Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Vectra A

Vectra A - Теглич

Iovkom снимка Iovkom 10 февруари 2010 - 23:51

Здравейте колеги! Ще си слагам теглич на вектрата, но проблемът е , че нямам болтове. Тегличът е оригинален , имам и двете планки, но болтовете са рязани и липсват. Знаете ли каква трябва да е дебелината им и каква е дължината , за да знам утре какви да купя и да почвам да пробивам :)
Отговори

borro снимка borro 11 февруари 2010 - 11:21

Болта трябва да има глава като на коларски.
Фи-то го знаеш ;), премери на теглича дупките.
Дължината ще я разбереш като успееш да премериш дебелината на пода.
Отговори

RaCeR_BoY снимка RaCeR_BoY 11 февруари 2010 - 21:31

Ако теглича е оригинален за вектра или е бил на вектра болтовете са 12 мм но колко точно са дълги и с каква резба са не мога да кажа с точност колега ... Другата ми вектра имаше теглич като я докарах от италия и когато го свалях забелязах че в самите греди кадето бяха дупките за болтовете имаше заводско заварени фтулки през които минават болтовете , не бяха надупчени само гредите . Може би за да е по здраво да не скъса ламарината знам ли :mhihi: Коларските болтове не са кои знае колко
здрави за тази цел но ако имаш възможност си намери или купи болтове от Лада за задните амортесиори ( долни болтове ) те са дълги и са много здрави а и не са скъпи, стават идеално за тази цел :mhihi:

Поздрави и дано съм бил полезен :) :mhihi:
Мнението беше редактирано от RaCeR_BoY: 11 февруари 2010 - 21:33
Отговори

Iovkom снимка Iovkom 11 февруари 2010 - 23:14

Днес го почнах.Болтовете са 10 милиметра , дължината не я нацелих и утре ще взимам пак , защото тези , които са отдолу дойдоха малко къси. Това разглобяване се оказа много полезно , защото зад бронята имаше доста изненади - най-вече ръжда :Д . Като го направя ще кача снимки , за да видите как е станало.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg