Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Електрическа инсталация и електроника

Внезапна "смърт" на акумулатор

idefix снимка idefix 23 декември 2006 - 23:35

Някога случвало ли ви се е, да отидете някаде, да си заключите колата и след няколко часа решавайки да се прибирате в къщи, колата да няма ток даже да отключи централното?

На какво може да се дължи тази внезапна смърт на акумулатора?
Отговори

petrovpi снимка petrovpi 23 декември 2006 - 23:43

Забравено включено :20ashley_results: подгряване на задното стъкло.
Отговори

idefix снимка idefix 23 декември 2006 - 23:51

petrovpi, на Dec 23 2006, 11:43 PM, каза:

Забравено включено  :20ashley_results: подгряване на задното стъкло.
 

няма включен нито един консуматор!
по принцип много рядко използвам подгрева на задното стъкло... просто не ми се налага.

въпросът ми беше принципен. това на мен ми се случи тази вечер, но съм чувал и други такива случаи и ми е интересно да разбера на какво се дължи ...
Отговори

Гено снимка Гено 23 декември 2006 - 23:52

petrovpi, на Dec 23 2006, 11:43 PM, каза:

Забравено включено  :20ashley_results: подгряване на задното стъкло.
 

или фарове
но често акумулаторите свършват изведнъж, без явни признаци
Отговори

Емилио снимка Емилио 23 декември 2006 - 23:57

На предишното ми кадетче,акумулатора така си отиде,пред една дискотека,оставих я и вътре танци до зори,после-цък-и немаше никой!А си беше наред всичко вечерта!
Отговори

espero2000 снимка espero2000 23 декември 2006 - 23:57

От нагревателя не може да бъде защото тои работи само на запален дивигател дори и на контакт само не работи
Това аз си го обяснявам по следният начин по време на движение от вибрации и сътресения някоя от ламелите които съврзват клетките се разкача и се получава студена връзка но колата не загасва поради това че двигателя работи и алтернатора зарежда в момента в които загасиш после няма палене въпроса е защо е имало ток да ти заключи централното
Отговори

idefix снимка idefix 24 декември 2006 - 00:01

espero2000, на Dec 23 2006, 11:57 PM, каза:

От нагревателя не може да бъде защото тои работи само на запален дивигател дори и на контакт само не работи
Това аз си го обяснявам по следният начин по време на движение от вибрации и сътресения някоя от ламелите които съврзват клетките се разкача и се получава студена връзка но колата не загасва поради това че двигателя работи и алтернатора зарежда в момента в които загасиш после няма палене въпроса е защо  е имало ток да ти заключи централното
 

гледах абсолютно всичко .. клеми .. вразки .. по-основни .. всичко е наред ..
акомулатора толкоз беше зле, че даже с кабели от друга кола не поиска да запали .. разменихме акумулаторите и само и показах ключа и запали .. странно работа ... :20ashley_results:
Отговори

Гостboxer_* 24 декември 2006 - 10:04

Предният ми акумулатор "умря"също така внезапно.Най-честата причина е мъртва клетка.
Отговори

Tehni4oR снимка Tehni4oR 24 декември 2006 - 16:38

Вътрешно късо - това е
Отговори

SkiGeorgi снимка SkiGeorgi 24 декември 2006 - 19:08

Едва ли е от включен консуматор.Едва ли можеш да забравиш нещо включено.Колите имат доста добра защита против такова забравяне.Според мен по-скоро е от прекъсване на някоя клетка в акумулатора.Случва се наистина понякога.Лошото е, че понякога и на нови акумулатори се случва.
Отговори

borro снимка borro 24 декември 2006 - 20:25

SkiGeorgi, на Dec 24 2006, 07:08 PM, каза:

Едва ли е от включен консуматор.Едва ли можеш да забравиш нещо включено.Колите имат доста добра защита против такова забравяне.

Мислиш, че един забравен плафон няма да повлияе за разряда на акумулатора? Какъвто ще да е, смятай го за аут. Разликата е, че новия със зареждане се оправя, но стария знай че му е дошло времето.
И защита от какво имат колите? :icon1_lol:
Отговори

davidcoulthard снимка davidcoulthard 24 декември 2006 - 22:30

Подкрепям колегите есперо2000 и боксер за мъртвата клетка.
Отговори

John снимка John 25 декември 2006 - 14:47

Що не кажеш каква марка е акумулатора и обслужваем или не. Добре е да го заредиш вкъщи и да провериш какво е положението. Най-вероятно мъртва клетка.
Отговори

Vectra_16V снимка Vectra_16V 25 декември 2006 - 18:13

Ако акумулатора е обслужваем...най-вероятно електролита е намалял и както казаха и други колеги станало е вътрешно късо и е заминала клетка или клетки. При мен се получи абсолютно същото гася си спокойно колата и след 10 мин хоп...няма никой, даже и централно.
Отговори

Милен снимка Милен 25 декември 2006 - 20:01

Колега, защо не го премериш с един измервателен уред без и със товар и веднага ще разбереш дали е капитулирал. Възможно е и прекъсване на клемата от вибрации. Провери го. Иначе по принцип се случва да умре акумулатора на един път, но нещо си мисля че при теб не е така. Виж и за хлабава връзка. Успех:beer:
Отговори

Catequil снимка Catequil 18 март 2007 - 23:58

Същото се случи и при мен. Оставям колата вечерта (всичко и беше наред), заключвам с алармата и на сутринта акумулаторът беше умрял, а алармата подивяла - пищеше по различен начин всеки път, когато отворех вратата или разкачах минусовата клема от акумулатора, без да мога да я деактивирам.
Пробвахме да запалим колата с подаване на ток от друга кола, но не пожела да запали. Едва когато разменихме акумулаторите (с този от другата кола), колата запали. След това като си купих нов, запали без проблем.
- колата ми е Opel Astra G 1.6 Ecotec 16V
- акумулаторът беше Magneti Marelli 55Ah, необслужваем на година и половина
- сигурен съм че не съм забравил никакъв консуматор включен
Предварително се извинявам за лаизма във въпроса ми, но: Трябва ли да се притеснявам за проблеми в ел. инсталацията? Алтернатор? или нещо друго...
Отговори

master снимка master 19 март 2007 - 12:58

Колега, без допълнителна информация отговор на въпроса "Защо умря акумулатора ? " може със същия успех като нас да ти даде и първата врачка за която се сетиш :col01cop: Ако все пак искаш да разбереш трябва като ти умре акумулатора да земеш един уред и без да включваш/изключващ нищо да провериш дали има все пак някаква консумация щото на мене пък лампата в багажника за 1 нощ така хубаво ми е събаряла акумулатора , че нямам думи :16: Другото което можеш да направиш е да опиташ да го заредиш и от там ще разбереш дали проблема е в него или в инсалацията :col01cop:
Отговори

Moonlord снимка Moonlord 19 март 2007 - 13:10

Дали си поддържате правилно акумулаторите? Прочетохте ли това?

Експлоатация на акумулатор :dancin:
Отговори

petrovpi снимка petrovpi 03 април 2007 - 22:38

Днес оставям колата на паркинг и се връщам след около половин час. Ключа в контакта беше върнат в крайно ляво положение. Вентилатора на радиатора се включил и върти на високите обороти. Отключих, извадих предпазителя му, поставям го отново - отново се включва. Пипам радиатора - студен. Естествено запали на бутане. Покарах няколко километра, вентилатора продължаваше да върти. След това сам се изключи. Така, че ако се бях забавил няколко часа от акомулатора нямаше да остане нищо! <_<
Отговори

Ka4o_pi4a снимка Ka4o_pi4a 05 април 2007 - 19:52

Аз преди около месец спирам на булеварда и съм си забравил фаровте на къси и са светели към 3 часа някъде. После като дам на контакт всичко свети по таблото но стартера превърта 1 път и край. Акомулатора ми е MONBAT 74 Ah на няма и една година. Мислите ли че е нормално или на къси фарове трябва да изкара повече време. И какво значи дали един акомулатор е обслужваем ?
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg