Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Calibra

Calibra - Парно / Климатроник

dj_simo_boy снимка dj_simo_boy 23 март 2005 - 00:36

Днаска като си почиствах количката забелязах нещо интересно - под предните седалки има едни пластмасови тръби с елипсовидни отвори насочени срещу краката на хората на задната седалка? Помислих си че са свързани с парното но и на MAX на вентилатора нищо не подухваше от тях, нито смучеше <_< Да не би наистина да са свързани към системата на парното но да има нещо запушено? Пробвах и копчето на което е нарисувана циркулация (между това за климатика и нагревателя на задното стъкло) но пак нищо не ставаше, само някаква клапа се чува че се отваря и затваря и някакъв допълнителен вентилатор като че ли :thu: За какво служи това копче в крайна сметка?
Благодаря предварително :p
малко глуповат въпрос ама тука за какво ли не се пита та и аз... :lol:
Отговори

Гостmirra_* 23 март 2005 - 00:49

dj_simo_boy, на Mar 23 2005, 12:36 AM, каза:

Днаска като си почиствах количката забелязах нещо интересно - под предните седалки има едни пластмасови тръби с елипсовидни отвори насочени срещу краката на хората на задната седалка? Помислих си че са свързани с парното но и на MAX на вентилатора нищо не подухваше от тях, нито смучеше <_< Да не би наистина да са свързани към системата на парното но да има нещо запушено? Пробвах и копчето на което е нарисувана циркулация (между това за климатика и нагревателя на задното стъкло) но пак нищо не ставаше, само някаква клапа се чува че се отваря и затваря и някакъв допълнителен вентилатор като че ли :thu: За какво служи това копче в крайна сметка?
Благодаря предварително :p
малко глуповат въпрос ама тука за какво ли не се пита та и аз... :lol:

Копчето ти отваря и затваря клапата, която пуска и спира влизащия в купето въздух. А под седалките тръбите са си така (като ти вее парното в краката, част от струята минава задните седалки), както и сам си предположил.
Отговори

XENON снимка XENON 23 март 2005 - 00:50

трябва да е парното,сигорно са се отка4или трабите,треа да разглобиш и да ги зака4иш,свалят се седалките...и тн.иде лято по добре се не затриваи:),на есен по добре :Р
Отговори

Zender снимка Zender 23 март 2005 - 07:30

Това са трабите за парното 100%! Като клучиш да ти духа на краката трябва да духа и отзад! B)
Отговори

Petrov снимка Petrov 23 март 2005 - 08:25

Добре де такива тръби само Калибра и Вектра с по-мощни двигатели ли го имат или си е стандартно оборудване. Аз на моята не съм забелязвал такова нещо.
Отговори

Гостastra power_* 23 март 2005 - 08:37

аз имам същите, а и на мен не ми е направило впечетление да духат много, но няма за какво друго да са <_<
Отговори

Жоро снимка Жоро 23 март 2005 - 09:41

На моята духа от там като сложиш да духа в краката...
Ама слабо то цялото парно на астрата е слабо...
Отговори

Karaibrahim снимка Karaibrahim 23 март 2005 - 15:38

Zhoro, на Mar 23 2005, 10:41 AM, каза:

На моята духа от там като сложиш да духа в краката...
Ама слабо то цялото парно на астрата е слабо...

Като е в движение колата дуне повече... ;)
Отговори

PeteRHR снимка PeteRHR 28 март 2005 - 15:27

От тези тръби духа, но ако е на по-силно включено парното.
Слагат ги на CD, CD Diamant, може би и на GLS. Но не съм много сигурен точно на кои модели ги има.

При мен трябва да пусна вентилатора на макс. и да пусна да духа в краката. Тогава се усеща отзад. Ако се затворят и тапичките на предните духалки (на таблото вляво, средата и дясно) и отзад започва да духа доста силно.

Но като цяло според мен не е приложимо, защото вентилатора на макс. степен си е доста шумно в колата и аз не го пускам никога :lol:
Отговори

16V снимка 16V 09 октомври 2005 - 09:14

свалих вчера да погледна дали не се е откачило жилото но уви стой здраво закачено на лосчето за топло/студено на парното!
възможно ли да се е откачило от малкото радиаторче,и как да се закачи?
и от друго место може ли да се изключи?
пс:все си мисля,че от това спря да ми работи климата :kuku:
колата е калибра,таблото е като на вектра А!
видях един колега как е свалил всичко неми казвайте,че трябва да правя това :angry:
Отговори

hitler снимка hitler 10 октомври 2005 - 09:12

Здрасти колега . Виж дали механизма се движи вътре в парното и после ще му мислим..
Отговори

CynepMEH снимка CynepMEH 10 октомври 2005 - 11:39

Провери дали клапата ти се движи, да не е заяла нещо. Намира се като отвориш капака точно по средата откъм купето (по средата като височина). Викат му байпас още.
Отговори

16V снимка 16V 10 октомври 2005 - 12:51

благодаря за отговорите,
значи механизамчето се движи дотолкова колкото мога сваля таблото но жилата са си поместата!!!
а за клапата ще проверя ако може ми драсни каде е точно!
благодаря!
ето и моторетката:Публикувано изображение
Отговори

CynepMEH снимка CynepMEH 10 октомври 2005 - 12:57

Значи точно в ценъра е - под кората на чистачките. Горе долу е в центъра по хоризонталата и вертикалата е.

То като се замисля може и да нямаш такава (аз съм с климатроник - само бутони без врътки и палци). Но погледни за всеки случай..общо взето има цилиндрична форма с 3 отвора за маркучите и една ос, която отваря и затваря клапата...
Отговори

dedo_vi снимка dedo_vi 20 януари 2008 - 16:40

здравейте колеги!от месец-два като пусна парното в колата и започва да мерише на бензин,като спра парното и спира да миришел.незнам кво ста ???ако някой има идеи да споделил мерси
Отговори

guttaville снимка guttaville 21 януари 2008 - 09:04

Колега,най - вероятно имаш теч на гориво от некои маркуч,което не е хубаво,ако можеш погледни сам маркучите,"надуши" от каде е проблема,ако не ходи на сервиз щото може да ти се качи разхода на двигателя което не е добре за джоба ти!
Отговори

tcetzo снимка tcetzo 21 януари 2008 - 09:18

Каква е колата ?
Отговори

blagom снимка blagom 21 януари 2008 - 14:50

 dedo_vi, на Jan 20 2008, 07:29 PM, каза:

някви идеи

на един приятел така му смърдеше на бензин - калибра с c20ne мотор - беше се разхлабила скобичката на бенз. маркуч, който влиза в двигателя и всичко беше препикано
Отговори

dedo_vi снимка dedo_vi 22 януари 2008 - 19:49

и мойта е калибра 2,0 16 ще ги вида аз тия скоби щощо не се трае. мерси :unsure:
Отговори

dedo_vi снимка dedo_vi 02 февруари 2008 - 08:00

днес видях от каде ми таи бензин.маркуча който влиза вдвигателя е сцепен и от там е теккло по малкол .ама днес ще го оправа. :kuku:
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg