Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

металистичен звук при палене...

Moonlord снимка Moonlord 14 май 2007 - 17:14

От както я докарахме колата има едно метализирано цъкане, когато се запали... Цъка цъка цъка и след 3-4 минути спира и всичко е ток... Това е на всяко палене, няма значение загряла, студена... Някой има ли представа от какво се получава това нещо, някой беше писал за некви лагери и незнам си кво си там... Ще се радвам да помогнете, че вече определено ме дразни :/
Отговори

Skip снимка Skip 14 май 2007 - 23:43

Сещам се за хидравличен повдигач, ако звука идва от двигателя ... бързо "омеква" и му трябва време докато наново напълни ...

Или някоя маслена магистрала е позапушена и докато маслото почне за обмазва ... ?

Ако звука не идва от двигателя - ослушай се около релетата ... да не би някое от тях да "цъка" ...
Отговори

Moonlord снимка Moonlord 15 май 2007 - 17:21

Повдигач не е със сигурност, звука е подобен, но доста по-силен и изчезва, докато на повдигач звука не изчезва си мисля =)))

Това с маслената магистрала си го мислих и аз, но май не е и това...

На баща ми му обяснил някакъв си мозък там, че колектора имал цепнатина, която след като загрее и се оплътнява и спира да цъка... Възможно ли е?
Отговори

30e снимка 30e 15 май 2007 - 17:22

В Неделя и на мен ми се стори че бая подпръцква <_< я си виж гарнитурката,ако е духало ще си личи от къде
Публикувано изображение
Отговори

Moonlord снимка Moonlord 15 май 2007 - 17:24

30e, на May 15 2007, 06:22 PM, каза:

В Неделя и на мен ми се стори че бая подпръцква <_<  я си виж гарнитурката,ако е духало ще си личи от къде  <_<
 

Абе как да ви кажа, че мотора е 6 точки =))) Гледан е 300 пъти, няма никакви проблеми, нито гарнитури нито нищо... Та си мисля дали оня е прав, възможно ли е да цъка така от цепнат колектор?!

На Гаджо някой му разправял там за некви лагери... Не помня кви точно обаче :/

ПС. И реле не е 100%.
Отговори

30e снимка 30e 15 май 2007 - 17:28

Moonlord, на May 15 2007, 05:24 PM, каза:

Абе как да ви кажа, че мотора е 6 точки =)))

Добре работи за дизел <_< а сега сериозно-лагерите ако тропат до сега да е сдал фронта и да чука нон-стоп,а тва с колектора бая бръмчи но да спира след нз колко време <_<
Масълце скоро да си сменял :clap: повдигач някой да спича...
Отговори

Moonlord снимка Moonlord 15 май 2007 - 17:31

Маслото се сменя на 6-7 месеца или 5000-6000км, повдигачите са ОК... И ако беше повдигач, нямаше ли да цъка постоянно, се едно няма масло? А това да спича всеки път и да се оправя от самосебе си след максимум 3 минути ми се струва много странно, защото цъка цъка цъка и спира след 3 минути максимум.

А това за цепнатината (ако е така) е логично като е студено да е цепнатина, като се нагрее и да се разпъва и да уплътнява :/
Отговори

Strabex снимка Strabex 15 май 2007 - 18:24

Да ти кажа малко смешно може да ти се стори ама на асконата миналото лято взе да ми прави така точно едно цъкане се чуваше ама звука не беше като от повдигач а цъкане точно в двигателя се чуваше и по-точно някаде около делкото и какво ли не правихме масло сменях разглобявахме и нъцки и един светъл ден като смених генерацията на гарнетата и се оправи и повече не се чу това цъкане. Преди това я бяхме гледали гърнетата и казвам 100% не се чуваше от тях а като ги смених и спря <_<
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg