Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Вектра С 2002 Z22SE

ЖОРОАН снимка ЖОРОАН 26 март 2014 - 12:13

От скоро време темепературата на двигателя достига до 95-97С. И вентилаторите на радиатора се включват и остават така до спирамето на автомобила. Температурата не спада до обичайните 87-90С. Колата е автоматик на 185000км и е регулярно обслужвана в сервиз (масла и т.н.). Някаква идея каква е причината?
Отговори

ivanov_km снимка ivanov_km 26 март 2014 - 12:59

Термостат който не отваря напълно, според мен.
Мнението беше редактирано от ivanov_km: 26 март 2014 - 13:00
Отговори

ЖОРОАН снимка ЖОРОАН 26 март 2014 - 13:09

 ivanov_km, на 26 март 2014 - 12:59, каза:

Термостат който не отваря напълно, според мен.

Мерси за отговора. Само да добавя, че при превключване на скоростната кутия на ръчен режим на 1-ва, 2-ра и 3-та предавка - температурата започва да пада до обикновенните 87-90С. Маслото на кутията е сменено преди ден. Дали има нещо общо с кутията и ръчния режим?
Отговори

ivanov_km снимка ivanov_km 26 март 2014 - 13:21

Колега аз съм със ръчна скоростна кутия но и при това топличко време колата работи в диапазона от 87-90 градуса. Това, че колата е автоматик не би трябвало да има разлика в охладителната система на Z22SE. Знаеш там помпата се върти от веригата на балансиращите валове. Тези температури от 97 градуса не са полезни за мотора особено като се отчете и факта, че от тук нататък ще става все по-топло. Предполагам, че термостата ти е повреден и не отваря или ако отваря то е съвсем малко. Запиши си един час при представителите на Опел в София и считам, че за час два ще си получиш кола с нормално работеща охладителна система. Пиши в темата какво развитие ще има положението, поздрави!
Отговори

ЖОРОАН снимка ЖОРОАН 26 март 2014 - 13:33

 ivanov_km, на 26 март 2014 - 13:21, каза:

Колега аз съм със ръчна скоростна кутия но и при това топличко време колата работи в диапазона от 87-90 градуса. Това, че колата е автоматик не би трябвало да има разлика в охладителната система на Z22SE. Знаеш там помпата се върти от веригата на балансиращите валове. Тези температури от 97 градуса не са полезни за мотора особено като се отчете и факта, че от тук нататък ще става все по-топло. Предполагам, че термостата ти е повреден и не отваря или ако отваря то е съвсем малко. Запиши си един час при представителите на Опел в София и считам, че за час два ще си получиш кола с нормално работеща охладителна система. Пиши в темата какво развитие ще има положението, поздрави!

Попитах за това защото нали маслото на авт. кутия се охлажда някъде в радиатора. Би трябвало и неговата температура да влияе на общата температура на радиатора - респ. на двигателя. Ще проверя за термостата, поздрави.
Отговори

ЖОРОАН снимка ЖОРОАН 02 април 2014 - 15:17

 ЖОРОАН, на 26 март 2014 - 13:33, каза:

Попитах за това защото нали маслото на авт. кутия се охлажда някъде в радиатора. Би трябвало и неговата температура да влияе на общата температура на радиатора - респ. на двигателя. Ще проверя за термостата, поздрави.


Мерси за помощта. Наистина беше термостата, не отваряше въобще или частично отваряше. Включих OP-COM към едно РС за измерване на параметрите и температурата показваше 100С. Горната тръба на радиатора гореща, едва ли не ще се пръсне, а долната студена. Никаква циркулация на охл. течност в радиатора. Смених термостата и сега температурата е около 84-86С, двете тръби на радиатора нормално загрети. Вентилаторите се включиха чак при около 90-92С и всичко е нормално. Остава пак да си поиграя с OP-COM-а и да видя как се мени температурата, ама май няма смисъл всичко е ОК.
Отговори

ivanov_km снимка ivanov_km 02 април 2014 - 18:06

 ЖОРОАН, на 02 април 2014 - 15:17, каза:

Мерси за помощта. Наистина беше термостата, не отваряше въобще или частично отваряше. Включих OP-COM към едно РС за измерване на параметрите и температурата показваше 100С. Горната тръба на радиатора гореща, едва ли не ще се пръсне, а долната студена. Никаква циркулация на охл. течност в радиатора. Смених термостата и сега температурата е около 84-86С, двете тръби на радиатора нормално загрети. Вентилаторите се включиха чак при около 90-92С и всичко е нормално. Остава пак да си поиграя с OP-COM-а и да видя как се мени температурата, ама май няма смисъл всичко е ОК.

Вече всичко при теб е наред :), поздрави!
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg