Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Проблем с скорости на Вектра

a701 снимка a701 26 август 2009 - 21:46

Здравеите колеги ,отскоро сам с Воксхол Вектра 2.2 DTI с автоматична трансмисия .Колата е перфектна но проблема е в това че когато колата загрее над 85 градуса 1 и 2 скорост започват да ми ритат доста сериозно на потегляне и на спиране .Смених маслото на скоростната кутия но проблема остана .Някои да има идея какъв е проблема и какво да сменя 4е тук диларите са цифромани :icon_wink2: и искат да сменят наред.Благодаря предварително на отзовалите се .
Отговори

Peshotiger снимка Peshotiger 29 август 2009 - 13:08

Доколкото си спомням, има един синхронизатор, който прави мизерии,
на един познат така се наложи цялата кутия да сменя, щото три пъти
го ремонтираха и не ставаше...
Отговори

a701 снимка a701 29 август 2009 - 15:06

Не знам все си мислех че като сменя маслото на скоростната кутия и ще се оправи.Мисалта ми беше че на висока температура ако е старо може да променя вискозитета си и оттам да идва ритането .Смених го но проблема остана макар че ми се струва че има малък ефект .Не знам тази скоростна кутия има ли филтър за маслото и ако не са го сменили дали оттам не може да идва проблема .Маслото което ми сложиха е Dextron 3 казаха ми че това е моето масло но не сам сигурен нека по запознатите да кажат.И ако карам колата така далго време може ли да си направя по голяма беля???? :icon_wink2:
Отговори

Peshotiger снимка Peshotiger 13 септември 2009 - 21:18

Маслото е добро, явно не е от него проблема.
Отивай в сервиз да я огледат, докато е време,
че после може и изцяло да се прецака.
Отговори

lubi снимка lubi 18 септември 2009 - 17:55

колега работата е дебела това да го знаеш от мене.. наскоро имах подобен проблем и мисля че и при тебе е същия.. ходи в сервиз докато е време че с времето нещата се влошават.. успех !!! ако незнаеш къде да я караш аз ще ти препоръчам 2-3 майстори които работят качествено и евтино сравнение със др. сервизи
Отговори

a701 снимка a701 18 септември 2009 - 19:54

Ами другата седмица колата е на майстор ,засега си мислим че соленоида на 1 и 2 е така да се каже сдал багажа но докато не се отвори не се знае .Проверихме я на комп и няма нито една грешка така че е механична повредата .А при теб колега какъв беше проблема ако не е таина ?
Отговори

a701 снимка a701 01 октомври 2009 - 20:37

Така колата се върна от майстора ама....Смени соленоидите или по точно ги размени (били независими от скоростта на която са ) ,сменихме изцяло маслото ,мисля че беше 8 литра и нещо почисти филтъра на маслото (като ми казаха цена за нов и замалко щях да падна ) той е метална кутия с мрежи така 4е само се изми хубаво с бензин и светна като нов но....Промяна има де но малка ,колата набира по уверено и някак по мазно върви ,но като достигне в работна температура пак рита на спиране от 3 на 2 .За ритането при спряло положение разбрах че било софтуерна приумица за да се намали разхода и да се пази мотора като цяло.Май ще се ходи при дилара но поне след месец че всичко е сварзано с финанси а за момента имам дръги грижи .Благодаря на всички отзовали се дотук и ако някои се е сблъсквал с този проблем нека да пише как го е разрешил :beer:
Отговори

Hyusko снимка Hyusko 07 октомври 2013 - 00:15

преди доста години е било но все пак от какво се оказа проблема с ритането?
Отговори

Hyusko снимка Hyusko 25 октомври 2013 - 15:21

след смяна на маслото "частично" поведението на автомобила се подобри преди докато ми загрееше на 85 градуса започваше да рита а сега след като загрее го нямам този проблем появява се след по-продължително шофиране! след около 5000 км пак ще направя една смяна този път цялостна с "BG" машина за смяна на масла за автоматици! Исках да сменя и филтъра но е голяма цифра 200 евро и е вътре в кутията! маслото което излезе от кутията беше черно и много рядко, предполагам че никога не е сменяно това масло и заради това ми е правело проблеми! А маслото го закупих от официален дилър на опел в Германия!
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg