Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Силов Тунинг

Генерация за тигра/размери

Тони снимка Тони 17 юли 2007 - 17:14

Колеги някой знае ли колко са сток тръбите след колекторите на тигра x16xe и с колко голямо фи най много могат да се заменят ?



п.с. Въпросът е на втората страница
Отговори

city stars снимка city stars 18 юли 2007 - 17:15

Ако колата ти е 1.6 и е със стандартни валове препоръчителния размер е 51мм (2 инча), повече просто няма смисъл.А оригинално нямам идея колко е, но предполагам 48мм.

ПП Говоря за външен диаметър.
Отговори

BladeMast6r снимка BladeMast6r 18 юли 2007 - 17:16

Извинявам се тук може да не е мястото но искам да питам какво точно ще рече генерация в смисъл знам само че това са тръбите и гърнетата, но какво променя тя в случая за тиграта ми се струва доста проста и колко пари ще струва
Изобщо не съм запознат
Даже като се мушна под тиграта ми се струва че има много добра генерация освен шибания катализатор :icon_redface:
Отговори

city stars снимка city stars 18 юли 2007 - 17:21

След като не си запознат как разбра, че генерацията е хубава?Тръбите и гърнетата влияят на скоростта на газовете, които отделя мотора, като по тоя начин могат да го стимулират :icon_redface: или спънат, ако не са сметнати добре размерите.Грешно е да се смята, че колкото по-голям е диаметъра на тръбата, толкова по-добре е за мотора.Както и да е.Темата не е за това.Писано е многоооооооооооооооо, използвай търсачката и приятно четене.
Отговори

instaliro снимка instaliro 18 юли 2007 - 18:06

сток са 45мм,вътрешен диаметър
Отговори

Тони снимка Тони 18 юли 2007 - 18:32

Благодаря ви значи ,максимално да сложа 51~ така ли ? Щото се подлъгах по един приател и миселх да слагам кам 60-на ,той пък просто няма равен na astra f 1.6 от мястото на катализатора до края тръба без никви гарнета само накрая некакъв гаден NES,тръибте му са с вътрешен 67мм и ме обеждава да правя моята към 60 без никакви гърнета от долу :icon_redface: Направо тес дни ще я закарам да я правим а според вас със 51 мм вътрешен диаметър ще бучи ли много повече?
Отговори

Оги снимка Оги 18 юли 2007 - 18:44

Човече ... :icon_redface: :icon_redface: Наистина ли искаш да си дадеш парите да направиш тръбите от 45/7 на 51 :61: По-добре си купи нещо от което наистина ще има смисъл. Незнам каква ти е целта ама с това което си замислил нищо няма да се получи :flag: Е Драго ти каза, това се прави ако по някакъв начин си увеличил входящия въздух ... при условие, че колата е сток тръбите/гърнетата са ти последния проблем.
Отговори

Тони снимка Тони 18 юли 2007 - 18:53

Човече .... генерацията ми отдоло на места е снаждана от тръби с различни диаметри заради многото смяна на гърнета и разбиращи майстои и така и така мислех сичко да е в еедин размер ,реших да е поне по голям ,какво толкова ще стане ,а пък за парите колко пък пари ще заминат за метър и половина тръба ...

п.с. Драго ,предполагам трябва да е Сити Старс,аз не видях къде е писал ,за увеличаване на входящия въздух.
Отговори

Оги снимка Оги 18 юли 2007 - 18:58

Хехе ... ми по въпроса ти се ориентирам, че ще сменяш ЦЯЛАТА генерация и затова така казвам! Не предполагах, че ще питаш за 1 тръба само, защото нейната дебелина трябва да е колкото на другите, нали? Ако е по-дебела, а другите по-тънки нищо няма да се получи и обратно. Дори и да смениш всичките тръби ПАК няма да има ефект при уловие, че гърнетата са "тънки" ... и така :icon_redface:

 Тони, на Jul 18 2007, 07:53 PM, каза:

п.с. Драго ,предполагам трябва да е Сити Старс,аз не видях къде е писал ,за увеличаване на входящия въздух.


Да, той е ... и не каза "увеличаване на входящия въздух" ,а "сток' което за мен е едно и също :icon_redface:
Отговори

Тони снимка Тони 18 юли 2007 - 19:00

Генерация писах след колекторите ,БЕЗ тях няма смисъл и пари за тях ,идеята ми е да си сложа резонатора на мястото на катализатора и да опъна до крайното гърне (то май беше 63 мм вътрешен) тръба извиваща се над задния мост(по принцип там си минава) с външен диаметър ,последно около 51~mm очаквам поне мааалко подобрение във звука в сравнение със сега :)
Отговори

city stars снимка city stars 18 юли 2007 - 21:59

Съгласен с Оги.Тая манипулация си заслужава единствено и само ако твоята изпускателна система е много зле.Тургай 51мм и си пей.Ако си останеш със същите гърнета само заради размера на тръбата не очаквай промяна в звука, вървежа и тн.А тоя твоя приятел е направил най-голямата глупост и си е спънал колата още толко, ама заради бученето си мисли че е направил чудеса.При голям диаметър на малък мотор се губи скорост на газовете и затапваш мотора.По принцип на двулитров турбо мотор някои използват 63мм само за сравнение. :icon_redface: Успех.


ПП patient* :icon_redface:
Отговори

Тони снимка Тони 18 юли 2007 - 23:08

Знаачи да вземам тръба на 51 мм външен диаметър ,тя генерацията не ми е толкова зле ама просто искам всичко да ми е изпипано а иначе за гърнетата ,резонатора е със по голям размер от 50 със сигурност ,както и крайното така,че ще видим може и да има разли в звука.
П.с. Драго,Оги,instaliro,
благодаря ви за помоща и за последната поправка *
Отговори

Тони снимка Тони 25 юли 2007 - 19:24

Вече съм с тръба на 50 резонатора го махнах звука е като на врц импреса ,направо не мога да и се накефя :icon_redface:
Отговори

BladeMast6r снимка BladeMast6r 26 юли 2007 - 11:58

Какво ще рече че си само с крайното гърне
иначе браво да можехме и ние да чуеме
Отговори

Тони снимка Тони 26 юли 2007 - 15:05

 BladeMast6r, на Jul 26 2007, 12:58 PM, каза:

Какво ще рече че си само с крайното гърне
иначе браво да можехме и ние да чуеме


Ами почти , а имам и един клип който направихме в процеса на сглабяне на живо обаче е много по голяма лудница от колкото на клипа а и на скорост колата се чува коренно по изрудско цялата игра е в крайното гърне :icon_redface: :dance: :help:
Отговори

BladeMast6r снимка BladeMast6r 26 юли 2007 - 20:45

Дай поне клипа :icon_redface:
Отговори

Тони снимка Тони 01 август 2007 - 17:29

Ае като искаш ама казвам,че са гадни и не е на 100% това което е <_< :flag: :opel_forever:

Права тръба без резонатора.

S rezonatora predi
Отговори

BladeMast6r снимка BladeMast6r 03 август 2007 - 15:35

Супер е :opel_forever:
значи само права ткръба и крайно гърне <_<
Отговори

Тони снимка Тони 13 септември 2007 - 11:10

Момчета ,искам да ви попитам тук,направих го и в тунинг-а ,но уви там агресивното им отношение никога няма да се промени към колегиално...
Та тука в нашия форум май изчетох всички теми за генераций,спортни филтри ,чипове и т.н.,които съм изпуснал...
От менние на Trevor Wilkinson ,който определено е на ти ,ако съдя от повечето му мнения тук,та той беше написал ,че при премахване на всички гърнета само с права тръба е по леко за двигатела от колкото с тях,а мене това ме притеснява в смисъл ако отдоло няма нищо само една права и крайно гърне ,без никакво съпротивление на газовете,съответно ще има ли някакви негативни последтсвия върху двигатела .
п.с. Реших да продължа тази тема ,за да не отварям нова .
Отговори

Оги снимка Оги 13 септември 2007 - 11:19

Човече, тея неща се налагат ако имаш мноооооооого голям поток на изходящите газове иначе казано ако имаш :icon_rolleyes: , нещо валове, тромпети, портвания и разни такива доработки. Аз лично като сложих новите Ремусчета колата ми тръгна много яко ... а ко, реално имам 3 гърнета. Та с 3 нови гърнета мотора се отпъши мноу яко ... ко говорим.
Според мен единственото което ще постигнеш с права тръба е безкрайно бучаща и дрънчаща кола ... нищо друго.
Незнам защо се опитваш да ги правиш тези неща ама ако е за перформънс по-добре пробвай друго
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg