Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Софтуер, pъководства, книги и линкове за Опел

Как да си направим самодиагностика...

Тази тема е заключена Next »

Дамян снимка Дамян 10 юни 2007 - 20:44

Има ли идея някой ,къде може да е проблема на това тук ?
P0230 Fuel Pump Primary Circuit Malfunction

Мерси и Успех
Отговори

Swing снимка Swing 11 юни 2007 - 19:07

Направих ти един pdf от TIS с всички тестови стъпки (link), които се правят при грешка P0230. Дано да ти е полезен при отстраняването на проблема.
Отговори

Дамян снимка Дамян 11 юни 2007 - 20:22

Мерси човече,сега ще го погледна.

Това е доста непосилно за мен,незнам как съм го принудил да стигне чак до тук,но май е сериозен този проблем,а и на всичкото отгоре незнам какво точно означава буквално.А и като гледам pdf-а,си е доста hard за мен.
:icon_rolleyes:
Отговори

t_palav снимка t_palav 11 юни 2007 - 21:39

Колеги,

трябва ми малко помощ. Все си мислех че с английския се справям но това ме уби ... дори и речника не успя да ме реанимира ...

Грешката която ми дава компютъра е "P0170 Fuel Trim Malfunction (Bank 1)". Това Trim значи какво ли не :icon_rolleyes: Ще съм много благодарен ако някой уцели правилното тълкование 'щото тия опелски заклинания ми идват вповече!

Мерси на всички отзовали се!
Отговори

Swing снимка Swing 11 юни 2007 - 22:50

Fuel Trim (или Fuel Trimming) като понятие означава компенсация на горивната смес. Самата грешка означава, че ламбда сондата отчита бедна или богата смес. Ако това е единствената грешка и няма други (например повреден MAP сензор или TPS) вероятно проблема е в самата сонда. Провери нея.
Отговори

t_palav снимка t_palav 12 юни 2007 - 09:05

Мерси за бързия отговор колега!

Забравих да спомена че имам сложено обикновенно газово и може би това е проблема ... а иначе ламбда сондата ми изглежда сменяна, то не че е някаква гаранция. Колата е от скоро при мен и за това не съм толкова сигурен.
Отговори

Swing снимка Swing 12 юни 2007 - 11:05

 t_palav, на Jun 12 2007, 10:05 AM, каза:

Забравих да спомена че имам сложено обикновенно газово и може би това е проблема ...

Това трябваше да споменеш първо :icon_rolleyes: Ако лампата ти светва само когато караш на газ и газовата ти уредба е без ламбда емулатор се получава точно такава грешка. Изгорелите газове, които се получават при работа на газ са с повече кислород и затова ламбда сондата ги отчита като бедна смес. Проблем няма. Можеш да караш така с единствения недостатък, че лампата ще свети постоянно, когато си на газ.
Отговори

yasmania снимка yasmania 15 юни 2007 - 21:37

по въпроса с АБС- а от предишната страница...

Днес се ровичках и след поразбъзикване по буксите вече лампата ми дава мигания с индекси 12 и 41.

12 предполагам е отново Старт на диагностиката

41 пише е : 41 - FL WHEEL SENSOR OPEN CIRCUIT

Това значи ли проблемен датчик, или проблема е във връзките и кабелите стигащи ДО него ....
Отговори

Swing снимка Swing 18 юни 2007 - 20:01

 yasmania, на Jun 15 2007, 10:37 PM, каза:

Това значи ли проблемен датчик, или проблема е във връзките и кабелите стигащи ДО него ....

Може да значи и двете, но обикновено се разваля датчика. За да го провериш вдигаш на крик, изключваш буксата и мериш с омметър от страната на датчика. Съпротивлението трябва да е в границите 800 - 1700 ома. Докато мериш можеш да огъваш насам-натам кабела на датчика. Ако съпротивлението не се променя значи датчика е окей и проблема е някъде по веригата до него.
Отговори

beos снимка beos 21 януари 2008 - 13:34

OBD II грешки при ЕКУ в pdf-a с обяснение на Български!

Прикачен(и) файл(ове)

  • Прикачен файл  EOBD_BG.pdf (295,9K)
    Брой изтегляния: 4234
Отговори

Moonlord снимка Moonlord 19 февруари 2008 - 18:57

ECU Fault Codes

Много добро сайтче, описано е всичко как си трябва ;)
Отговори
Тази тема е заключена Next »
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg