Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

интересно

ValentinoV снимка ValentinoV 09 февруари 2009 - 00:09

Добър вечер , сега се прибирам и не се стърпях да попитам..., така, комшията ми има една астра 1.6i и днес ми разказа че когато карал в града (и по често извънградско), каза че почти не пипал съединителя от 2 предавка нататък , смисъл включва скоростите без да го натиска (каза че съединителя трябвало да се ползва възможно най малко :61: и че имало някаква защита да не задират зъбците като включваш скоростите ) та реших и аз да пробвам на екотека дали става без съединител, става но трябва да улуча скоростта и оборотите, смисъл като карам с 50 от трета да включа 4-та (без газ естествено)защото ако не улуча скоростта се включват много трудно , та бих искал някой да каже какви са опасностите при сменяне на скоростите по тоя начин и дали въобще трябва да се кара така ,та да вразумя малко колегата .благодаря
Отговори

doolettle снимка doolettle 09 февруари 2009 - 00:31

Излишно товариш синхронизаторите. Да, става и аз съм го правил даже на първата ми кола съм карал така почти 300км планинско щото скъсах жило на съединитела и докато се прибера..... но новите кутии си искат съединител. Не че нестава но не е както при вартбурга например където оборотите падат бавно и става лесно а иска точно да уцелиш оборотите и бързо да вкараш предавката което много често нестава и се товарят синхронизаторите. Сега като се замисля при по-малките екотеци с тежкия маховик оборотите падат по-бавно но све пак....
Отговори

ValentinoV снимка ValentinoV 09 февруари 2009 - 00:35

значи когато е студена нямам проблем даже и от първа , че оборотите падат мноооого бавно :61: ..все пак няма да пробвам ,просто някога когато ми се покара полуавтоматик ще импровизирам :61:
Отговори

berba4a снимка berba4a 09 февруари 2009 - 09:30

Колега докато работих в Рено имах служебно рено канго и доста често го карах без да ползвам съединителя,до такава степен му бях свикнал че скоростите си влизаха без проблем,но да не забравяме че това е служебна кола на моята не бих го правил!
Отговори

Racer_ снимка Racer_ 09 февруари 2009 - 11:36

Аз всичките ми служебни ги карам без съединител, но на моята не и го причинявам.За Кангото - тия коли сякаш са направени да се карат без съединител.Толкова плавно влизат, че като съм със съединител сякаш по-кофти превключвам. :61:
Отговори

Коцето снимка Коцето 09 февруари 2009 - 13:07

Превключването без съединител е въпрос на опит у задволанното устройство и добри синхронизатори както и добрата сработка между споменатото устройство и колата но не те съветвам да го правиш защото за сметка на покачване на твоя опит заминават горките синхронизатори .
Отговори

oci снимка oci 09 февруари 2009 - 13:42

Добре де за превключването ясно, а изключването от скорост без съединител? Товари ли нещо? На вектрата(C20NE) сички скорости могат да се извадят без съединител и в общи линий така го и правя, но при включване на друга предавка си натискам амбреажа(ебати яката дума :61: ). Та товари ли се нещо при изключване без амбреаж?
Отговори

Коцето снимка Коцето 09 февруари 2009 - 15:48

ако направиш изключването в точния момент нямаш никакви грижи ,за включването обаче не се пробвай изобщо без онова нещо с хубавото име ( долен ляв педал ) амбреаж де
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg