Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Тракане при двигател C16NZ

s7iki снимка s7iki 29 март 2011 - 23:48

Здравейте колеги :wave: имам астра Ф с двигател c16nz има едно тракане при високите обороти...има го и при студен..и при топъл (загрят) двигател...Съмняват ме повдигачи или ВАЛ-а.....но само ме съмняват....надявам се някой с опит..или някой който е имал същият проблем..да каже какво е...ето и клип..ясно се чува :thu: http://vbox7.com/play:f74e02bd
Мнението беше редактирано от s7iki: 30 март 2011 - 01:06
Отговори

chochici снимка chochici 30 март 2011 - 10:07

Може и да са повдигачи, ама тия джигатели чупят бутала това знам от един майстор, трябва да се провери, но повдигачите чукат на ниски обороти и няма разлика във вървенето ако и при теб е така значи са повдигачи а също може и имаш кабел дето пробива към корпуса и ти скапва работата на мотора. Пробвай с други кабели. Успех!
Отговори

kalin09 снимка kalin09 30 март 2011 - 14:51

Биелни лагери
Отговори

s7iki снимка s7iki 05 април 2011 - 18:11

 chochici, на 30 март 2011 - 10:07, каза:

Може и да са повдигачи, ама тия джигатели чупят бутала това знам от един майстор, трябва да се провери, но повдигачите чукат на ниски обороти и няма разлика във вървенето ако и при теб е така значи са повдигачи а също може и имаш кабел дето пробива към корпуса и ти скапва работата на мотора. Пробвай с други кабели. Успех!


Не е от кабелите...(нови са) а ако е счупено бутало няма да работи равномерно двигателя...НЕ губи мощност...но това тракане ме притеснява...имам чувството че ще ми се пръснат чарковете...по време на движение.........
Отговори

s7iki снимка s7iki 05 април 2011 - 18:17

 kalin09, на 30 март 2011 - 14:51, каза:

Биелни лагери


как се чува от биелни болтове ? защото си нямам ни най малка представа....а сигурен ли си че неможе да са повдигачи или вала ?
Отговори

kalin09 снимка kalin09 05 април 2011 - 21:19

Няма случаи тоя мотор да прецака болтове.Чувам го като лагери.Качи я на канал и чуи отдолу-ако се чува по-силно-сваляи картера.Ако е по-слабо значи е нещо по главата.
Отговори

Ивчо снимка Ивчо 05 април 2011 - 22:38

Като начало това не е C16NZ,a X16SZ/R.На мене този звук ми напомня на биенето на ламарината,която седи на колектора като я изяде ръждата около ушите на болтовете,на които се държи.Пробвай да я свалиш и да видиш дали ще остане звука.
Отговори

Hristianp снимка Hristianp 05 април 2011 - 22:46

Колега,според мен не е от ламарината на колекторите.. звука от нея е по-дразнещ и се чува на по-ниски обороти.. Поне при кадета беше така.. около 3000 оборота започваше да трака яко..
Мнението беше редактирано от Hristianp: 05 април 2011 - 22:46
Отговори

s7iki снимка s7iki 05 април 2011 - 23:43

 Ивчо, на 05 април 2011 - 22:38, каза:

Като начало това не е C16NZ,a X16SZ/R.На мене този звук ми напомня на биенето на ламарината,която седи на колектора като я изяде ръждата около ушите на болтовете,на които се държи.Пробвай да я свалиш и да видиш дали ще остане звука.


няка нищо общо с ламарината............ :) а колкото до двигателя....е c16nz само си приличат с този който ми спомена..
Отговори

Voinov снимка Voinov 06 април 2011 - 21:47

И според мен са лагерите на биелите,защото и аз го имам сащия проблем на X14Xe,при студен мотор претраква за няколко секунди и спира,след това и при топал като я задаржа в 2500 обората пак така,от варях и картера и биелите имат лек луфт,но при мен изка шлаиф на вала.
Отговори

s7iki снимка s7iki 06 април 2011 - 22:06

 Voinov, на 06 април 2011 - 21:47, каза:

И според мен са лагерите на биелите,защото и аз го имам сащия проблем на X14Xe,при студен мотор претраква за няколко секунди и спира,след това и при топал като я задаржа в 2500 обората пак така,от варях и картера и биелите имат лек луфт,но при мен изка шлаиф на вала.


при мен това тракане НЕ спира...било то на студен топъл двигател...дори и при задържане на газта...просто си го има..и то не от скоро..........може ли да стане нещо по сериозно ако продължа да карам така известно време..смисъл...в високи обороти.......?
Отговори

1иван1 снимка 1иван1 07 април 2011 - 09:05

Колкото невероятно и смешно да ти звучи използвам дръжка от метла за да локализирам от къде е звука използвам я като слушалката при лекарите,допирам я някъде по мотора а на другия край си допирам ухото-опитай,става и някаква твърда пръчка.
Мнението беше редактирано от 1иван1: 07 април 2011 - 09:08
Отговори

детеборе снимка детеборе 07 април 2011 - 10:51

Един приятел със същия мотор има същото чукане само на високи обороти и така си кара от поне 20 000 км и колата още си върви без ядове макар че не намерихме от къде чука.На мене ми се струва че е от генератора неговото чукане,ако искаш откачи ремъка на генератора и пробвай !
Отговори

Hristianp снимка Hristianp 07 април 2011 - 11:44

 s7iki, на 05 април 2011 - 23:43, каза:

няка нищо общо с ламарината............ :) а колкото до двигателя....е c16nz само си приличат с този който ми спомена..


Я прочети номера на блока.. и ще видиш кой е мотора ;)
Отговори

s7iki снимка s7iki 07 април 2011 - 12:14

 Hristianp, на 07 април 2011 - 11:44, каза:

Я прочети номера на блока.. и ще видиш кой е мотора ;)


изтрит е....така си и пише в документите "БЕЗ НОМЕР" допитах се до един администратор..и той ми каза че е C16NZ ! :}

 1иван1, на 07 април 2011 - 09:05, каза:

Колкото невероятно и смешно да ти звучи използвам дръжка от метла за да локализирам от къде е звука използвам я като слушалката при лекарите,допирам я някъде по мотора а на другия край си допирам ухото-опитай,става и някаква твърда пръчка.


наистина звучи смешно...но аз го правя с по дълга отверка...!!! И това си е доказан метод !! преслушах клапаните....всички са наред....остава вала....като сменям маслото след някоя друга седмица...ще се разбере дали е от него:newsm05_41:

 детеборе, на 07 април 2011 - 10:51, каза:

Един приятел със същия мотор има същото чукане само на високи обороти и така си кара от поне 20 000 км и колата още си върви без ядове макар че не намерихме от къде чука.На мене ми се струва че е от генератора неговото чукане,ако искаш откачи ремъка на генератора и пробвай !


Това също ме интересуваше...благодаря че написа...защото исках също да знам...дали ако я карам още така....и естествено в високи обороти...дали ще стане проблем....допитай се до твоя приятел...за всеки случай :) благодаря предварително
Отговори

vladkata снимка vladkata 07 април 2011 - 13:04

Мотора трябва да е X16SZ/R понеже с16нз-та е с обикновенно делко с палец ,а това е от по-новите електронно с четец на коляновия вал ,но тракането не е за подценяване може да се прецака мотора от друга страна пък са без пари тия мотори за 200 лв ще вземеш цял мотор и си решаваш проблема . :icon_wink2:
Отговори

s7iki снимка s7iki 07 април 2011 - 13:48

 vladkata, на 07 април 2011 - 13:04, каза:

Мотора трябва да е X16SZ/R понеже с16нз-та е с обикновенно делко с палец ,а това е от по-новите електронно с четец на коляновия вал ,но тракането не е за подценяване може да се прецака мотора от друга страна пък са без пари тия мотори за 200 лв ще вземеш цял мотор и си решаваш проблема . :icon_wink2:


а имаш ли си на представа как вървят C20XE ? защото исках да знам дали ще ме ъздържи още 1-2 години....докато го сменя с C20XE
Отговори

vladkata снимка vladkata 07 април 2011 - 17:09

С20ХЕ с инсталация с кутия и полуоски ,че и спирачни дискове и апарати за да спира (понеже твойте не стават), всичко кръгло 1000 лв даже имаше и във форума такава обява най-добре намираш ударен донор и прехвърляш квот остане на вторични.:icon_wink2:
Отговори

s7iki снимка s7iki 07 април 2011 - 17:26

 vladkata, на 07 април 2011 - 17:09, каза:

С20ХЕ с инсталация с кутия и полуоски ,че и спирачни дискове и апарати за да спира (понеже твойте не стават), всичко кръгло 1000 лв даже имаше и във форума такава обява най-добре намираш ударен донор и прехвърляш квот остане на вторични.:icon_wink2:


Това с спирачките ми е пределно ясно....а с 150 кончета..сигурно и окачването ще сменя...1000.....идеално :) и при положение че ще го сменям с приятели..перфектно :) благодаря за информацията...и все пак какво да правя с тоя двигател...ще ме издържи ли 1-2 годинки още ?
Отговори

yanko1983 снимка yanko1983 27 април 2011 - 19:46

имам същия проблем с моята астра но ми светва и лампата на маслото излезе ,че коляновия вал е стърган и полопва в основните лагери
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg