Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Направи си сам

Лампата за маслото не светва при контакт

Deian снимка Deian 17 ноември 2013 - 21:12

Здравейте,
от няколко дни забелязах, че лампичката за маслото на таблото не ми светва в червено както правеше преди като дам на контакт. Преди светваше и угасваше като запаля. Какво означава тази промяна и какво следва да предприема?
Мнението беше редактирано от Deian: 17 ноември 2013 - 21:12
Отговори

arhimed1 снимка arhimed1 17 ноември 2013 - 21:14

Може да ти е изгоряла крушката провери ли
Отговори

Deian снимка Deian 17 ноември 2013 - 21:23

Ако ме светнете за лесен начин за проверка (да и подам ток от някое по-видимо място) - ще проверя. Ама се опасявам, че ако няма такъв начин ще имам нужда инструкции на тема: как се сваля табло на Кадет :(.
Отговори

DanZKi снимка DanZKi 17 ноември 2013 - 21:29

Датчика е заминал.99 процента не е лампата.
Отговори

Deian снимка Deian 17 ноември 2013 - 21:33

Къде се намира точно този датчик да го проверя. Той + ли подава към лампичката?
Отговори

arhimed1 снимка arhimed1 17 ноември 2013 - 21:35

Намери си помощник и извади клемата на кабелчето от буксата на датчика за налягане на маслото и допри тази клема към корпуса на същия този датчик. Ако лампата светне (ползвай помощника да ти съобщава), смени датчика. Ако лампата не светне, смени я и направи пробата отново. :icon_wink2: Публикувано изображение
Мнението беше редактирано от arhimed1: 18 ноември 2013 - 08:33
Отговори

Deian снимка Deian 18 ноември 2013 - 08:14

Някой ще помогне ли със снимка/описание на местоположението на въпросния датчик? Мерси
Отговори

arhimed1 снимка arhimed1 18 ноември 2013 - 08:24

Публикувано изображение
Мнението беше редактирано от arhimed1: 18 ноември 2013 - 08:24
Отговори

kalin09 снимка kalin09 18 ноември 2013 - 08:48

Само че на твоя мотор там няма конзола за маслен филтър и датчика е завит в посока напред...
Отговори

Deian снимка Deian 23 ноември 2013 - 10:27

http://imagizer.imag...q90/12/tl7h.jpg
Това ли е въпросният датчик? От него излиза тънко синьо кабелче.
Мнението беше редактирано от Deian: 23 ноември 2013 - 10:27
Отговори

mafiota^^^ снимка mafiota^^^ 23 ноември 2013 - 11:08

Не е това.
Отговори

Deian снимка Deian 23 ноември 2013 - 11:28

Ами то има един долу по-близо до картера, но не прилича на този показан от arhimed1. Този долу е по-широк и плосък сякаш и в него влиза един дебел кабел (многожилен с широка букса), пък аз четох тук из други теми, че кабела на датчика на маслото бил един тънък и бил син?
Отговори

arhimed1 снимка arhimed1 23 ноември 2013 - 13:40

някъде до масленния филтър трябва да е според мен, това дето си показал е датчика за температура еку ако бъркам някои да ме поправи
Мнението беше редактирано от arhimed1: 23 ноември 2013 - 13:45
Отговори

sandi_ligaviq снимка sandi_ligaviq 16 декември 2013 - 20:21

Може да е от лампата.Беше ми изгоряла лампата на чек-а,на което странно не бях обърнал внимание.Като ми я боднаха колеги от форума на диагностика ми се смяха за грешка която не бяха виждали-изгоряла чек лампа. :) Поздрави.
Отговори

Deian снимка Deian 11 март 2019 - 15:42

Да си побутна моята собствена тема. След като ми смениха датчика за маслото, после протече от него и го смениха пак, лампата продължи да не свети. Дойде ред да се хвана с нея, защото явно на сервизите не им се занимава с по-пипкава работа.
1. Има ли бушон, отговарящ конкретно за тази лампа/датчик. Останалите лампи по таблото работят.
2. Как мога да елиминирам други причини - кабели по пътя между датчика и лампата. Мога ли да дам накъсо изводите на клемата на датчика, т.е. кога контакта се затваря, че да светне лампата на таблото? Искам да проверя дали наистина лампата е изгоряла, или е проблем с кабел.
Отговори

ivan_pop снимка ivan_pop 11 март 2019 - 19:57

Имах преди време Кадет,ама къде беше датчика не помня!Та,намираш къде е датчика за налягане на маслото,той е с един кабел.Откачаш му кабела и свързваш откачения кабел към минуса на акумулатора по някакъв начин с друг кабел.Даваш на контакт.Ако лампата светне,проблема е в датчика.Ако не светне,проблема не е в датчика.
Отговори

Deian снимка Deian 12 март 2019 - 09:41

 ivan_pop, на 11 март 2019 - 19:57, каза:

Имах преди време Кадет,ама къде беше датчика не помня!Та,намираш къде е датчика за налягане на маслото,той е с един кабел.Откачаш му кабела и свързваш откачения кабел към минуса на акумулатора по някакъв начин с друг кабел.Даваш на контакт.Ако лампата светне,проблема е в датчика.Ако не светне,проблема не е в датчика.

Благодаря, колега. Датчика го знам къде е, зад картера от страната на дясната предна гума се пада. Действително е с един кабел. Това ми трябваше - какво да му подам. Значи минус.
Отговори

k opel e снимка k opel e 12 март 2019 - 09:52

Чист минус (маса). Лампите са с общ предпазител кл.15.
Отговори

ivan_pop снимка ivan_pop 12 март 2019 - 15:41

Провери дали не е изгоряла лампата на таблото.Предполагам,че там е проблема.
Отговори

Deian снимка Deian 15 март 2019 - 16:35

То това е проблема, как да я проверя - трябва да сваля таблото, километража...
Откачих кабела от датчика, подадох му маса от едно желязо на алтернатора и вътре не светна. Този кабел от датчика има ли снадка някъде другаде, преди да достигне лампичката на таблото, или щом съм му подал маса, значи със сигурност е лампата?
Интересното е, че датчикът е с 3 извода, буксата е една правоъгълна, а на самата букса на кабела има само в средата краче.
Публикувано изображение

Публикувано изображение
Мнението беше редактирано от Deian: 15 март 2019 - 16:36
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg