Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Теч маслен охладител Astra J 2.0cdti

mkb91 снимка mkb91 15 февруари 2019 - 17:47

Здравейте, имам много лек външен теч(не се смесва с антифриза) на масло от масления охладител на Astra J 2.0cdti 160hp. До колкото проучих само гарнитури не се продават. От опел ми искат 700лв за смяна с нов оригинален охладител, намирам и афтърмаркет на Нисенс 230лв охладител. Въпроса ми е какво да предприема-да чакам по-голям теч и тогава да сменям или 700лв оригинален или афтърмаркет и сега да сменя? Интересно защо никой не продава гарнитури, а да сменям работещ охладител със 700лв оригинален...а втора ръка не е вариант също предполагам
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 15 февруари 2019 - 17:50

Потърси гарнитурите и на други места. Почти съм сигурен, че ще намериш.

А докато търсиш внимателно притегни всички болтове на охладителя.
Мнението беше редактирано от tisho.74: 15 февруари 2019 - 17:52
Отговори

rusin atanasov снимка rusin atanasov 15 февруари 2019 - 18:41

Тази гарнитура със сложна форма ли е, че да не може да се изсече нова по старата?
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 15 февруари 2019 - 18:51

На стария дтл/дтх/дтр имат три отделни секции и профила е кръгъл с диаметър около 3 милиметра. Представи си го като голям о-пръстен с три секции. Според мен е трудно да се направи. Но за старите ги има поне на три места извън официалните представителства. А самия топлообменник е КТМ.
Не е зле да се пробва и при фиат също- мотора си е техен в крайна сметка.
Мнението беше редактирано от tisho.74: 15 февруари 2019 - 18:52
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 15 февруари 2019 - 18:58

Нещо от рода: https://m.autodoc.co...8/opel/insignia
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 15 февруари 2019 - 19:27

???????????
https://www.ebay.co....gIAAOSwyO1apmrD
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 15 февруари 2019 - 19:38

Аааааа, това.
Отговори

mkb91 снимка mkb91 15 февруари 2019 - 20:08

Значи колеги самите гарнитури изглеждат нещо подобно на това( но не ставали за моята кола) https://goo.gl/qF1XCU а самия охладител https://goo.gl/4tjFWo тече някъде около един от болтовете от долната видна страна( https://goo.gl/achNvb ) Проверил съм на 3 места за гарнитури-няма. От Опел Пловдив ми казаха, че преди време е имало афтърмаркет, но вече ги спряли и нямало и да съм си купел цял охладител. Освен да питам във фиат наистина, може пък да имат нещо.
Мнението беше редактирано от mkb91: 15 февруари 2019 - 20:09
Отговори

mrsch66 снимка mrsch66 15 февруари 2019 - 20:35

То си е далавера за дилърите вместо гумичка за 20 лв да ти продадат парче алумин за 700 с бонус уплътнение. Когато сменях на Г-то охладителя беше около 100-тина лева а двете уплътнения около 11-12 лв сметнато в Български пари в България и тогава не познаваха парите, поръчвах ги при дилър в Прага и чаках цял един ден да ги докарат от централен склад в Унгария.
Мнението беше редактирано от mrsch66: 15 февруари 2019 - 20:38
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 15 февруари 2019 - 20:53

Преди пет месеца смених на мойта бивша вектра с х20дтх. Струваха не повече от двайсет лева двете! Купени са от ТехКо, без реклама, естествено.
А охладителя на тоя мотор А20ДТХ не е особено различен....
Мнението беше редактирано от tisho.74: 15 февруари 2019 - 20:54
Отговори

Георги Георги снимка Георги Георги 26 февруари 2019 - 21:08

Аз сменях на астра х гарнитурата и всичките о пръстени и ги имаше в Булвария и струваха 160лв. Елринг бяха към 130. Обади се във всички представители на Опел и питай, някъде може да ги имат. Не ми се вярва охладителя да върви със залепени за него гарнитура и о пръстени :) А иначе съм купувал друг път на елринг, някой път текат, друг път не
Мнението беше редактирано от Георги Георги: 26 февруари 2019 - 21:12
Отговори

mkb91 снимка mkb91 12 март 2019 - 23:29

Проблема с теча най-накрая се реши благодарение на колегата Olympia(магазин Олимпиа) от форума, който се свърза с мен и ми изпрати комплекта гарнитури. Така, че въпроса може да се счита за решен и темата за приключена.
Мнението беше редактирано от mkb91: 12 март 2019 - 23:52
Отговори

Daniel Tsvetkov снимка Daniel Tsvetkov 29 март 2019 - 14:44

Колега, колко ти взеха за смяната(за труд) на тези уплътнения?
В какво се изразява "лекия теч" при тебе, понеже при мен образува капка на кората под двигателя само след няколко часа след като е паркирана?

п.п. Аз също поръчах от Olympia и ги изпратиха на същия ден
Отговори

dimitarmark снимка dimitarmark 29 март 2019 - 17:13

Някой да каже колко струват тези гарнитури? Има двама които търсят и не намират.
Отговори

Daniel Tsvetkov снимка Daniel Tsvetkov 29 март 2019 - 17:24

Пишете на Olympia на лс.
Отговори

zarko359 снимка zarko359 10 септември 2019 - 18:54

здт те колеги къде да го намеря Olympia, че и на мен ми се налага да сменя гарнитурата на масления охладител .
Отговори

IvailoM снимка IvailoM 10 септември 2019 - 20:14

В раздел платени обяви. Има тема човека.
Отговори

bobobobi снимка bobobobi 19 ноември 2019 - 09:01

Здравейте колеги да се включа и аз с малко инфо по темата. Та значи колата при мен е астра j 1.4 турбо и при последната смяна на масло майстора ми каза,че имам теч от топлообменника.Теча не беше сериозен, но не ми се рискуваше да ми смеси маслото с водите и си поръчах комплект гумени гарнитурки на Елринг, които струват 60 лв..нищожна цена спрямо усилията които трябва да се положат за смяната им! Отивам вчера при моя майстор и като се почна едно разглобяване...........Първо се точи антифриза, после се сваля катализатора, там се скъса единия болт който е капсолован, нищо по-късно го подменихме. После се свалят колекторите заедно със турбото, като обръщам внимание, че тука играчката е голяма откачат се една камара датчици, маркучи за вода и масло и масловоди. Всичко се е опекло от температурата и разни смешни маркучи от гофрирана пластмаса буквално се разпадат, после ходи ги търси......обаче не се предлагат. Както и да е стигнахме до маслоохладителя, свалихме го, подменихме гарнитурите му , което беше и целта на занятието и се започна обратното сглобяване. Наложи се да импровизираме, тъй като един от тези гофрирани пластмасиви маркучи намиращ се точно под турбото за отвеждане на масло в картера се разпадна и сложихме на негово място гумен маслоустойчив маркуч с дължина около 15см. По нататък при обратния монтаж се наложи втори път да импровизираме с гуменото уплътнение на една малка тръбичка- масловод пак за турбото, тъй като О пръстенчето и се беше деформирало, а се оказа, че не можем да намерим такова - 3мм на 6 мм с дебелина 2.5/3мм, както и да е сложихме там каквото имаше на разположение и днес ще ходя да търся такова уплътнение. Сглобихме всичко, запалих колата да се обезвъдушава, като гледахме за течове и тъкмо вече си тръгвам от сервиза, че вече беше станало 8.30 вечерта и точно пред сервиза ми изпусна единия маркуч на радиатора и всичкия антифриз изтече. Айде наново наливай доливай. В заключение много трудоемък ремонт, прибрах се в нас каталясал при все, че само помагах на майстора и му светех с фенерчето.
Отговори

Bareto снимка Bareto 10 март 2020 - 16:21

Здравейте колеги, за съжаление неизбежното сполетя и мен, предстои ми смяна на уплътненията на маслоохладителя. Освен че имам теч на масло от корпуса на маслоохладителя (стича се по картера), също така забелязвам и следи от масло в разширителния съд. Купих си комплект уплътнения от Дженеръс ауто (общо 9 броя), гарнитура за колектора и катализатора и нов антифриз. Сега ще чакам подходящо време за ремонта, но все повече се замислям дали ще има положителен ефект, ако преди поставянето на основното (най-голямото)уплътнение, сложа тънко силикон в канала на тялото. Идеята е да има по-добро и дълготрайно уплътнение. Разчитам на това, че всички гарнитури са оригинални (вече брандирани Опел а не GM)...но дали това ще е достатъчно? Не ми се повтаря ремонта след половин-една година, а доколкото съм чувал и много по-скоро. Споделете опита си, тези от Вас които вече са правили това "упражнеие". Добре дошли ще са всякакви препоръки и мнения.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg