Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Car Audio

Предни колони КАЛИБРА

yasmania снимка yasmania 15 февруари 2006 - 18:39

Колеги, налага се скоро да сменям предните колони във вратите на калибрата. Не съм сигурен дали там нещата са същите като при вектра,защото има разлика в тапицериите. Доколкото знам досега там размера е 7", 16.5см... Оригиналните са като вградени. Как става смяната им? Чел съм че има приставки които се купуват, но едно е да се водя по прочетеното, друго е някой който е правил всичко това да сподели от първа ръка.

Благодаря предварително. :gosh:

П.С. Виждал съм евтините решения по въпроса- захващане на говорителя директно от външната страна на кората... но не коментирам :2angry1:
Отговори

Гостjoro_vr_* 15 февруари 2006 - 19:28

Значи колега има едни специални кит-ове(0коло 7-8лв за брой) които се слагат на говоритела иначе няма нищо сложно другото е въпрос на твои избор говорители колкото изкаш това е от мен :gosh:
Отговори

IGNEV снимка IGNEV 16 февруари 2006 - 00:08

Мда ще ти трябват тези неща за които говори колегата joro_vr.........Винаги можеш да го направиш bg made, ма май не си падаш по такива работи :gosh:
Отговори

Franzela снимка Franzela 16 февруари 2006 - 04:40

става с фланци 17-ки
и от там на татък монтираш каквато искаш марка колони стига да са 17-ки ;)
Отговори

roni снимка roni 16 февруари 2006 - 05:53

Здравейте.И аз дя кажа нещо по въпроса.Първо на опела на предните връти не магат да се слагат сакакве колони с размер 17см.Защото се получава много кофти като тръгнеш да сваляш прозореца и видиш че той не се сваля до край защото колоните пречат.И второ за предните врати стават перфекно без сякакви планки колони на ХЕРЦ около 130лв.(жълтата серия)и на ПАЙНЕР около 115лв.(Оранжева серия).Стига да не се бъркам с цветовете.
Дано съм ти помогнъл
Отговори

yasmania снимка yasmania 16 февруари 2006 - 08:33

roni, на Feb 16 2006, 03:53 AM, каза:

....И второ за предните врати стават перфекно без сякакви планки колони на ХЕРЦ около 130лв.(жълтата серия)и на ПАЙНЕР около 115лв.(Оранжева серия).Стига да не се бъркам с цветовете.
Дано съм ти помогнъл
 


Това за свалянето на прозорците си е ценна информация, за която трябва да се замисли човек.
А тези цени за пайнер и херц.. знам че си заслужават, но определено сумата за предни говарители която ще дам е около половината им. Ама и се замислям вече и за други варианти....

schumi.fan, на Feb 15 2006, 10:08 PM, каза:

Винаги можеш да го направиш bg made, ма май не си падаш по такива работи :gosh:
 


.... останал си с грешно впечатление затова :dancin:

В този ред на мисли искам да запитам... чувам мнения че и оригиналните свирят достатъчно добре, стига да са читави. Проблема на моите е че са разпрани и просто нестават за свирене. От друга страна отзад в корите също имам оригинални,пак 16.5см, но там не съм ги свалял и незнам....

ТА- те са здрави, но след монтирането на елипсите ще спрат да свирят. Дали са със същите вградени пръстени, за да мога да преместя тях отпред без да си създавам излишни притеснения... ?
Отговори

IGNEV снимка IGNEV 16 февруари 2006 - 09:53

roni, на Feb 16 2006, 06:53 AM, каза:

на ПАЙНЕР около 115лв.(Оранжева серия 

Pioneer TS-G1748 околко 65лева техномаркет/технополис :dancin:
Публикувано изображение
Пък за другото май отзад са си нормални 17см колони, ма айде да не се изказвам неподготвен :gosh:
Отговори

Оги снимка Оги 16 февруари 2006 - 09:59

Човек, недей така, предната линия е много важна. Мен предните ми са със 100 лв. по-скъпи от задните + туй са вързани към усилвател. Незнам как е ситуацията в твойта кола ама ... помисли хубаво. Пък заводските че не стават е ясно
Отговори

CynepMEH снимка CynepMEH 16 февруари 2006 - 10:39

Вратите на вектрите са много подходящи за добро свирене. Ако ще взимаш предна линия с усилвател си направи два фланеца от 30мм МДФ (2 пръстена) и ще свирнат страпно тия колони. Ако ще взимаш коаксиални говорители и ги захранваш само от плейъра тогава може и да избушиш старите колони и да им вземеш техните фланци. Малко е зор, ама ако не ти трявбат колоните действай смело :)
Отговори

Franzela снимка Franzela 16 февруари 2006 - 16:10

аз отпред съм с тези и бих казал че съм доволен ,
звука е приятен и чист
http://www.technopolis.bg/big_prod.php?off...8&cat=23&f=3677
Отговори

yasmania снимка yasmania 16 февруари 2006 - 16:35

Да, намеренията ми за музиката в колата са достатъчно скромни... поне засега :bandito: Предната и задната линия ще си ги захранвам от плеара,чиито усилвател се справя добре на максимална сила,ако има колони които да поемат... А само кутията с 12"-ката отзад е с усилвател мостово вързан, 70W.

Ако мога да избуша моите и да сложа други в пръстена си е вариант,макар и да ми се струва едно сложно цяло там говорителя и пръстена.
Отговори

Гостjoro_vr_* 16 февруари 2006 - 22:19

Виж сега по въпроса за избушването не е голям зор(правих го на една астра)но........после докъто напаснеш(стегнеш) говоритела за пръстена е малко играчка и не става кой знае колко добре рано или късно ще започне да ти дрънчи.
Съвет от мен иди си вземи два(нови) пръстена няма да те збъркат 7-8лв сложи хубаво двойно лепещо(3M)на горната страна на пръстена постави вече избрания от теб говорител и стегни здраво с винчета ...казвам ти няма мърдане.
Казвам го от личен опит.
Айде с здраве :gosh: :gosh: :gosh:


п.с.Прави ми впечатление че и скъсани опел-ски говорители пак си свирят......добре :gosh:
Отговори

yasmania снимка yasmania 17 февруари 2006 - 15:00

Такааа... Ок.
След като видях достатъчно и има доста мнения че звука,който постигат здрави оригинални говорители се докарва трудно дори от хубави марки говорители при цени около 50-80лв, не е ли по- добре да не се вкарвам в излишни филми и да си взема отново такива.... намерил съм на едно място 20лв комплекта и са като нови, а и няма да имам грам проблем при слагането... какво мислете?

П.С. Отново да кажа, че не съм максималист в озвучаването...добри предни, задни елипси Пайнер и кутия 12 с усилвател.. това ще е. Съотношението Rear/Front попринцип ми е добре при 60/40 или 70/30
Отговори

CynepMEH снимка CynepMEH 17 февруари 2006 - 15:04

Вземи си Lanzar Heritage за 60 лв. Колкото и да са добри оригиналните не са чак толкова добри, а и лесно се преебават ;)
Отговори

CynepMEH снимка CynepMEH 18 февруари 2006 - 15:01

Myyy, на Feb 18 2006, 01:37 AM, каза:

CynepMEH, на Feb 17 2006, 03:04 PM, каза:

Вземи си Lanzar Heritage за 60 лв. Колкото и да са добри оригиналните не са чак толкова добри, а и лесно се преебават ;)
 

Да бе :gosh: Лесно се преебават. Нужни са им само някакви си 10 години :newsm65:
 

Не го правиш качествено, колега :gosh:
Отговори

rusnache снимка rusnache 18 февруари 2006 - 21:47

СуперМен, колега замисли се човека ти казва, че не гони кой знае какво качество, а и много говорители по-евтини от Ланзар свирят много по-добре от него ( лични наблюдения и мнение ). Принципно всичко различно от оригиналното се напасва по един или друг начин. Тъй че колега дерзай, и кажи какво си направил най-накрая.
Отговори

CynepMEH снимка CynepMEH 19 февруари 2006 - 13:05

rusnache, на Feb 18 2006, 09:47 PM, каза:

СуперМен, колега замисли се човека ти казва, че не гони кой знае какво качество, а и много говорители по-евтини от Ланзар свирят много по-добре от него ( лични наблюдения и мнение ). Принципно всичко различно от оригиналното се напасва по един или друг начин. Тъй че колега дерзай, и кажи какво си направил най-накрая.
 

Ще се съглася, стига да кажеш марки, модели и цени защото под 50 лв трудно ще има нещо по-така, а все пак 60 лв не са много пари
Отговори

Kiko-Calibra снимка Kiko-Calibra 21 февруари 2006 - 01:20

За съм с пластмасови фланци, но незнам от къде ми ги намериха и с TS-G1748 Pioneer. Екстра си свирят! :gosh:
Отговори

EDS снимка EDS 17 март 2006 - 18:32

Ако ще е за предни тонколони за вграждане в вратите съвета ми е HERZ DCX165 на една съвсем прилична цена от около 65 лева .Свирят страхотно -само RMS-ат им е 60 вата на колона ,иначе максималната им е 120 но мене ме интересува rms-a . Единственият им проблем е че са двулентови (имат пищялки) но не е болка за умиране при положение че 2-компонентният им вариант -бас и пищялка отделно със същите показатели е 2 пъти по скъп. Трябва много внимателно да се поставят в вратите с приставката за която стана дума по горе за да не опират в стъклото като се сваля. Освен това излишно е да споменавам че високите винаги могат да се регулират от плеъра. TSG серията не е лоша но не може да се мери с този herz -най малкото поради факта че има близо 2-пъти по голям RMS(ако ще се ползва стъпало) . Говоря ви от лични наблюдения -имал съм възможност да ползвам и двете марки говорители. В момента съм с такъв herz в предните врати -свири страхотно и не е много скъп :icon_eek2:
Отговори

GSM_BOSS снимка GSM_BOSS 17 март 2006 - 19:52

Яска,нали чу моите как свирят,ако решиш ще ги направим така.Бих казал,че свирят като оригиналните + по-добри високи :icon_eek2:
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg