Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Направи си сам

С фарове за мъгла или без тях

temil снимка temil 08 юли 2018 - 15:31

Здравейте колеги ,
Преди време смених предната броня, поради разбираеми обстоятелства, с друга /втора употреба/, която за разлика от моята имаше отвори за фарове. Моля ви подскажете ми как да запълня тези отвори - не ми трябват тези фарове. Бронята е поставена нестабилно, освен това е била пукната и лепена в областа на единият фар, което видях малко късно. Колата е Астра Г,/ ако има значение/. Благодаря на отзовалите се.
Отговори

Жоро снимка Жоро 08 юли 2018 - 17:05

Зависи какво искаш...

Аз лично бих сложил халогени. На повечето Г-та има инсталация.
Друг вариант е носш бронята на някой дето лепи брони и я изгражда...
Отговори

temil снимка temil 09 юли 2018 - 11:50

 Жоро, на 08 юли 2018 - 17:05, каза:

Зависи какво искаш...

Аз лично бих сложил халогени. На повечето Г-та има инсталация.
Друг вариант е носш бронята на някой дето лепи брони и я изгражда...


Бронята е изградена, има и някакви свободни кабели, които предполагам са за халогените, но първо: Ще ми излезе по-скъпо /нещо което не ми трябва/ и второ бронята отдолу не е закопчана с щипки а е хваната с св. опашки, което ме притеснява. За това търся друго решение .
Отговори

FrIsKy_86 снимка FrIsKy_86 09 юли 2018 - 14:00

защо не си сложиш някакви дневни светлини там в отворите..... :icon_wink2:
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 09 юли 2018 - 16:32

 FrIsKy_86, на 09 юли 2018 - 14:00, каза:

защо не си сложиш някакви дневни светлини там в отворите..... :icon_wink2:

Принципно идеята не е никак лоша, но ще свети не с фаровете или поне нещо да е около тях., В закона не се ли казваше че трябва да са фаровете(основните). Там долу за дневни няма ли да му направят проблем? Питам просто.
Отговори

temil снимка temil 09 юли 2018 - 21:06

 Д-и-м-о-в, на 09 юли 2018 - 16:32, каза:

Принципно идеята не е никак лоша, но ще свети не с фаровете или поне нещо да е около тях., В закона не се ли казваше че трябва да са фаровете(основните). Там долу за дневни няма ли да му направят проблем? Питам просто.

И аз не знам. Инак е добра идея! Ако някой е наясно да каже.
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 09 юли 2018 - 21:14

По смисъл на закона през деня всичко друго освен DRL, с който е хомологиран автомобила, или къси светлини, си категорично за акт, който ако го напишат както трябва няма да падне в съда, дори да наемеш най- добрия адвокат на света. А автомобила се спира от движение незабавно, кото това е онази промяна, за която преди време колега прави подробни разяснения кое какво и защо така. А на мен първоначално не ми се разправяше, после доразяснявах и аз. Абе панаир.
Отговори

embaka снимка embaka 10 юли 2018 - 21:29

Имаше значение на каква височина се намират дневните светлини, но не мога да намеря отстоянията и дали стават да бъдат поставени на мястото на халогените. Мисля, че са прекалено ниско и полицаите могат да ти направят проблем.
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 10 юли 2018 - 22:24

Бях ги извадил преди време, ама не знам къде са ми в момента схемите за монтаж. Има изискване за всички разстояния и размери, включително и за това на каква височина от пътя са монтирани...
Ето го в страницата на Осрам: https://www.carlight...-running-light/
Мнението беше редактирано от tisho.74: 10 юли 2018 - 22:28
Отговори

temil снимка temil 11 юли 2018 - 12:28

Ако не намеря някаква пластмаса, която да огъна леко, напасвам и залепя на отварите, ще трябва да купя от някоя морга от тези фарчета от някоя Астра, и да се опитам да ги монтирам. Предполагам, че така няма да имам проблеми с закона. Но нямам представа каква пластмаса и от къде да я намеря. Пробвал съм с парчета от старата броня, но не не мога да ги напасвам - не се огъват.
Отговори

sdonio снимка sdonio 11 юли 2018 - 12:40

 temil, на 11 юли 2018 - 12:28, каза:

Ако не намеря някаква пластмаса, която да огъна леко, напасвам и залепя на отварите, ще трябва да купя от някоя морга от тези фарчета от някоя Астра, и да се опитам да ги монтирам. Предполагам, че така няма да имам проблеми с закона. Но нямам представа каква пластмаса и от къде да я намеря. Пробвал съм с парчета от старата броня, но не не мога да ги напасвам - не се огъват.

Може да пробваш да залепиш от вътрешната страна и от тези ситните мрежички...
Отговори

temil снимка temil 11 юли 2018 - 16:46

 sdonio, на 11 юли 2018 - 12:40, каза:

Може да пробваш да залепиш от вътрешната страна и от тези ситните мрежички...

И това е идея. Мерси! От какво са тези мрежи и къде да ги намеря?
Мнението беше редактирано от temil: 11 юли 2018 - 16:47
Отговори

FrIsKy_86 снимка FrIsKy_86 11 юли 2018 - 18:09

фаровете за мъгла които са оригиналните да паснат на бронята са доста скъпички ако ти се дават парички (около 40лв единия) ще си стане най добре. а и мисля че инсталацията и място за копчето си има. само трябва релето и копчето. но не съм на 100% сигурен
на тази обява има новички и дори леко тъмни ще стоят много добре https://www.avto.bim..._p6896m413.html
Мнението беше редактирано от FrIsKy_86: 11 юли 2018 - 18:11
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg