Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Car Audio

Два усилвателя

Jafara снимка Jafara 07 септември 2005 - 19:56

за два усилвателя ти трябват и два кондензатора, единия неможе да компенсира цялата мощност! Задължително ти трябват и дебели и хубави кабели за ток, защото ако си с по-тънки кабели могат да се запалят от напрежението, цъщо така ти трябва и хубав бушон ( 60 амперов ) от тежи голямите прозрачни !!! Като монтираш кондензатора имай в предвид, че нетрябва да е по-далеч от 30см от усилвателя, защото няма да има никаква полза!!!
Отговори

Jafara снимка Jafara 07 септември 2005 - 20:01

по принцип ако няма кондензатор говорителите свирят по-слабо, усилвателя се бъзика с тока - вероятноста да се прецакат е много голяма!!! Ако вече ти е по-силна музиката ( както е при теб ) и ако няма кондензатор - алтернатора се преебва!!!
Отговори

IGNEV снимка IGNEV 07 септември 2005 - 20:16

Kiten, на Sep 7 2005, 08:47 PM, каза:

Какъв си взе?И аз мисля да си купя но все още не съм решил кой да е!

Еми взех си най-евтиния на телстар, (беше около 55 лева, сега не го знам колко е) и нищо че е евтин си върши работата толкова колкото и по-скъпите, така че мога само да ти го препоръчам <_<

пп. Оправи си пола в настройките, щото явно не си жена
Отговори

IGNEV снимка IGNEV 07 септември 2005 - 20:24

Jafara, на Sep 7 2005, 08:56 PM, каза:

за два усилвателя ти трябват и два кондензатора, единия неможе да компенсира цялата мощност! Задължително ти трябват и дебели и хубави кабели за ток, защото ако си с по-тънки кабели могат да се запалят от напрежението, цъщо така ти трябва и хубав бушон ( 60 амперов ) от тежи голямите прозрачни !!! Като монтираш кондензатора имай предвид, че нетрябва да е по-далеч от 30см от усилвателя, защото няма да има никаква полза!!!

Значи при мен си е добре и с един кондензатор! Фаровете примигват само ако колата е запалена на място и музиката е усилена на 3/4 (е при изгасен двигател е нормално да поремигват :dummy: :dummy: :thu: ) За кабелите - наистина трябва да са яки - 6 или 10 квадрата зависи от усилвателя. Бушонче може и без само че се рискува бая :huh: Пък и това за кондензатора да е близо до усилвателя го четох в упътването, така съм го и свързал, само че не разбирам защо <_< <_< <_< . Някой може ли да ме светна :sup:
Отговори

Jafara снимка Jafara 07 септември 2005 - 20:42

кое по-точно неразбираш, защо кондензатора трябва да е по-близко до усилвателя ли? <_<
Отговори

IGNEV снимка IGNEV 07 септември 2005 - 20:47

Jafara, на Sep 7 2005, 09:42 PM, каза:

кое по-точно неразбираш, защо кондензатора трябва да е по-близко до усилвателя ли? <_<

<_<
Отговори

Jafara снимка Jafara 07 септември 2005 - 21:00

знам че като е по-далеч се губи ефекта от него, т.е. като е-по близко е по-добре!
На твоя кондензатор има ли дисплей! ако има, като е по-далеч от усилвателя и съответно по-близко, разликата трябва да се забелязва ( така мисля ) !!! Но много хора които правят музика са ми казвали че трябва да е близо до усилвателя!!! също така трябва да са 2 кондензатора при 2 усилвателя!!! Ако в момента пак ти мигат фаровете и съответно имаш кондензатор, значи не е достатъчно, нормално е като усилиш да мигат фаровете, защото черпи повече ток <_< и съответно не е добре за алтернатора, както и за говорителя, даже и звука искривява <_< <_< и разбира се кабели - защо риска от запалване е много голям :dummy: :dummy:
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg