Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Корса Б загуба на мощност

pueca снимка pueca 05 април 2010 - 20:30

Здравейте,от известно време имам проблем с колата,при подаване на газ заглъхва и се чуди дали да тръгне .. като настъпя по плавно педала ефекта е по слаб,това се получава при високи и ниски обороти но при ниски е доста по изразено,като е студена тоя проблем го няма и колата си върви нормално,също така пали почти винаги от втория път или трябва да задържа ключа повече за да вдигне обороти иначе стои на 100-200 и угасва,това само когато е студена.на колата е правен основен ремонт на двигателя преди 14000 км ,на 1000км е сменено маслото и след това на 9000км.Мислих че проблема с газта е от фалшивия спортен филтър от илиенци но след като си купих нормален проблема не изчезна.Мислех че имам вода в резервоара и от там идва проблема,сипах 1 литър спирт за горене на 10 литра бензин но проблема си остана,четох из форума за други с подобен проблем и се чудя дали е бобина или кабели :flag:
Отговори

Rosen Popov снимка Rosen Popov 05 април 2010 - 21:12

Най вероятно проблема е в температурния датчик.Бензиновия филтър сменян ли е?
Отговори

pueca снимка pueca 05 април 2010 - 21:58

бензиновия филтър не е пипан,термостата е сменен миналата зима,сега си държи 90градуса на дълго в задръстванията прави 97-8 и перката включва.Къде се намира тоя бензинов филтър и как мога да разбера дали в него е проблема?
Мнението беше редактирано от pueca: 05 април 2010 - 22:02
Отговори

becinko снимка becinko 05 април 2010 - 22:02

Колега,филтъра се намира под десния заден калник,сменя се елементарно и не е скъп,аз на астрата дадох 15 лв за филтър...Не е лошо да се смени дори и в него да е проблема защото с прекрасните ни горива ...

Аз имам същия проблем с глъхненето,смених бенз.филтър.Ефекта беше минимален,махнах и катализатора-пак същата работа,сложих си АГУ и проблема изчезна...
Отговори

pueca снимка pueca 05 април 2010 - 22:06

мерси за информацията :) междодругото като я копувах забелязах че екотека е лепен нещо и стяган с тел възможно ли е той да прави проблеми?
Отговори

Ивчо снимка Ивчо 05 април 2010 - 22:16

За ламбда сонда някой замислял ли се е,що проблема се изразява когато колата загрее.Откачи сондата и покарай така,като загрее пробвай да видиш дали пак така ще се чуди.
Отговори

pueca снимка pueca 05 април 2010 - 22:26

а къде се намира тая сонда?
Отговори

Rosen Popov снимка Rosen Popov 06 април 2010 - 07:45

Ламбдата е на изпускателния колектор.
Отговори

AlexMav снимка AlexMav 06 април 2010 - 09:06

Ако има проблем с ламбда сондата ще светва Чек лампата при задържане на равна газ за повече от 30 сек. Все щеше да е забелязал.
Отговори

pueca снимка pueca 06 април 2010 - 10:28

често карам на равна газ,щях да забележа ако нещо свети.Днес си смених гумите и видях къде е бензиновия филтър но не виждам как може да се свали,изчистих калта по него но не видях болтове или гайки :flag:
Отговори

realprofesora снимка realprofesora 06 април 2010 - 11:09

 Rosen Popov, на 05 Apr 2010, 22:12, каза:

Най вероятно проблема е в температурния датчик.Бензиновия филтър сменян ли е?

Е това трябва да се гледа ТЕМПЕРАТУРНИЯ датчик ,НЕ термостата.
Щом студена не го прави проблема, значи бенз.филтър е ок.Виж Температурния датчик(то как ли ще го видиш ,той иска замерване с мултицет ),но най -добре е на диагностика, двигателя ти не е от най простите.
Отговори

javor_bg снимка javor_bg 08 април 2010 - 16:09

Колега, провери катализатора и гърнетата !
Отговори

pueca снимка pueca 08 април 2010 - 19:37

кабели и свещи е било,колата е пушка сега :hahaha:
Мнението беше редактирано от pueca: 09 април 2010 - 18:30
Отговори

ASTRA GL снимка ASTRA GL 27 април 2010 - 10:11

Извинявам се, но ще използвам темата на колегата, той си оправи колата вече :) При мен проблема се състои в това, че колата (Корса Б Х10ХЕ) понякога губи мощност и забива муцуната. Това го прави когато си поиска - студена, топла няма значение. Прави го на 1500 оборота, общо взето при потегляне. Много е неприятно, тъкмо тръгне да набира и забие муцуната, така 1-2 секунди и после сякаш се отпушва и тръгва нормално. Сменил съм бензинов филтър наскоро. При едни стари диагностики ми изкара грешка в ламбда сондата, но изтрихме грешката и не я е вадило отново, не ми свети и чек енджин-а. Сменял съм и свещите, но аз нямам кабели и там става малко сложно - има една плочка на запалителния блок, която струва 214 лв, така че трябва да съм 120% сигурен, че проблема е в нея :) Приемам всякакви прдположения, че ми писна вече, нестига че едвам набира, ами и с тея забивки много нерви. Мерси колеги.
Отговори

lad_1005 снимка lad_1005 27 април 2010 - 12:28

Вероятно е дебитомер. При диагностика може да се установи или може да се откачи дебитомера и да се види как е без него. Ако се оправи вървежа първо се пробва почистване, ако не - смяна :(. Друга възможност е да е от EGR.
Отговори

ASTRA GL снимка ASTRA GL 27 април 2010 - 21:29

Мерси, колега. Ще пробвам да видя какво ще се получи и ще пиша за резултата.
Отговори

ASTRA GL снимка ASTRA GL 31 май 2010 - 14:41

Мисля, че все пак е ламбда сонда. Сега карам с откачен датчик и нямам проблеми с прекъсването. В процес на установяване на модела нсондата съм и закупуването на нова :)
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg