Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Ходова част

Задни дискови на Астра Ф с барабани

Juvigy снимка Juvigy 09 март 2007 - 11:37

Искам да сложа дискове отзад ,че ми писан всяка година да ги правят тея задни и всеки път на ГТП-то да ми мрънкат ,че излизам (малко) от спецификациите (с 5%) .
Та пуснах една търсачка и видях ,че стават от вектра , само малко ръчната била проблем.

Дайте пълна информация от какво най добре стават за Астра Ф , от кои модели точно и тн и тн. Гледам ,че проблема със задните спирачки е доста масов та разяснения по въпроса ще са доста полезни и може да направим темата "важна".
Отговори

ladars снимка ladars 09 март 2007 - 12:57

и аз искам дискови спирачки на астрата предполагам 3е от csi 6те станат без много проблеми но не съм сигурен и нямам време да проверя в моргите за някое разбито csi или calibra da proverq
Отговори

Juvigy снимка Juvigy 09 март 2007 - 13:02

ladars, на Mar 9 2007, 12:57 PM, каза:

и аз искам дискови спирачки на астрата предполагам 3е от csi 6те станат без много проблеми но не съм сигурен и нямам време да проверя в моргите за някое разбито csi или calibra da proverq
 


От калибра ми казаха ,че не стават.
Отговори

Juvigy снимка Juvigy 14 март 2007 - 13:10

Никой ли няма повече инфо?
Никой ли не го е правил това?
Отговори

Juvigy снимка Juvigy 16 март 2007 - 14:30

Juvigy, на Mar 14 2007, 01:10 PM, каза:

Никой ли няма повече инфо?
Никой ли не го е правил това?
 


Що такова пълно мълчание по темата ве колеги?Няма ли запознати и знаещи?
Отговори

VES снимка VES 16 март 2007 - 15:35

Juvigy, на Mar 16 2007, 03:30 PM, каза:

Що такова пълно мълчание по темата ве колеги?Няма ли запознати и знаещи?
 

Не, просто има доста изписано по въпроса в този форум.
Отговори

Juvigy снимка Juvigy 16 март 2007 - 16:27

VES, на Mar 16 2007, 03:35 PM, каза:

Juvigy, на Mar 16 2007, 03:30 PM, каза:

Що такова пълно мълчание по темата ве колеги?Няма ли запознати и знаещи?
 

Не, просто има доста изписано по въпроса в този форум.
 


Къде го - аз с търсачката за 2 часа почти нищо не намерих освен инфото че от вектра ставали , но имало играчка заради ръчната.
А отговори на въпроси от рода на " как се регулира синхрона м/у двата моста и тн и тн.
Отговори

tomik снимка tomik 16 март 2007 - 17:08

Това, което си го замислил е доста добре, твоя автомобил ще спира доста по-различно от сега, ако го направиш това.
Относно мостовете да ти кажа. Ако вземеш от Вектра моста става но попринцип е друг, самият профил на моста е различен от този на астрата, и мисля, че малко по-тежък но наистина с малко преправяне на ушите за жилото на ръчната става.
В твоя случай не е необходимо да сменяш целия мост на твоята кола. Трябват ти само главините, било то от Вектра или Калибра. Те се държат на моста на четири болта. Като ги свалиш било от Вектра или Калибра, си сваляш твоите барабани от твоя мост, от същите болтове, като моста си остава на място и слагаш тези с дисковете. Болтовете пасват абсолютно точно, и не можеш да ги объркаш. След като ги сложиш трябва да проявиш малко творчество с тръбичката на спирачките, огъва се малко за да може да пасне на спирачния апарат на диска, и като направиш всичко това вече имаш дискови спирачки отзад. Така, че не си търси цял мост. Разликата между твоя мост и моста на Астра ГСИ е само, че втората има една стабилизираща щанга повече от твоята, което мисля, че няма да ти такъв голям проблем, а и мост от ГСИ се намира доста трудно. Ако имаш АБС на твоята кола трябва да си търсиш и букси за датчика на АБС-а, защото мисля че имаха разлика, а ако нямаш АБС проблемите са ти никакви.
Другото нещо, което трябва да знаеш, е че след монтирането на дисковите спирачки, вече няма да можеш да ползваш джанти 13 цола.
Това е попринцип, ако те интересува нещо повече в процеса на смяната питай, ще гледай да ти бъда полезен. :col01cop:
Отговори

Juvigy снимка Juvigy 19 март 2007 - 16:21

Ех , най накрая нещо по темата...10х.

Обаче, :

Аз моста не искам да го сменям.
Но доколкото разбрах от калибра не ставало,от някои вектри ставало ,а за астрите не знам???
Та , малко да систематизираме:
От кои модели на Опел стават на астра ф Ц14СЕ
Ако може и да не се сменят главините още по добре.
Също така разбрах ,че евентуално имало проблеми с ръчната?
След като се направи конверсията как ще се "чувства" колата при спиране?
Щом от Астра Ф ГСИ задния мост е същия , дали и главините са същите ,а евентуално и самите дискове да паснат ?

10х
Отговори

aan_astra снимка aan_astra 19 март 2007 - 17:40

tomik, на Mar 16 2007, 05:08 PM, каза:

Това, което си го замислил е доста добре, твоя автомобил ще спира доста по-различно от сега, ако го направиш това.
Относно мостовете да ти кажа. Ако вземеш от Вектра моста става но попринцип е друг, самият профил на моста е различен от този на астрата, и мисля, че малко по-тежък но наистина с малко преправяне на ушите за жилото на ръчната става.
В твоя случай не е необходимо да сменяш целия мост на твоята кола. Трябват ти само главините, било то от Вектра или Калибра. Те се държат на моста на четири болта. Като ги свалиш било от Вектра или Калибра, си сваляш твоите барабани от твоя мост, от същите болтове, като моста си остава на място и слагаш тези с дисковете. Болтовете пасват абсолютно точно, и не можеш да ги объркаш. След като ги сложиш трябва да проявиш малко творчество с тръбичката на спирачките, огъва се малко за да може да пасне на спирачния апарат на диска, и като направиш всичко това вече имаш дискови спирачки отзад. Така, че не си търси цял мост. Разликата между твоя мост и моста на Астра ГСИ е само, че втората има една стабилизираща щанга повече от твоята, което мисля, че няма да ти такъв голям проблем, а и мост от ГСИ се намира доста трудно. Ако имаш АБС на твоята кола трябва да си търсиш и букси за датчика на АБС-а, защото мисля че имаха разлика, а ако нямаш АБС проблемите са ти никакви.
Другото нещо, което трябва да знаеш, е че след монтирането на дисковите спирачки, вече няма да можеш да ползваш джанти 13 цола.
Това е попринцип, ако те интересува нещо повече в процеса на смяната питай, ще гледай да ти бъда полезен. :nau:
 

3



аз съм слагал дискове отзаде на астра и ви казвам хора на астрата нямат нищо общо с на калибра и вектра това са пълни глупусти да се слага мост от вектра или калибра на астра то ако беше така завода на опел нямаше да прави различни модели . ТРЯБВАТ ТИ жилата от ГСИ или си ги купуваш от магазина аз така направих за 40лв второ трябват ти главините свалят се от моста на 4 -ри болта както и самите магистрали за спирачната течност и има там една лланка тя стои на моста за ръчната спирачка държи се с едно болче през нея минава жилото на ръчната без нея нищо нестава а забравих тази планки са две и се намират точно зад главината от двете страни . Ако имате още въпроси питайте?
Отговори

Бай ти Митьо снимка Бай ти Митьо 19 март 2007 - 17:45

Juvigy, на Mar 19 2007, 05:21 PM, каза:

Ех , най накрая нещо по темата...10х.

Обаче, :

Аз моста не искам да го сменям.
Но доколкото разбрах от калибра не ставало,от някои вектри ставало ,а за астрите не знам???
Та , малко да систематизираме:
От кои модели на Опел стават на астра ф Ц14СЕ
Ако може и да не се сменят главините още по добре.
Също така разбрах ,че евентуално имало проблеми с ръчната?
След като се направи конверсията как ще се "чувства" колата при спиране?
Щом от Астра Ф ГСИ задния мост е същия , дали и главините са същите ,а евентуално и самите дискове да паснат ?

10х
 

Става от Астра и от Вектра, но цели задни мостове, не става от Вектра с независимо окачване. Затова не става и от Калибра - защото е независимо.
Отговори

mitk_ снимка mitk_ 19 март 2007 - 17:46

Колега аз съм с 16се и досега не са ми правили проблем за задните спирачки. Последния преглед ми казаха че били малко слаби но бяха в нормата.
Как са ти оправяли твойте барабани за да спират повече и откъде си сигурен че с дисковете няма проблем. Мисля да си сменя течността на спирачките и можеби ще ми се реши проблема.
Отговори

aan_astra снимка aan_astra 19 март 2007 - 18:18

още нещо сложиш ли дискове отзаде 13 цола джанти нестават вече щото невлизат опират в апарата
Отговори

aan_astra снимка aan_astra 19 март 2007 - 18:58

на моя мост освен стандартната допълнителна щанга за мотори от 1.6 нагоре пре 1.4 я няма намира се в самият мост и се захваща с ло един болт от всяка страна и посредата е с един гумен уплътнител дето ако го няма блъска та моятя освен тази щанга има и долълнителна външна щанга за по голама стабилност тя също се захваща с болтове но с по два от всяка страна . Ако искате мога да направя снимки и да видите за какво става дума
Отговори

aan_astra снимка aan_astra 19 март 2007 - 19:10

mitk_, на Mar 19 2007, 05:46 PM, каза:

Колега аз съм с 16се и досега не са ми правили проблем за задните спирачки. Последния преглед ми казаха че били малко слаби но бяха в нормата.
Как са ти оправяли твойте барабани за да спират повече и откъде си сигурен че с дисковете няма проблем. Мисля да си сменя течността на спирачките и  можеби ще ми се реши проблема.
 



АКО искаш колата ти да спира доста по-добре от сандартните спирачки взимаш два спирачни апарата от астра ГСИ предни с дисковете и накладките вадиш твоите слагаш тези обезвъздушаваш и газ .Диска е с по-голям диаметър и 13 цола невлизат но пък за какво спиране става дума страшно колата от 200км спира много бързо а преди това доста по-бавно
Отговори

tomik снимка tomik 19 март 2007 - 19:21

aan_astra, на Mar 19 2007, 05:40 PM, каза:

tomik, на Mar 16 2007, 05:08 PM, каза:

Това, което си го замислил е доста добре, твоя автомобил ще спира доста по-различно от сега, ако го направиш това.
Относно мостовете да ти кажа. Ако вземеш от Вектра моста става но попринцип е друг, самият профил на моста е различен от този на астрата, и мисля, че малко по-тежък но наистина с малко преправяне на ушите за жилото на ръчната става.
В твоя случай не е необходимо да сменяш целия мост на твоята кола. Трябват ти само главините, било то от Вектра или Калибра. Те се държат на моста на четири болта. Като ги свалиш било от Вектра или Калибра, си сваляш твоите барабани от твоя мост, от същите болтове, като моста си остава на място и слагаш тези с дисковете. Болтовете пасват абсолютно точно, и не можеш да ги объркаш. След като ги сложиш трябва да проявиш малко творчество с тръбичката на спирачките, огъва се малко за да може да пасне на спирачния апарат на диска, и като направиш всичко това вече имаш дискови спирачки отзад. Така, че не си търси цял мост. Разликата между твоя мост и моста на Астра ГСИ е само, че втората има една стабилизираща щанга повече от твоята, което мисля, че няма да ти такъв голям проблем, а и мост от ГСИ се намира доста трудно. Ако имаш АБС на твоята кола трябва да си търсиш и букси за датчика на АБС-а, защото мисля че имаха разлика, а ако нямаш АБС проблемите са ти никакви.
Другото нещо, което трябва да знаеш, е че след монтирането на дисковите спирачки, вече няма да можеш да ползваш джанти 13 цола.
Това е попринцип, ако те интересува нещо повече в процеса на смяната питай, ще гледай да ти бъда полезен. :nau:
 

3



аз съм слагал дискове отзаде на астра и ви казвам хора на астрата нямат нищо общо с на калибра и вектра това са пълни глупусти да се слага мост от вектра или калибра на астра то ако беше така завода на опел нямаше да прави различни модели . ТРЯБВАТ ТИ жилата от ГСИ или си ги купуваш от магазина аз така направих за 40лв второ трябват ти главините свалят се от моста на 4 -ри болта както и самите магистрали за спирачната течност и има там една лланка тя стои на моста за ръчната спирачка държи се с едно болче през нея минава жилото на ръчната без нея нищо нестава а забравих тази планки са две и се намират точно зад главината от двете страни . Ако имате още въпроси питайте?
 

Искам да кажа, че това което казваш малко не е така. Дали са дисковете на астра или вектра или калибра няма значение. Главините на всички стари модели, имам предвид на тези, които ръчната си е с отделни накладки, са абсолютно еднакви. Има разлика в диаметъра дисковете но това не е проблем. Едните са 260 мм, а другите мисля че бяха 270 мм, което не е проблем.
Относно мостовете и това кое е глупост, нека да оставим колегата, който се интересува да прецени дали да си смени моста с такъв от Вектра, или да си остави неговия и да смени само главините. Описал съм и двата варианта. А и между другото познавам няколко човека, които са си сложили на Астрата мост от Вектра и всичко си им е точно след нагласянето на ръчната спирачка.
Отностно моста от Калибра, това няма да го коментирам по простата причина, че тя няма.
Ако не смениш моста, а си оставиш твоя въобще няма нужда да сменяш маркучите за спирачна течност, а просто си огъваш тръбичката и я слагаш на апарата. Така даже мисля, че става по-добре защото ги няма тези маркучи отзад.
Всички знаем, че най-добре е да сменим целия мост и да си вземем такъв от ГСИ, да вземем и спирачната помпа със серво усилвателя, да сменим предните дискове и апарати, както и двата клапана за разпределяне на спирачното усилие на задния мост, но не всеки има възможност да го направи.
Нали затова е този форум за да може да обсъдим една идея, и да успеем да я реализираме с възможно най-малко средства.
Отговори

tomik снимка tomik 19 март 2007 - 19:32

Juvigy, на Mar 19 2007, 04:21 PM, каза:

Ех , най накрая нещо по темата...10х.

Обаче, :

Аз моста не искам да го сменям.
Но доколкото разбрах от калибра не ставало,от някои вектри ставало ,а за астрите не знам???
Та , малко да систематизираме:
От кои модели на Опел стават на астра ф Ц14СЕ
Ако може и да не се сменят главините още по добре.
Също така разбрах ,че евентуално имало проблеми с ръчната?
След като се направи конверсията как ще се "чувства" колата при спиране?
Щом от Астра Ф ГСИ задния мост е същия , дали и главините са същите ,а евентуално и самите дискове да паснат ?

10х
 

1. Това, че не искаш да сменяш моста е добре, най добре си е твоя.
2. Можеш да си вземеш главини от Вектра А 2000 куб. см., Астра Ф ГСИ 1,8 и 2,0 куб. см. За Калибра ще проверя точно от коя става, че там има значение годината.
3. Не можеш да не смениш главините, твоите са съвсем различни /ти искаш да свалиш само барабаните и да си сложиш дискове ли, то ако ставаше така всеки щеше вместо да си купи нови барабани да си купи дискове и да ги сложи/, нито има къде да закачиш спирачните апарати и т.н.
4. Да има проблем с ръчната трябва малко да се преправи и да си вземеш и друго жило.
5. Ако сложиш дискове само отзад и отпред оставиш твоите стандартни, понякога при по-рязко натискане на спирачкте може да ти блокират задните колелета.
6. Главините на Астра ГСИ не са като твоите.
Отговори

aan_astra снимка aan_astra 19 март 2007 - 19:59

Хора някой от вас правил ли е това на Астра щото аз съм още преди три години и на въпроса по-добре е да смениш целия мост , то между моя стандартен и този на ГСИ разлика няма за какво да си купува втори мост на стандартния мост има места къде да се сложат допълнителните щанги за подсилване на моста и за планките за жилото на ръчната няма защо да дава момчето излишни пари , а главините се сленят държат се на 4-ри болта за моста а за магистралите за спирачна течност не сте ме разбрали има една малка част дето се захващаза маркучето от главната магистрала за спирачна течност и нестава без тях неможе да се огънат стандартните щото идват твърде къси и нестигат до апарата мислите ли че несъм пробвал що да давам излишни пари. ЗА моста от калибра незнам но доколкото съм виждал заден мост на калибра той беше кръгъл и по дебел от този на астрата и не се виждаше да има болтове да си свалиш само главините пък и по-добре да си е от астра ми ако нестане нещо а си ги купил дали ще ти върнат парите а ?
Отговори

aan_astra снимка aan_astra 19 март 2007 - 20:01

ако искате ще ви направя малко снимки та да ме разберете :bandito:
Отговори

Juvigy снимка Juvigy 20 март 2007 - 11:36

tomik, на Mar 19 2007, 07:32 PM, каза:

1. Това, че не искаш да сменяш моста е добре, най добре си е твоя.
2. Можеш да си вземеш главини от Вектра А 2000 куб. см., Астра Ф ГСИ 1,8 и 2,0 куб. см. За Калибра ще проверя точно от коя става, че там има значение годината.
3. Не можеш да не смениш главините, твоите са съвсем различни /ти искаш да свалиш само барабаните и да си сложиш дискове ли, то ако ставаше така всеки щеше вместо да си купи нови барабани да си купи дискове и да ги сложи/, нито има къде да закачиш спирачните апарати и т.н.
4. Да има проблем с ръчната трябва малко да се преправи и да си вземеш и друго жило.
5. Ако сложиш дискове само отзад и отпред оставиш твоите стандартни, понякога при по-рязко натискане на спирачкте може да ти блокират задните колелета.
6. Главините на Астра ГСИ не са като твоите.
 


По точка 4 :
При астра ф няма ли го оня там един клапан който да регулира по малко спирачно усилие на задните спирачки?
Възможно ли е:
Да сложа моите предни дискови отзад , а за отпред да си взема от ГСИ примерно? Или най добре да си търся пълен комплект главини+апарати+дискове от ГСИ примерно?

Карам с 15ки калибровите, та по големите дискове не сами никакъв проблем
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg