Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Дизелови двигатели

Астра Н - Авариен режим, грешка Р0340

spit-fire снимка spit-fire 06 октомври 2017 - 08:59

Здравейте, колеги.

От вчера имам нова болежка с колата - както си карах и изведнъж влезе в авариен режим. Пробвах да загася и запаля отново - остава така. Също и пали малко по трудно - от 2-рия път.

Направих веднага тест с педалите - изкара грешка ECN - 034029 или Р0340 както намирам из нета.

Води се грешка с датчика на разпределителния вал.

Направи ми впечатление, че когато карах по едни павета на прибиране, лампата на таблото (сервизната) започна да премигва тоест да светва и изгасва за секунди - предполагам от друсането.

След това си остана да свети.

Давайте насоки какво може да е? Четох, че можело и да е датчик колянов вал, както и някакви зъбни колела, които са на валовете и отговарят за импулсите и т.н. както и че можело да бъдат самите кабели.

Това с друсането и премигването на лампата най ме кара да чудя.

Не е проблем да отида да купя нов датчик, но дали може причината да е другаде, преди да ходя да харча пари?
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 06 октомври 2017 - 10:39

Ами ти всъщност си открил сам проблема с датчика, само напиши как си го отстранил;-)

И много ми е интересно какво ще се окаже за пренадуването и дали няма да се окажа прав за вихровите клапи. Това, което ми обясни по телефона за много трудното им движение допълнително ме води натам.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg