Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Ходова част

Тресе волана Опел Зафира Б

DUREX снимка DUREX 19 октомври 2018 - 20:20

Колеги имам следния проблем карам Зафира б 1,6 бензин от една година ходене по мъките волата тресе все едно има не балансирана гума някакви невероятни вибраций започват след 110 км/ч но най интересното е че не всеки път ги има зависи според настилка и наклон понякога ги няма :((

До тук сменени гуми джанти няколко от други зафири сменени тампони 6 броя на предно магаре сменени задни тампони сменена дълга полуоска с карета нова сменени носачи реглаж отличен сменени предни дискове и накладки ревизирани спирачни апарати и продължава да има вибрации сякаш има криви дискове и когато се натисне спирачката тресе сменени накрайници какво ли не и не ще пущината моля дайте някой съвет че не се издържа вече
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 20 октомври 2018 - 09:43

Ако караш на 4-та до към 130/140 има ли вибрации?
Мнението беше редактирано от Ne6to Smisleno: 20 октомври 2018 - 09:43
Отговори

sathv снимка sathv 20 октомври 2018 - 16:20

А, ако натиснеш съединителя и караш по инерция със 110 има ли вибрации.
Ако караш по инерция със 110 и няма вибрации, натисни спирачката. Появяват ли се вибрации?
Отговори

javor_bg снимка javor_bg 26 октомври 2018 - 14:14

Възможно е и причината за тресенето да е и отзад, а да се усеща все едно идва отпред ! Лагерите на главините как са ?
Отговори

DUREX снимка DUREX 27 ноември 2018 - 21:42

Така до тук изброените два поста каквото и да направя 5-4 та съединител без него все тресе за главините не знам как да ги проверя честно казано

Но едно ми прави впечатление когато карам с 90 км/ч няма вибрации и леко завъртя волана наляво надясно и веднага се предават и усещат само при самото въртене в момента съм с чисто нови зимни гуми джанти и отличен баланс :sad-smiley-046:
Отговори

ufer снимка ufer 28 ноември 2018 - 09:46

Аз бих проверил още веднъж отличния баланс. Понякога в сервизите подценяват радиалния толеранс на биене (допустимо е макс. 1 мм) и гледат само тежестите. Има и някои принципи при монтажа, които не се спазват или от мързел, или от пестене на време и натоварване. Първоначално гумите се помпят с 4 бара налягане и после се изпускат до необходимото. Така гумите лягат по-добре върху джантите. Отделно от това има специални програми на балансиращите машини, които отчитат баланса и на джантите, и на гумите (коригира се с въртене на гумите около джантите). Много е трудоемко и монтьорите го правят само за себе си или за приятели. Допълнително може да се прецизират и тежестите за по-чувствителни предници (като напр. за БМВ) с промяна в програмата за чувствителност от 5 на 3 и на 1 грам... Най-накрая има и динамично балансиране със специални машини. Някой да е виждал тези неща да ги правят в някой сервиз? Е, сигурно има, нов БГ са рядкост! Идете в някоя развита европейска държава - там тези неща са задължителни!!! Разбира се, това биене може да се дължи и на механични проблеми по окачването и трансмисията. Но първо се изисква "перфектен" монтаж и балансиране на гуми и джанти!
Отговори

DUREX снимка DUREX 29 ноември 2018 - 22:54

Колеги нека преди да предполагаме да прочетем първия коментар ГУМИТЕ И ДЖАНТИТЕ СА СМЕНЯНИ НА ДРУГА ЗАФИРА И НЯМА ПРОБЛЕМ !!!!
Отговори

ufer снимка ufer 30 ноември 2018 - 08:45

Извинявам се, явно не съм обърнал достатъчно внимание на текста. Но все пак не пречи други колеги да прочетат и да изискват по-качествен монтаж и баланс на гуми и джанти. Допускам, че Явор може да е прав - проблемът да идва отзад. И един въпрос: Опитвал ли си динамично балансиране на предните колела? Предполагам, че колата не е с автоматична скоростна кутия, при нея не се препоръчва! При това балансиране се отчитат влиянията на различните хлабини, които всяка кола има. Отделно от това някои коли имат по-чувствителни предни окачвания...
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg