Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Ходова част

Тресене след 100-110км/ч

MARTECA снимка MARTECA 20 юни 2009 - 14:24

Колега незнам от какво са, само дадох размерите на вектрата и джетата. Което както казах значи или че на джантите и на джетата отвора е същия или че аз имам проблем по предницата ама защо не вибрира с железните. 

П.С. Не мога да измера централния на джантите че шублера не влиза.
Отговори

Оги снимка Оги 20 юни 2009 - 14:35

 MARTECA, на 20 Jun 2009, 03:24 PM, каза:

Което както казах значи или че на ...


Страшно изречение вкара :icon_razz2:

Идея си нямам какви ти са джантите! Всичко което правя е да предполагам, че:
железните ти джанти са за Опел
алуминиевите са ти за VW ... чиито междуболтово разстояние е същото като при Опелите, но диаметъра на централния имотвор е леко по-голям съответно джантата не прилепва идеално и от там идва тресенето!
Отговори

MARTECA снимка MARTECA 20 юни 2009 - 17:30

Току що идвам от стругар и човека е категоричен че няма как да е от 0,5мм и още повече, че не може да ми направи такива втулки.
Отговори

Оги снимка Оги 20 юни 2009 - 18:13

Виж колега .. моята идея не е да те подвеждам или да си пиша глупости.
Потвърждавам твоята информация, че централния на Опел е 56.5, а на VW е 57!
Пак ти казвам, че на 99.99% причината да ти тресе е точно тази разлика.
Втулки се продават! Няма да си първия, нито последния който ще сложи VW-генски джанти на Опела си!
Смени стругаря :icon_razz2:
Отговори

MARTECA снимка MARTECA 20 юни 2009 - 21:09

Далеч съм от тази мисъл колега, просто споделих какво ми каза стругара........... 
Отговори

hudson снимка hudson 20 юни 2009 - 21:25

Колега, предишната ми кола беше като твоята и когато я взех беше с 4 джанти от пасат. Абсолютно същите проблеми имах. Не съм правил втулки, защото ги бартеросах за опелски джанти.
Един приятел беше на това дередже и прави втулки. Понеже и на него му каза, че толкова малки втулки не могат да направят, първо мина централния отвор на джантите на струг за да ги разшири и тогава вече си направи втулки и реши проблема с тресенето.
Отговори

opel4o снимка opel4o 22 юни 2009 - 09:18

Ходих на гумаджия и той ми каза, че тресенето идвало от меките гуми, предните са ми пирели и трябвало да ги помпя 2,3-2,4. Напомпи ги човекът и тресенето спря. Лошото е, че манометрите по бензиностанциите си показват каквото си искат и в повечето случаи се ориентирам на око колко са напомпани гумите. Тресенето остана между 100 и 120 км/ч и се чудя дали може да е от задницата, защото десният лагер е разбит? Така или иначе скоро ще го сменя, но просто се чудя може ли той да е причината.
Отговори

AlexMav снимка AlexMav 22 юни 2009 - 09:39

 opel4o, на 22 Jun 2009, 10:18 AM, каза:

Ходих на гумаджия и той ми каза, че тресенето идвало от меките гуми, предните са ми пирели и трябвало да ги помпя 2,3-2,4.



По-голяма глупост не съм чувал.
Отговори

Оги снимка Оги 22 юни 2009 - 10:56

Общо взето е пълно с "гумаджии" и "стругари" :icon_razz2:
Отговори

MARTECA снимка MARTECA 23 юни 2009 - 15:01

Благодаря на всички отзовали се колеги, то се е видяло, че ще се разширява централния отвор и ще се правят втулки, пък каквото стане.
Мнението беше редактирано от MARTECA: 23 юни 2009 - 15:02
Отговори

jiggeee снимка jiggeee 23 юни 2009 - 17:32

искам да използвам темата понеже и аз съм с такъв проблем
ходих вече 3 пати на разли4ни гумаджииници за баланс и пробелма си остава и вече ми писна ... :doh:
110 и нагоре започва да тресе!!!
преди няколко месеца сменях въртешен и външен накрайник и след това минах и на реглаж и си4ко си е в нормите, така че това отпада :doh: ?
не им разбирам но ми се струва, че втулките дето са ми сложили са пласмасови? такива ли са по принцип или са ми сложили някакви обикновенни скапани и от там да ми е проблема - тука чета че при стругари ходят колегите за да им ги правят?

- възможно ли е да е от гумите ми - ако не са равномерно истрити?
предните които сложих ми бяха задни-сега съм ги обърнал, защото задните имат по-добър грайфер! а задницата ми е леко отворена и предполагам вътрешната част на гумите е повече исносена?

аиде плс дйте съвет че ше потроша колата от тея вибрации... :mhihi: <_<
Отговори

MARTECA снимка MARTECA 23 юни 2009 - 20:46

Колега ако питаш мен измери си първо разликата м/у главината и централния на джантите, след това ги сложи на друга кола и виж дали ще има проблема, защото мойте ги слагах на Джета и не тресеше изобщо.......
Отговори

AlexMav снимка AlexMav 24 юни 2009 - 06:45

 jiggeee, на 23 Jun 2009, 06:32 PM, каза:

110 и нагоре започва да тресе!!!
не им разбирам но ми се струва, че втулките дето са ми сложили са пласмасови? такива ли са по принцип или са ми сложили някакви обикновенни скапани и от там да ми е проблема - тука чета че при стругари ходят колегите за да им ги правят?

- възможно ли е да е от гумите ми - ако не са равномерно истрити?
предните които сложих ми бяха задни-сега съм ги обърнал, защото задните имат по-добър грайфер! а задницата ми е леко отворена и предполагам вътрешната част на гумите е повече исносена?

Няма проблем да са пластмасови втулките, достатъчно е да са подходящия размер и да центроват джантата добре. От неправилно износени гуми е напълно възможно да тресе, при това няма да помогне баланс.

 MARTECA, на 23 Jun 2009, 09:46 PM, каза:

...измери си първо разликата м/у главината и централния на джантите, след това ги сложи на друга кола и виж дали ще има проблема, защото мойте ги слагах на Джета и не тресеше изобщо.......


Самият факт, че си успял да ги сложиш на Джета означава, че централният ти отвор е по- голям от необходимото. За да не стържеш джантата можеш да си намериш пластина с подходяща дебелина (мисля, че беше 0.25 мм) и като сметнеш колко е обиколката на кръга (на отвора) да си отрежеш необходимата на дължина пластина и като я огънеш добре на тръба ще получиш втулка, която ще реши проблема. Не ти трябва точност до микрон.
Отговори

MARTECA снимка MARTECA 24 юни 2009 - 11:25

Колега точно същото направих от супер тънка ламарина, която бих с чук 10мин и пак неще да влезе..................
Отговори

Sedlaroff снимка Sedlaroff 24 юни 2009 - 22:40

И аз имах същият проблем и с едни втулки колата заспа
Отговори

bat van снимка bat van 26 юни 2009 - 21:08

Зравейте колеги познато до болка,гумажийте вече са ми приятели. Ас си реших провлема така 1- изправяне на джантите, 2-баланс на гумите,3-без втулки са ми джантите и стягам само на ръка с ключа на крьст стегнат ли ги с пистолета тресе ама тресе . И наи важното при мен беше че си смених задните амортисйори това реши по голяма част от проблема с тресенето . Само да спомена че старите ми аморт. не бяха изтьрвали бяха уморени според маисторите. Дано сам помогнал с нещо.
Отговори

MARTECA снимка MARTECA 27 юни 2009 - 12:45

 Sedlaroff, на 24 Jun 2009, 11:40 PM, каза:

И аз имах същият проблем и с едни втулки колата заспа

Да колега обаче при мен става въпрос за 0,5мм, което е твърде малко.........



 bat van, на 26 Jun 2009, 10:08 PM, каза:

Зравейте колеги познато до болка,гумажийте вече са ми приятели. Ас си реших провлема така 1- изправяне на джантите, 2-баланс на гумите,3-без втулки са ми джантите и стягам само на ръка с ключа на крьст стегнат ли ги с пистолета тресе ама тресе . И наи важното при мен беше че си смених задните амортисйори това реши по голяма част от проблема с тресенето . Само да спомена че старите ми аморт. не бяха изтьрвали бяха уморени според маисторите. Дано сам помогнал с нещо.

Джантите и гумите са добре, а за задните амортисиори не мисля че оказват някакво влияние........
Отговори

jiggeee снимка jiggeee 27 юни 2009 - 14:23

 bat van, на 26 Jun 2009, 10:08 PM, каза:

Зравейте колеги познато до болка,гумажийте вече са ми приятели. Ас си реших провлема така 1- изправяне на джантите, 2-баланс на гумите,3-без втулки са ми джантите и стягам само на ръка с ключа на крьст стегнат ли ги с пистолета тресе ама тресе . И наи важното при мен беше че си смених задните амортисйори това реши по голяма част от проблема с тресенето . Само да спомена че старите ми аморт. не бяха изтьрвали бяха уморени според маисторите. Дано сам помогнал с нещо.



тъй - значи
1- джантите са на 1 месец - няма как да е от тех, 2- баланс правих вече три пъти, 3- самнителни са ми тия втулки кадето ми ги сложиха но на пръв поглед лягат добре, ще пробвам твоя метод със стягане ръчно - щото последните при който бях ми ги стегнаха с пистолет.,
и последно остава найстина да е от неправилното износване както и колегата AlexMav потвърди, въпреки че с просто око почти няма шанс да се забележи...

и още нещо: последно като карах ми направи впечатление 4е в завой с голяма скорост - 120км - ВИБРАЦИИТЕ ИЗ4ЕЗВАТ до момента в който не излеза на права отсе4ка - особено ако е хубава настилката...което пак ме навежда на мисълта за гумите...

Поздрави :doh:
Отговори

Laxy20 снимка Laxy20 27 юни 2009 - 20:45

Колега jiggeee ,значи искам да ти кажа че и аз съм със същия проблем.След 110 ми тресе много,а колкото по-бързо карам толкова повече тресе.С предишните гуми го нямаше тоя проблем или беше съвсем малко,но сега е много.И аз съм я карал да видят да не би да има нещо разбито,но всичко е ОК както при тебе.Другия проблем който ми се появи е,че започна да ми тресе много кормилото и като натискам спирачки при над 80км/ч,след като смених дисковете и накладките с чисто нови на FERRODO.
Вече незнам къде да търся и за двата вида тресене.
Мнението беше редактирано от Laxy20: 27 юни 2009 - 20:46
Отговори

Maiky снимка Maiky 27 юни 2009 - 20:49

Аз пък ще ви кажа и на двамата да ми се обадите, ама не да ме занимавате с глупости а да споделите какви са ви проблемите и да отидем на мястото, където ще ви ги решат!

Нещо важно - 1000км след първото слагане на гумите върху джантите, трянва да се наорави втори задължителен баланс. Гумите вече са легнали хубаво и трябва да се балансират отново!
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg