16xel които е смъкнат със инсталацията и всичко от астра Ф за това питам дали става. Ами дисплея как да го събера при мен защото инфо дисплеичето ми е по малко :Д според мен няма да има проблем с програмирането тои ще си се води все едно че е астра нали мотара е такъв или аз грешя нещо ? И за колко парички доло горе мога да намеря всичко + инсталацията на МИД
Отговори

stepo3 снимка stepo3 25 септември 2009 - 21:30

Малко встрани от темата, но да отговоря на Венциту - слагал съм МИД от Астра Ф на Корса Б, преправянето е минимално. Кофтито в твоя случай е точно мотора - Х16ХЕЛ - за него не съм срещал с кой код се програмира, а и в официалния представител не стана работата. Ако се побъзика човек може и да уцели някой код с що-годе близки показания и да стане както си трябва. Другия вариант е ако има колега с Астра Ф Х16ХЕЛ и МИД от завода да каже с кой код е той.
А за тестването на мен защо ми се върти, че само ДИД и ТИД правиха такъв тест за изгорели пиксели, МИД-овете почват да въртят информация как са програмирани....може и да бъркам.
Успех на колегата, ако си намерил МИД за Г-то си голям късметлия :)))
Отговори

VencityYy снимка VencityYy 26 септември 2009 - 00:21

Другия вариант за да разбера кода за тоя мотор да пусна някои тема и да питам колегите да кажат кои е кода за МИД - x16XEL ,а някои знае ли колко е цената на пълен комплект мид ?И колега даи да ми обесниш как си го сложил на корса ?
Отговори

wehrmacht снимка wehrmacht 26 септември 2009 - 08:07

:love_opel: :biggrin: :wave: :flag: НАМЕРИХ MID - има само един липсващ пиксел - а най добрата новина е че новия МИД е със същия Part номер като стария - остана само да му се смени езика щото е на Италиано а аз държа да си е Дойч

много Благодаря за отговорите ви
последно питане някой знае ли колко W са оргиналните крушки по тидовете и мидовете (аз мисля че са по 12V/2.0W) ако греша поправете ме
Отговори

Lyubomir снимка Lyubomir 16 март 2010 - 00:42

На моята Astra-G X16XEL отзад на TID-a пише OSRAM - 12-1,2, аз го разбирам като 12V 1,2W
Мнението беше редактирано от Auris 1.6 vvt-i: 18 март 2010 - 19:20
Причина за редактиране:: Цитат на предходно мнение не е необходим!
Отговори

Vectra Rulzz снимка Vectra Rulzz 18 март 2010 - 19:17

колега лампичките на MID-а, ако не греша са по 1,2w а не 2w.
Мнението беше редактирано от Vectra Rulzz: 25 януари 2011 - 23:14
Отговори

malk снимка malk 13 септември 2010 - 18:38

Здравейте имам едно питане горе-долу по темата.Имам Вектра Б с МИД всичко си работи и показва (макар и на тъпия немски:)) но онзи ден незнаино защо натиснах и задържах и 2-те копчета на лосчето за чистачките които са и на МИД-а ми изписа някви цифри за малко и после си са махат.Та вапроса е какво по дяволите показва тая работа?
Отговори

Ecotec_user снимка Ecotec_user 13 септември 2010 - 19:06

 malk, на 13 Sep 2010, 19:38, каза:

Здравейте имам едно питане горе-долу по темата.Имам Вектра Б с МИД всичко си работи и показва (макар и на тъпия немски:)) но онзи ден незнаино защо натиснах и задържах и 2-те копчета на лосчето за чистачките които са и на МИД-а ми изписа някви цифри за малко и после си са махат.Та вапроса е какво по дяволите показва тая работа?



Ами това е самия код на Мида,който ти съответства на твоя двигател,година и др.
Отговори

malk снимка malk 13 септември 2010 - 20:05

 Ecotec_user, на 13 Sep 2010, 20:06, каза:

Ами това е самия код на Мида,който ти съответства на твоя двигател,година и др.


Аз викам показва някви грешки натрупани нещо, защото има 3 показания горе в ляво-018 горе в дясно-3 и долу в дясно- 145...някви много цифри.
Отговори

malk снимка malk 13 септември 2010 - 23:15

преместих темата тук
Мнението беше редактирано от malk: 13 септември 2010 - 23:59
Отговори

damqn9770 снимка damqn9770 13 септември 2010 - 23:40

Със сигурност трябва да добавиш нещо едва ли може да се активира от някъде :)
Отговори

BiserRs снимка BiserRs 02 февруари 2011 - 18:30

Здравейте колеги някой знае ли как се прави това?

Публикувано изображение
Отговори

Ecotec_user снимка Ecotec_user 02 февруари 2011 - 19:12

Даваш на контакт,след това задържаш двете копчета на самия дисплей докато се покаже това,което искаш.
Отговори

Siskoбг снимка Siskoбг 02 февруари 2011 - 19:38

Не е така, по този начин показва кодовете с които е програмиран :newsm05_41:

пп Разбрал съм те погрешно, но и на 3-те ми мида не се получава и с копчетата на дисплея...
Мнението беше редактирано от Siskoбг: 02 февруари 2011 - 19:48
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg