Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Електрическа инсталация и електроника

Питане за втора степен на вентилатор воден радиатор при астра га

kevin снимка kevin 16 юли 2018 - 15:02

Здравейте колеги,искам да си направя перката да тръгва директно от втора степен но нещо нито баласта и мога да намеря нито датчик на радиатора.Нека ако някой го е правил да ми даде насоки къде и какво да погледна,предварително благодаря.Да уточнячня мотора е x16szr и колата е с климатик.
Отговори

mrsch66 снимка mrsch66 16 юли 2018 - 16:55

На коя от двете коли на Г-то неможе.
Отговори

kevin снимка kevin 16 юли 2018 - 17:56

За Астра Г става въпрос. Моя е от март. Тогава задната перка се включваше на 92 градуса точно като загрее колата и то на 2-ра степен. Между другото - климатика ми е тотална щета. Сега перките си включват така - при достигане на 92 градуса тръгват двете на 1-ва степен и пак охлаждат. Това без пуснат климатик, това така ли трябва да е?
Отговори

mrsch66 снимка mrsch66 16 юли 2018 - 22:40

Трябва да си много на ти с електрониката да намериш пълни схеми на модула за охлаждане и компа и да го лъжеш за да тръгне на втора степен ама както питаш явно не го можеш остави я както е по добре си измий радиаторите и най-вече между тях че се събира бая мизерия.
Отговори

Стаевски снимка Стаевски 19 юли 2018 - 07:58

92 градуса не е притеснителна температура.
Перките така си работят. Модула взема показанията от датчика за температура при термостата и от датчика за налягане на климатика дето е на дехидратора /изсушителя/.
Не мисля, че при изправна кола в даден момент може да работи само едната перка.
Няма логика - мое мнение.

Развий двете болчета отгоре на предния радиатор и къпи с маркуча да изчистиш мизерията между радиаторите - както ти каза колегата. Не само заради обдухваемостта ами и заради самия алуминий - разяжда се от гняс.
Отговори

kevin снимка kevin 19 юли 2018 - 10:19

Добре,ако разкача сам компресора на климатика, заради липсващия фреон, пресостата ще подаде ли грешен сигнал на модула и да се включат перките?
Отговори

Стаевски снимка Стаевски 23 юли 2018 - 13:52

Вентилатора се пуска заради повишеното налягане, а не от това, че си пуснал /включил/ ел. съединителя на компресора.
Демек при работа на компресора, ако не се достигне определено налягане /било то от износен компресор или движение със скорост достатъчна да охлади фреона та да пада налягането/ вентилатора ти няма да се включи!
Някои колеги казват, че веднага с включването на климатика се включват и вентилаторите на първа степен... Не споря, но при мен и на двете Зафири не е така.
Отговори

kevin снимка kevin 23 юли 2018 - 15:18

Благодаря колега,да си кажа направо какво ме интересува.Като откача буксата на пресостата перките тръгват,до тук добре.Купих по къс ремък и сега не минава през компресора, ако го сваля и изтече нещо,ако е останало пресостата да не се ошашка и да подаде грешен сигнал и перките да тръгват от контакт.Целта е да си занеса компресора на ремонт и да си карам колата 4,5 дена безпроблемно.
Отговори

Стаевски снимка Стаевски 24 юли 2018 - 08:43

Пресостата - датчика дето е на дехидратора се отвърта от него. Отдолу е с вентил. При отвъртането няма да да излезе фреона. Отвърти го, закачи му буксата и виж какво правят перките...
Отговори

kevin снимка kevin 24 юли 2018 - 20:00

Там е работата че не искам да пипам на здраво място,опит през годините с опел. Ф-та опел първо беше с с18хе с адски къса кутия,като фалира,получи с18нз с дълга кутия и делко с прилежащите му части от аскона с18не и забравих за каквато и да е електроника.Това естествено само на газ.И той като фалира влезе преди четири месеца с20не,прехвърилих си запалването естествено, и пак газ, това ако не е любов към опел здраве му кажи. И това не с майстори ами самият аз.Сега питам ,защото като го направя компресора и заредя системата и след две седмици, ако напълня атмосферата с едни пари ,то от там насетне мисля да ги давам за нови гуми или хубаво феродо ,отколкото да водя глупави битки защото колата не е първа младост и така или иначе екстрите и ще намалят във времето.
Отговори

Стаевски снимка Стаевски 25 юли 2018 - 08:44

Добре, на моята източиха фреона, смених се радиатора на климатика вкъщи, отидох да ми проверят системата и да я напълнят. Системата беше празна, вентилатор не се е включвал.
Отговори

kevin снимка kevin 25 юли 2018 - 09:13

Ето този отговор търсих, благодаря.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg