Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Важни теми

Тема за XENON системи

Lyubo77 снимка Lyubo77 10 октомври 2012 - 01:33

По тази тема с фаровете едно ще ви кажа че само лайте месеца.От цялата работа проблема от години си е един и същ докато не измислят да хвъркаме по небесата ама и тогава пак някой ща лаят месеца за нещо друго.Ама те и за това хората са казали:Да не чакаш да премине бурята а да се научиш да танцуваш под дъжда.Заслепяване винаги ще има било то с лупи без лупи със ксенони без ксенони.И това че в чужбина като имали закони не заслепиавали щот ги контролирали .Ади моляти се тоз дет са изказа неподготвен французите особено 70% от хората не си сменят светлините на къси при разминаване ако ниакой се сети то го прави в последния момент ама вече си се разминал с него.Отначало си мислех че сее олисал ноякой водач да е забравил случва се все пак ама не.Ами и като ти се падне един такъв и зад теб ко става освен да му дръпнеш една бърза и това е да ти олекне на душата.В Англия онези индийски чалми коли не е виждал ама накачил на джипа си че и по колите сам виждал по тавани по брони халогени свети кат НЛО не ги барка ама не са индийци само паплач колкото искаш.Аз са чудя там защо карат коли все още той 50%от живота им минава в задръстване.Испанците са на един кантар с нас на акъл ама ние сме си по напред от тях на акъл де и не само от тях.Наи ми е хубаво Белгия и Холандия там нощем можеш да караш и без фарове патя е осветен цяла нощ като ксенон без лупа хахахха.Не те бърка кои с кви фарове е.Утаики навсякаде има по пътищата Австрия Германия у нас са най много Ама да не забравяме че и ние всички си живеем у нас дали с лупи било или без лупи просто манталитета ни е такъв.Аз вече сложих лупи ама на очите си за съжаление това е номера да се научиш да тънцуваш под дъжда.И съвета ми към всички е да карате разумно.
Отговори

stu4o снимка stu4o 17 ноември 2012 - 20:57

здр колеги,
имали разлика м/у обикновенна баласта и баласта за d1s?
можели с преправяне на кабела на d1s да се свърже с универсален слим баласт?
и мога ли да сложа d2s на лупа за d3s?
ако някой може да разясни ще съм благодарен, защото си купих d1s комплект по ибей (китайски за по малко пари),обаче в кутията имаше ей тва
Моята връзка
както после видях баласта е с букси който няма как да вържа с кабела на крушките за това мисля варианти, ако някой може да помогне!
Отговори

vladata снимка vladata 22 декември 2013 - 18:13

Колеги помагайте - от 3-4 дни имам следния проблем с моя биксенон Н4
левият ми фар започна да не пали от раз всеки път. Ето какво съм правил:
1- размених крушките на левия и десния фар - проблема остана(пак левия фар не палеше от всеки път за разлика от десния)
2- размених баластите за да ги изключа като вариант - проблемът отново остана
3- проверих всички твърди връзки, маси и даже запоих нови кабелни обувки
4-прозвънил съм кабелите с уред на верига, замервах и на волтаж,нещата са аналогични при левия и десния
5- на проблемния фар кабела на входа на баласта си дава 12волта при вкл. фаровете нормално,
6- буксата на управляващия модул няма нагоряло и връзките са добри, няма хлабавини
7-Пробвах и да взема управление от буксата за десния фар просто за тест - отново същото положение
Досега веднъж съм имал проблеми с гаснене след 1-2 часа работа и проблемът се оказа в хлабава връзка, но тогава нямах проблем с паленето, а с гаснене.
Прочетох доста теми по форумите, но не намерих някои в моето положение. Направо съм в задънена улица, помощ
Отговори

IvailoM снимка IvailoM 22 декември 2013 - 18:30

 vladata, на 22 декември 2013 - 18:13, каза:

1- размених крушките на левия и десния фар - проблема остана(пак левия фар не палеше от всеки път за разлика от десния)
2- размених баластите за да ги изключа като вариант - проблемът отново остана


Тва след колко опита? Покарай с изцяло разменени компоненти и виж как е.
Между другото как си свързал ксенона? С отделно реле или на инсталацията на колата?

Така ли си свързал системата?
Публикувано изображение
Мнението беше редактирано от IvailoM: 22 декември 2013 - 18:33
Отговори

vladata снимка vladata 22 декември 2013 - 18:55

 IvailoM, на 22 декември 2013 - 18:30, каза:

Тва след колко опита? Покарай с изцяло разменени компоненти и виж как е.
Между другото как си свързал ксенона? С отделно реле или на инсталацията на колата?

Така ли си свързал системата?
Публикувано изображение


Да, така е свързана системата.
http://picbg.net/img...8e1067f80a5.JPG

куплунг 2 и 3 са директно на акумулатора,
куплунг 1 е свързан към управлението на левия фар
куплунг 4 свръзан на гредата на удобно място малко над радиатора
Единственото нещо което не е както на снимката е че бушна липсва и е замемен с твърда връзка
Подменил съм кабелните обувки на куплунзи 5 и 6
Забелязах още нещо странно: - десния фар(които не е проблемния) пали и работи дори без куплунг 5 да е закачен???
Мнението беше редактирано от vladata: 22 декември 2013 - 19:17
Отговори

IvailoM снимка IvailoM 22 декември 2013 - 18:59

Теста на запалена кола ли го правиш?
И тая втората маса, ако е за проблемната част я премести!
Мнението беше редактирано от IvailoM: 22 декември 2013 - 19:00
Отговори

vladata снимка vladata 22 декември 2013 - 19:19

Втората маса която казваш е за десния фар(работещия), а другата която е на акумулатора е на не палещия
Тествах на не запалена кола

пп. току що тествах и на запалена кола - без резултат
Мнението беше редактирано от vladata: 22 декември 2013 - 19:32
Отговори

IvailoM снимка IvailoM 22 декември 2013 - 19:54

Масите са ок. Куплузи 5 и 6 мисля, че са за движението на плъзгача. Тоест свети, но няма да ти работи на дълга светлина крушката.

Сложи подходящ предпазител. Може да има проблем в управлението щом казваш, че си разменял крушките с трафовете. Друго по тази част не се сещам. Куплунг 1 ти подава управляващото напрежение. Не би трябвало то да бърка работата на релето щом другият клон работи. Мисля, че леви и десни са ти на отделни изходи на управлението. Друго не се сещам в момента :unsure:

п.п. Ето и нещо, което четох преди доста време и се убедих, че е вярно и го спазвам винаги.

Препоръчително е да включвате светлините само при работещ двигател, за да имат баластите достатъчно мощност за стартиране на ксеноновите лампи. При нормални условия консумацията е само 3,1 ампера.
Стартовата консумация е по-голяма – около 5,5 ампера. Неработещ двигател и слаба акумулаторна батерия, може да доведе до запалване само на една от двете лампи. В такъв случай изгасете светлините, стартирайте двигателя и включете светлините отново.
Мнението беше редактирано от IvailoM: 22 декември 2013 - 20:14
Отговори

DALGONSKi снимка DALGONSKi 08 юни 2014 - 11:05

Здравейте колеги, бих желал да узная мненията ви по въпроса, който сега ще опитам да формулирам..

Предстои ми покупка на ксенон с-ма, мисля на 35W ще да е (щото гледам и на 55W) има, цокъла е Н1. Не мисля да взимам от раздела с обяви във форума (нищо лично), нито да пътувам до София за да взема от някоя прехвалена фирма и т.н. По-скоро бих искал нещо по-достъпно, може-би чрез онлайн заявка и доставка (от провинцията съм), единствено въпроса с гаранцията и това да ли си струва да плащам повече заради 6-те месеца, които в повечето случаи дават !? Щото с 1-година гаранция цената е двойна, по-скоро бих взел 2-комплекта, отколкото с такава гаранция и цена..

В този ред на мисли, попаднах на сайт с доста примамливи цени, бих искал да попитам - някой има ли впечатления от точно тези, или пък от някои други подобни.. на да кажем ~сходни цени и гаранционни условия. Гледам за комплект Н1 с безплатна доставка - фирма Bestauto (без да правя реклами), цената е 35 лв. Мнения, препоръки.. съвети и т.н. - добре дошли!

Благодаря предварително!
Отговори

IvailoM снимка IvailoM 08 юни 2014 - 11:39

На съответната ниска цена получаваш ниско качество! Факт, в който съм се убедил стократно! Най-добре е да отидеш с колата на място, където продават ксенони и нека ти ги монтират или ти сам, ако можеш. И ще ти кажа защо - повечето нискокачествени ксенон системи проявяват дефектите си още с монтажа - трептене, различен цвят, бавно палене или непалене и тн. За да си спестиш бъдещи нерви, разходи и простотии, ако искаш послушай съвета ми!
Отговори

DALGONSKi снимка DALGONSKi 08 юни 2014 - 12:05

Проблема е че при нас тук продават ксенони в разни "тунинг-магазинчета", като цената е почти двойна на тази, които изброих. А ако отидеш в някой по-'изискан' сервиз тук за ксеноон - ще ми търсят пари колкото за основен ремонт на двигател..

За пример мога да посоча още един сайт, от който преди време приятел поръча система, и в интерес на истината остана ужасно доволен! Ако не се лъжа - http://xenon.bg беше сайта, май с гаранция беше.. и повече от 1-година не си смени цвета, нито имаше трептения и т.н. а и цената беше прилична.. много. Именно за това зададох конкретен въпрос - нека всеки поръчвал и останал доволен да сподели сайт/фирма/търговец и цена.

п.п. Също така ще съм ужасно благодарен, ако някой качи снимка на ксенон на 5000К, РЕАЛНА СНИМКА - ужасно ще съм благодарен!
Отговори

CuMo снимка CuMo 08 юни 2014 - 14:27

 DALGONSKi, на 08 юни 2014 - 11:05, каза:

Здравейте колеги, бих желал да узная мненията ви по въпроса, който сега ще опитам да формулирам..

Предстои ми покупка на ксенон с-ма, мисля на 35W ще да е (щото гледам и на 55W) има, цокъла е Н1. Не мисля да взимам от раздела с обяви във форума (нищо лично), нито да пътувам до София за да взема от някоя прехвалена фирма и т.н. По-скоро бих искал нещо по-достъпно, може-би чрез онлайн заявка и доставка (от провинцията съм), единствено въпроса с гаранцията и това да ли си струва да плащам повече заради 6-те месеца, които в повечето случаи дават !? Щото с 1-година гаранция цената е двойна, по-скоро бих взел 2-комплекта, отколкото с такава гаранция и цена..

В този ред на мисли, попаднах на сайт с доста примамливи цени, бих искал да попитам - някой има ли впечатления от точно тези, или пък от някои други подобни.. на да кажем ~сходни цени и гаранционни условия. Гледам за комплект Н1 с безплатна доставка - фирма Bestauto (без да правя реклами), цената е 35 лв. Мнения, препоръки.. съвети и т.н. - добре дошли!

Благодаря предварително!


Майко мила, човекът, от който получих най-много критики за ксенон на рефлекторен фар е решил да слага такъв (без лоши чувства :)) сега по същество, като гледам за какъв цокъл си посочил ме навежда на мисълта, че искаш да ги слагаш на дългите (освен ако не си правил някакви промени по инсталацията), не знам обаче до колко е оправдано там, освен ако не си вземеш такива с "подгряваща" функция, защото извънградско често се налага да минаваш от къси на дълги и обратно и без да имаш такова устройство, за което само съм чувал, е почти безсмислено, тъй като в повечето случай като дадеш дълги, докато "загреят" както трябва и ще трябва да връщаш на къси. Но щом питаш конкретно за това, може би си го премислил този факт, сега ще кажа относно моя ксенон. Преди няколко години, когато вървяха по около 100-150 кинта в интернет, като евтините бяха с 6 месеца гаранция, по-скъпите с 12, а ксенона от по 60 лв. беше без гаранция, си взех от магазин в Първомай някакъв за 100, който при запитването ми към продавача относно гаранция ми бе отговорено "Каква гаранция? Ако има нещо в първите дни ще дойдеш и ще ти го сменим". Та взех си го и го сложих, изкара ме общо към три години, като две години и половина светеше, защото го махнах замалко. Мога да ти кажа, че инсталацията беше много "отзад" и от време на време капеше вода по свръзките (не ме питайте защо съм го оставил така, просто не ми пукаше), ксенона си светеше до последно. Преди година и половина реших да го продам, дадох го за има-няма 30 кинта и човека, който го взе нямаше оплаквания. Така, че дали с марка или без марка - ти си избираш, можеш да си вземеш philips за 300+ кинта, можеш да си вземеш и за 30, всичко е на късмет, поне според мен :)
Отговори

DALGONSKi снимка DALGONSKi 08 юни 2014 - 14:33

 CuMo, на 08 юни 2014 - 14:27, каза:



-И ще продължаваш да отнасяш критики! как може точно ти да си такава неука !? :biggrin: много добре знаеш, че сме на Н7 на късите, и НВ3 на дългите - за какво ще ми е Н1 !?? :mhihi:

Всъщност донякъде налучка - да, правя едни манипулации тука.. но мисля за съвсем обикновен ксенон комплект, както казах Н1 (една светлина), който няма да се налага да превключвам, подгрявам и т.н. Просто ми трябва нещо, с което да запълня празното място в лупата на фаровете, които съм наумил да сложа.. :mhihi:

Публикувано изображение
Отговори

CuMo снимка CuMo 08 юни 2014 - 14:44

Аз хватката с цоклите я знам, помня, че преди като търсих видях, че HB3 и H1 ги дават на едно, доколко съм останал с грешно впечатление не знам, но за това се насочих директно към дългите. Иначе така като гледам интересно нещо се заформя, аз викам да вземеш да пуснеш най-накрая една тема за твоята кола, да я видим :)
Отговори

Стекер снимка Стекер 13 септември 2014 - 01:12

Колеги взех си ксенон от типа с вградени баласти тези дето се монтират на капачката на фара. В комплекта има две модулчета, който били за грешки в компа. Аз обаче няман бордови мога ли да не ги слагам или по-добре да си ги сложа.
Отговори

DALGONSKi снимка DALGONSKi 20 септември 2014 - 16:32

Абе, я некой с ASTRA G и xenon-система да покаже къде е закрепил баластите !? :confused: От шофьорската страна има къде да се закрепи баласта, ама от другата - от кутията на филтъра няма място за нищооо! Те по принцип до сега ми бяха ей така нахвърляни зад фара.. но се замислих, гледам на всички за закрепени и т.н., викам си и мойте да наместя..

п.п. С тънки баласти съм, но освен баласта, от всяка страна имам и една друга джиджавка, предполагам за грешки ще да е това..

Публикувано изображение

-ей тва ми е ксенон комплекта, принципно.
Отговори

bat van снимка bat van 21 септември 2014 - 07:02

Тая джиджавка е повишаваща бобина,има я и в другите баласти,тук не се събира в корпуса на баласта.
Отговори

Vas снимка Vas 30 ноември 2014 - 20:48

3 години карах с ксенон, но лятото почна да ми прави проблеми и го махнах. Сега отново си търся, но имам няколко въпроса.
Стария ми беше 35W, сега гледам че има по 55W и 75W. Ще има ли проблем за колата ако сложа 55 или 75W и най вече ще има ли разлика в
светенето или...?
Каква е разликата между Н4 и Н4-1, Н4-3 гледам сега, че и такива ги има
Отговори

opel_16v снимка opel_16v 02 февруари 2015 - 08:52

Разбрах, че за да сложа ксенона ми трябват едни преходници/фасунги въпросът ми е стават ли тези преходници на Астра Г ? :confused:
Мнението беше редактирано от opel_16v: 02 февруари 2015 - 20:15
Отговори

SkeiD снимка SkeiD 05 юни 2015 - 20:32

Моля дайте ми идея, сдобих се с Hella Shark Eyes фарове, на тях буксата за захранвето е една.На старите ми фарове са 3 как да премина от 3 букси към една.Моля за креативни мнения.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg