Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Дали е от съединителя?

^VroMoS^ снимка ^VroMoS^ 09 септември 2007 - 23:49

Здравейте колеги,
карам опел астра ф
и проблема ми е следния,
от няколко дена при потегляне цялата кола се притриса....
почва да тресе ,имам чуството че съидинителя неможе да зацепи ....
но след като трагне...вече няма проблеми....смисъл при смяната на следваща предавка...
Имате ли представа защо става така? :icon_wink:
П.С Ако съединителя е за смяна посъветваите ме какъв да сложа и колко пари долу горе излиза смяната му!
Благодаря :thu:
Отговори

silvaro снимка silvaro 10 септември 2007 - 07:46

 ^VroMoS^, на Sep 10 2007, 12:49 AM, каза:

Здравейте колеги,
карам опел астра ф
и проблема ми е следния,
от няколко дена при потегляне цялата кола се притриса....
почва да тресе ,имам чуството че съидинителя неможе да зацепи ....
но след като трагне...вече няма проблеми....смисъл при смяната на следваща предавка...
Имате ли представа защо става така? :thu:
П.С Ако съединителя е за смяна посъветваите ме какъв да сложа и колко пари долу горе излиза смяната му!
Благодаря :icon_wink:

да си минавал скоро през дълбоки локви тип язовир??? на мен ми се случваше това с кадета като мина през някоя ама наистина дълбока локва леко на полусъединител и се мокреше диска и започваше да тресе после му трябваше около 3-4 дни да спре да тресе немога да си обясня защо така бавно съхнеше,може би феродото поема вода!
Отговори

maistorabg снимка maistorabg 10 септември 2007 - 09:17

Точно от самия съединител си е,за смяна е.
Демферните пружини са омекнали.
Но за всеки случай си провери тампони двг,и СК
Отговори

ЕмбаТа снимка ЕмбаТа 10 септември 2007 - 20:35

 ^VroMoS^, на Sep 10 2007, 12:49 AM, каза:

Здравейте колеги,
карам опел астра ф
и проблема ми е следния,
от няколко дена при потегляне цялата кола се притриса....
почва да тресе ,имам чуството че съидинителя неможе да зацепи ....
но след като трагне...вече няма проблеми....смисъл при смяната на следваща предавка...
Имате ли представа защо става така? :thu:
П.С Ако съединителя е за смяна посъветваите ме какъв да сложа и колко пари долу горе излиза смяната му!
Благодаря :icon_wink:

Колега,
на мойта Калибра имах същия проблем като я купих, но педала на съединителя трепереше!!!
Смених лагера и притискателя на съединителя и се оправи!!!
:thu:
Отговори

TPOXATA снимка TPOXATA 11 септември 2007 - 12:33

Като не съм натиснал педала се вижда, че и моя вибрира леко... Нагоре-надолу се мърда постоянно. Значи ли това, че съединителя отново е за смяна? Иначе при мен си тресе ако с по-малко газ тръгна...
Отговори

Angelinoff снимка Angelinoff 11 септември 2007 - 12:44

Мене на корсата ми притрисаше и си го регулирах да отделя по-долу , защото и много високо отделяше. След това вече никакво притрисане няма.
Пробвай първо да го регулираш преди да се набиваш пари за нов ...
Отговори

^VroMoS^ снимка ^VroMoS^ 11 септември 2007 - 23:28

 Angelinoff, на Sep 11 2007, 01:44 PM, каза:

Мене на корсата ми притрисаше и си го регулирах да отделя по-долу , защото и много високо отделяше. След това вече никакво притрисане няма.
Пробвай първо да го регулираш преди да се набиваш пари за нов ...

Ще опитам утре колега,дано се пооправи...
Аз разбрах вече защо прави така....понеже докато ми е студена колата не ми пражи така...се учудих ...
и след посъветване с няколко майстора е установи че е от пружините на притискателния диск ....били омеквали с времето...и особено като загрее колата от топлото ,като се нагреят ставали още по меки и затова се получавало тожва притрисане понеже ,неможел да зацепи както трябва...
Предложиха ми да го смяна с някакъв Италиански съединител (компелкт) за 150 лв ...(каза че не ми го препоръчва)
Закс беше 232лв. ....
Утре ще опитам да го понатегна съединител тои и без това си ми отделя доста високо....и дай боже се закърпи малко работата.....че не ми се хварлят 250 лв за съединител :icon_wink:
Отговори

^VroMoS^ снимка ^VroMoS^ 12 септември 2007 - 23:18

Останви се от какво.....
Утре ще я вкарвам в серваза за смяна на компект съединител "Закс"
Дано всичко се оправи....
Отговори

jikata снимка jikata 13 септември 2007 - 07:56

Здравейте колеги и аз имам същия проблем и то при сменен целия комплект съединител и то на LUK (Такъв беше и стария който свалих от астрата) но уви от време на време го прави пак това тресене. Вчера понатегнах малко съединителя да отделя по на високо, защото го бях свалил нисичко и като гледам проблема за сега изчезна. Ако пак се появи ще пиша за да се знае поне че това не е решението.:)))
Отговори

^VroMoS^ снимка ^VroMoS^ 13 септември 2007 - 23:03

Аз днеска смених съединителя!
Всичко вече е ок ... изчезнаха каквито и да е притрисания :)
даже и един друг проблем ми изчезна за които ,не мислех че би могло това да е причина....
както и да е....
Благодаря на всички отзовали се
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg