Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Съвет за избор на двигател/автомобил

bludniq_sin снимка bludniq_sin 14 януари 2024 - 11:47

Ще използвам темата за да задам и аз въпрос. В от 2014 съм със Зафира Z18XER - 1,8, 140 КС и Газ (2007ма година). До момента нямам почти никакви оплаквания от автомобила с изключение на динамиката при шофиране - изпреварването е зор ако не в над 3-3,5 К и е шумна. Всичко останало е 6 - двигателят е като часовник, обемът на багажника ме устройва идеално и тн. Обаче съм решил да я сменям и пак мисля за зафира. Тук идва чуденето ми. Правя по около 15 К километра на година. Кара се ежедневно в града но на къси разстояния - повечето от тия 15 К се получават от пътувания в годината по около 400-700 км
Искам другата зафира също да е бензин (вероятно ще и сложа газ - обмислям и фабрична газ) - нямам претенции за скоростната кутия, но чувам, че автоматиците на зафирите не били много надеждни - дали е така - не знам. Колата трябва да е на не повече от 10 г. Ценово попадам в диапазона 2015-2018 г. Няколко човека ми похвалиха 1,6 Турбо (има различни вариации). Търся най-вече надежден агрегат, но и с по-добра динамика от настоящия в момента. Гледах и Форд (S-Max и Galaxy) като алтернатива (пак бензин) - коментарите, които чух е че са добри, но поддръжката е по-скъпа.
Ще съм благодарен за съвет.
Мнението беше редактирано от bludniq_sin: 14 януари 2024 - 11:48
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg