Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

проблем със оборотите на c16nz

radkomnt снимка radkomnt 21 април 2013 - 17:20

сменил съм всичко каквото се сетите свещи на NGK КАПАЧКА БЕРУ ПАЛЕЦ БЕРУ КАБЕЛИ БЕРУ така ме посъветваха стъпков мотор смених 4 тпс смених КАТО СМЕНИХ ТПСА СИ РЕГУЛИРАХ ОБОРОТИТЕ ПЕРФЕКТНО ВИКАМ СИ АИДЕ ЕТО КЪДЕ БИЛ ПРОБЛЕМА НО КАТО ОГАСИХ И ПАК Я ЗАПАЛИХ ПАК ПОЧНАХА ДА СИ ПАДАТ И ДА НЕ ДЪРГЖИ ОБОРОТИ И ДА СЕ ТРЕСЕ СИЧКО КАТО ПОДАМ СЪВСЕМ ЛЕКО ГАЗЧИЦА МОТОРА ЗАСПИВА НАПРАВО МЪРКА 4 и пак си остава проблема като е запала от на4ало нема проблем държи обороти като по загрее и паднат ниски доста нямам обортумер за съжаление да вида колко падат но се тресе колата реже се нормално колата нема ядове неме кефи баш как ходи и вървенето ме не кефи съпна се малко не е пилачката която беше и незнам вече какво да сменявам даите съвети че всичко каквото ми казаха да смена смених и проблема несе решо за СЪЖАЛЕНИЕ И МЕ ДРАЗНИ МНООГО СЪС ТИЯ НИСКИ ОБОРОТИ надявам се ДА СЕ ПОЯВИ НЯКОИ СЪС СЪЩИЯ ПРОБЛЕМ И ДА МИ ПОМОГНЕ ЧЕ ТАКА НЕСЕ ИЗДЪРЖА ВЕЧЕ
Мнението беше редактирано от radkomnt: 21 април 2013 - 19:24
Отговори

Toto2 снимка Toto2 21 април 2013 - 18:02

Опитай със смяна на температурния датчик.
Отговори

radkomnt снимка radkomnt 22 април 2013 - 06:30

опитах смених 3 и със трите няма промяна за съжаление :( друго даваите идеи хора
Мнението беше редактирано от radkomnt: 22 април 2013 - 06:31
Отговори

Hristo Mutafov снимка Hristo Mutafov 22 април 2013 - 09:42

бърза и лесна работа-отваряш капака на двигателя както го гледаш в дясно,до бобината има една черна кръгла пластмаса която минават кабели през нея развърташ я пръскаш с контактен спрей (аз пръскам с WD-40)завърташ и пробваш :) ти си
Отговори

radkomnt снимка radkomnt 24 април 2013 - 13:01

благодаря за съвета и това пробвах нестава а като гледам и буксата си е чиста от въсте направо е като нова същата работа държи си ниски обороти и това си е проблема е че някои път си ги закрепи доста време 4ак като стигне 90 градуса а друг път като е запали поработи малко 5 мин и почне да го прави и никои неможе да ми каже какъв е моя прословут случаи ората дигат рамене и ръце от мене и секи вика незнам баце ти сичко си сменил и проблема не изчезва такъв случаи като твоя несме имали до сега викат маисторите
Мнението беше редактирано от radkomnt: 24 април 2013 - 13:02
Отговори

Hristo Mutafov снимка Hristo Mutafov 24 април 2013 - 13:19

Ако не си пробвал с друго ЕКУ пробвай и кажи как е !
Отговори

tal1banko снимка tal1banko 24 април 2013 - 14:03

огледай се да не смуче въздух от някаде,и на тръбата за сервото има един ваум който влиза в парното виж го и него,гледай си и гарнитурите на моното
Отговори

оooooob снимка оooooob 24 април 2013 - 14:34

Провери колко волта ток дава динамото към акомулатора и дали е постоянен.
Мнението беше редактирано от оooooob: 24 април 2013 - 14:34
Отговори

stefko снимка stefko 24 април 2013 - 22:06

Здравей колега,имах подобен проблем,издадох куп пари за кабели,свещи,капачки майстори и какво ли не и най накрая,четох някъде от къде да си вдигна оборотите на колата,тоест на моното под въздушния филтър в ляво горе има малка дупчица,бъркаш с една малка отверка болтчето е навътре и си регулираш оборотите на топъл двигател,ако е на бензин.Може проблема за вървежа на колата да е от куп неща.
Отговори

gecatax снимка gecatax 25 април 2013 - 08:53

Колега пробвай с друг МАП сензор само за проба.
Поздрави!
Отговори

Hristo Mutafov снимка Hristo Mutafov 25 април 2013 - 10:44

аз викам пък колега за всеки случай откачи акумулатора за няколко мин и пак пробвай ако не си го правил де!Внимавай ако имаш код за радиото и не го знаеш не го откачай!!!
Отговори

radkomnt снимка radkomnt 25 април 2013 - 18:12

едно огромно БЛАГОДАРЯ за съветите хора и акумолатора откачах и цела моно инжекция от едно приятелче смених от перфектно работеща кола пак нестава и мап датчици съм сменил 4 едно и също като регулирам оборотите на мапа колата пеее как е огаса и запала пак паднат оборотите мъркучи съм прегледал сички компа смених пак същата работа динамото замерих замерва 14 супер буски пръсках не и не и не и тва си е на диагностика показва че всичко е 6 мислим да изфърлим катализатора че видях че има но се съмнявам да е от него температурни датчици смених 3 или 4 пак същата работа просто незнам вече кво да гледам и да сменявам ебаси колата намразих е вече се съм вервал ама такова чудо несъм вервал гледам че егер клапана е изолиран а колега доколкото на моното за болчето до стъпковия мотор се намира нали горе във ляво то като го навиеш избутва клапата малко на газта или бъркам болчетата то е със звезда 25 моита е фабрично без болче но съм намерил от 1и8 със такова болче да пробвам така
Мнението беше редактирано от radkomnt: 25 април 2013 - 18:17
Отговори

детеборе снимка детеборе 25 април 2013 - 18:26

Пробвай с цяло делко от работеща кола.
Отговори

radkomnt снимка radkomnt 25 април 2013 - 18:46

възможно ли да е от електронното че само него несъм сменил но знам че се оплакват че от него пали или не пали и пали когато му е кеф
Мнението беше редактирано от radkomnt: 25 април 2013 - 18:47
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg