Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Гуми и джанти

Питане за FALKEN ZIEX ZE-912

viking78 снимка viking78 02 февруари 2011 - 09:22

Пичове интересува ме дали някой от вас има впечатления от тези гуми или от този модел конкректно : FALKEN ZIEX ZE-912
Публикувано изображение

Благодаря
Мнението беше редактирано от viking78: 02 февруари 2011 - 09:23
Отговори

Stoil снимка Stoil 02 февруари 2011 - 10:20

отлични гуми
мн добър захват и ниско ниво на шум.
Отговори

maverick7bg снимка maverick7bg 02 февруари 2011 - 12:46

 Stoil, на 02 Feb 2011, 10:20, каза:

отлични гуми
мн добър захват и ниско ниво на шум.



Карам със зимни Фалкени в момента - Falken Hs439 eurowinter . Много съм доволен. Подкрепям мнението на колегата Stoil. И на Тези като твоя линк съм се возил - имаше на промоция в едни гумаджии, та оборудвахме един колега. Гумата за сега си заслужава парите.. имам и наблюдения от 1 комплект летни на моята кола също добре се държаха но модела беше друг.
Мнението беше редактирано от maverick7bg: 02 февруари 2011 - 12:51
Отговори

luk_skywoker снимка luk_skywoker 02 февруари 2011 - 13:16

страхотни гуми и много добре се държат на пътя
Отговори

Shades снимка Shades 02 февруари 2011 - 13:45

Готино моделче, особено комбинирани с офертната цена в camskill-a и нещата си идват на мястото :newsm05_41:
Отговори

milcho2005 снимка milcho2005 02 февруари 2011 - 13:51

Сори за Офф-а Ама искам да питам,дали има доставка до БГ от този сайт?
Отговори

Shades снимка Shades 02 февруари 2011 - 13:52

Имат, даже пускат и евро-фактурки без ДДС :newsm05_41:
Отговори

Мишо снимка Мишо 10 март 2011 - 11:24

Мненията за този модел са повече от страхотни и в чуждестранните форуми. Много странно обаче на някой места ги водят "all-season" сиреч всесезонни, а на други летни?
Мнението беше редактирано от Мишо: 10 март 2011 - 12:43
Отговори

Valx снимка Valx 10 март 2011 - 20:16

Много добри гуми,лично съм ги тествал,цяло лято карах миналата година с тях,при това стрейч.Нямат никакво износване от вътре нито са меки ,като при мишелина или твърди като пласмаса,като пирели,имат очи за износване от вътрешната и външната страна,като по всяко време можеш да си контролираш дали ти е в границите камбера,и.т.н.
Ако си решил да караш с такива лятото,няма да съжеляваш въобще.
Отговори

DanZKi снимка DanZKi 10 март 2011 - 20:33

Как стои въпроса с износването ?Нещо и аз се насочих към тези.

Публикувано изображение
Отговори

Valx снимка Valx 10 март 2011 - 20:39

Започва с окръжност отвора ,и малко по дълбоко завършва окръжноста и започва четериъгълник(квадрат).Можеш да контролираш и с шублер също.

П.П. разбрах те малко погрешно сори :mhihi:
3500 км предни 7мм,7мм
задни 7,5мм,7,5мм
Мнението беше редактирано от Valx: 10 март 2011 - 20:43
Отговори

DanZKi снимка DanZKi 10 март 2011 - 20:50

А колко мм са като нови,защото се колебая между тях и Публикувано изображение

Та съм в голяма дилема,а тези дни смятам да купувам.

Пп гледам,че Мишо е писал,че ги водят всесезонни.Аз миналата година купувах 4-season,но според мен си бяха повече зимни.Пък за лятото не искам кашкавалки.
Мнението беше редактирано от DanZKi: 10 март 2011 - 20:57
Отговори

Valx снимка Valx 10 март 2011 - 21:05

И Ханкуук-а е добра гума т.е. немога да кажа ,защото не съм карал никога с Ханкуук,но съм монтирал много харесват ги,поръчват ги оставят ги зимата förvoring(на съхранение,..на хотел) следя им състоянието...все добри впечетления,аз по принцип съм привържаник само на азиатски гуми(Тайвански,Японски,..Корейски...)

П.П. Новите летни гуми имат стандарт при всичките 8мм ,при зимните е малко свободни съчинения и 10мм има говоря за леки авомобили.
Мнението беше редактирано от Valx: 10 март 2011 - 21:05
Отговори

DanZKi снимка DanZKi 10 март 2011 - 21:07

Благодаря за инфото :mhihi: Май пак ще заложа на Hankook-a,че като се разчетох по другите форуми и нещо ме отказаха от Фалкен.
Отговори

Мишо снимка Мишо 10 март 2011 - 21:30

Колега, all-season съм виждал да ги пишат само на няколко места. На други ги пишат летни (в това число и всички БГ сайтове). Имам подозрение, че англичаните имат навика да карат и зимата с летни гуми и затова имат малко по-различна категоризация на гумите?
Иначе при мен колебанието освен тези е и за Hankook K105 и Kumho KU31. Kumho-то май са идея по-висок клас, но задните ми гуми са асиметрични и ми се иска и предните да са такива.
Отговори

Valx снимка Valx 10 март 2011 - 21:59

Дори да имат четерите сезона ,като обозначение,или по вероятно М+S,те се водят гуми с по-висока проходимост(като климатични условия),но не и зимни.
Единственото обозначение което е прието за зимна гума(поне в EU) е задължителното наличие на марката Alptopp Публикувано изображение

Също така наличието на ламелите по протектора е най-бързия начин да разбереш дали гумата е зимна или летна.
Мнението беше редактирано от Valx: 10 март 2011 - 22:04
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg