Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Информация за конкретен модел Опел

Покупка на Astra G-моля за съвет

borkata87 снимка borkata87 24 март 2012 - 20:43

Здравейте съфорумци!!!Отдавна съм регистриран във форума,но до сега по една или друга причина не вземах дейно участие.Сега обаче имам причина и то сериозна.И така ето историята ми накратко.Точно преди една седмица внезапно от "инфаркт" си замина старият и верен Кадет.Буталото на 2-ри цилиндър се счупи,което доведе до задуване и пукане на блока.И всичко това стана при нормално ползване на автомобила,а не при някакво ръчкане.Сега сме отново с баща ми по автокъщите и се спряхме на Астра Г.По точно на тази с 2 литровия ТДИ мотор с 16 клапана.Разгледахме 4 коли,три от които бяха от 2000 година,а 4-тата беше от 2003,но при три от колите имаше забележки по моторите.При две от тях се наблюдаваше доста пушек от ауспуха при това в нормален режим на работа,а 4-тата,която е от обявата по-долу има перфектно работещ двигател.Проверихме и внимателно всички ламарини за ръжда-такава липсваше.Липсваха и следите от пребоядисване,които ги имаше на същите места при другите 3.Закарахме я на стенд и я огледахме долу.Никаква ръжда по ключовите места на купето-най-вече около носачите.Изпускателната система също изглеждаше добре.Беше констатирана само липсата на един от тампоните на двигателя,но момчето,което работеше в сервиза каза,че не е виждал при него Опел с оцелял тампон на това място.С нас беше и един-майстор добър приятел на баща ми и доверен човек,който си разбира от работата.Благодарение на него се спасихме от покупка на един Фокус 2003-та година,който гледахме тази сутрин и който след оглед от него се оказа с удар отзад и дизелов двигател на изживяване(пушеше като локомотив).По време на огледа човека не забеляза нищо нередно по колата и дори каза,че двигателя работи много добре.Тук обаче идва ред да изброя забележките.Направи ми впечатление,че когато запалихме колата в началото електрониката се държеше неадекватно.Първо оборотомера отиде на 1000 оборота,после стрелката се закотви под нулата след това почна да покзава нормални обороти.Всичко това стана в рамките на 4-5 секунди.Това се случва при старт на двигателя с джъмп кабели и ток от външен акумулатор,защото този на колата нямаше грам ток.Просто не е била палена от доста време.Според вас нормално ли е това или има някакъв проблем с таблото?Другото,което забелязах аз,е че под левият фар бронята "зее",което ме навежда на мисълта,че е сваляна и не е сложена хубаво.Дръпнах е с ръце-беше стабилна.Баща ми докато я управлявал от сервиза до автокъшата е забелязал,че колата е дърпала на едната страна.Уведомихме собственика,той веднага се зае да я пробва да види какъв е проблема.Баща ми също е забелязал,че е имало драскотини долу на гредата.Чудим се дали не е възможно да е имало някакъв удар.Макар,че нямаше видими следи от такъв горе.Например фаровете бяха леко жълти и двата бяха еднакви.Огледахме я и около кубетата дали няма мазани с боди шевове каквито имаше на паркираната до нея Астра Г.Такива неща липсваха.Двигателя бе добре балансиран и нямаше вибрации в купето за разлика от съседната,където може да ти откачи ръцете.И двете бяха Астра Г комби 2000 година с еднакъв двигател.Та това е накратко като първоначално впечатление.В понеделник ще има втори оглед и евентуално покупка.Ще бъда благодарен за всякакви съвети и да споделите вашите впечатления.Ето я и избраницата :-) :
http://nfs.mobile.bg...113578816&f11=1

П.С.:На снимките се виждат,че има разлика в боята на единия калник и капака,но това е нещо от светлината.На живо такава разлика нямаше.
Мнението беше редактирано от borkata87: 24 март 2012 - 20:46
Отговори

borkata87 снимка borkata87 24 март 2012 - 21:54

Оборотомера направи ето това при паленето:
Отговори

dth_user снимка dth_user 24 март 2012 - 22:06

На Вектрата като падне акумулатора зимно време, става точно това и при мене, т. е. мисля, че е от паднал акумулатор. Но нека и някой с Астра да сподели...
Отговори

boyko1975 снимка boyko1975 25 март 2012 - 07:04

При мен започна да го прави същото в студеното време тази зима и си мислех ,че с загряване на времето ще се оправи, но така до ден днешен
Мисля,че проблема е в самото километражно табло (нещо по електрониката)
Колеги с опит да споделят.
Отговори

borkata87 снимка borkata87 25 март 2012 - 19:39

Днес разбрах от брат ми,че е забелязал стрелката на оборотомера да "прескача" и да трепери докато се движи.Освен това половината от дисплея,който показва външната температура,часовник и т.н. не работи.Всичко това ме навежда на мисълта,че километража е превъртан,като намесата е направена изключително грубо и най-вероятно има нанесени щети по електрониката.В момента сме потънали в сериозни размисли какво да правим.Двигателят на колата е перфектен,купето също както и ходовата част.Но тази намеса в километража лично мен ме притеснява.Какво мислите вие?Възможно ли е стрелката да трепери и прескача от друго?
Отговори

boyko1975 снимка boyko1975 25 март 2012 - 20:34

Това, че половината МИД не работи, най-вероятно част от осветлението му не работи.Това няма нищо общо с връщането на километрите.Само да вмъкна-95% от колите в БГ. са с върнати километражи. Ако колата си заслужава взимай я, а ако толко те дразни, едно километражно табло в форума е 80лв. Докарай я в Перник да ти го сменя за 15 минути, хем ще се запознаем на по beer.
Каквото и да решиш-успех!!!!!!!!!!!!!!!
Мнението беше редактирано от boyko1975: 25 март 2012 - 20:37
Отговори

esil2 снимка esil2 25 март 2012 - 20:51

Ако улучиш на добър двигател ще се возиш дълго време без проблеми така, че ако наистина мотора е добър я взимай от много мислене понякога грешим.
Отговори

filidor снимка filidor 25 март 2012 - 21:35

При условие , че мотора е добър , тенекиите са здрави и колата ти харесва , няма какво да се ослушваш - това е твоята кола.
Успех!
Отговори

borkata87 снимка borkata87 26 март 2012 - 18:41

Днес взехме решение и се доверихме още веднъж на марката Опел.Взехме колицата,за която ви писах.Оборотомера вече не завира стрелката под нулата така както го правеше преди:-).Благодаря ви за съветите и скоро ще пусна снимки и клипче за да я видите сивата стрела :-)
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg