Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

C20XE надува!

spaines снимка spaines 05 януари 2012 - 01:38

Здравейте, имам следния проблем, след по агресивно каране ми гръмна радиатора, ок, оправих го, но после забележих че е почнала да надува маркучите, в казанчето за антифриза няма масло, и обратното в картера на пръчката маслото ми се вижда както си е било!
В разширителния съд не прави балончета, свещите на студен двигател не са влажни, цвета им е като на керемидка и на 4рите!

Не пуши бяло при палене и след това (може и да попушва малко, но сега в това студено време не може да се разбере на 100 процента.)

Смених капачката на разширителния съд, и не държи толкова надути маркучите, но ми направи впечатление че от клапанчето изпуска налягане, защото бях над макса на нивото на течността и в завоите си личи че е изпускала налягане!
Нормално ли е постоянно да изпуска налягане, защото на мен ми се струва че си надува!
Колата е с нова водна помпа, нов термостат и всичко е ново, сменено от преди година, но тогава нямаше такива проблеми!
Капачката е на 100 процента здрава защото е от вектрата ми и там нямам проблеми!
Старата явно си е заминала, моля ви дайте някакъв съвет че не ми се разделя хич с калибрата тъкмо почна да става както на мен ми харесва! :wave:

Поздрави.
Теодор.
Отговори

fural снимка fural 05 януари 2012 - 08:26

колега може де ти е спукана главата, на мой един познат с фронтера имаше същите проблеми и на края като разглоби главата видяхме че е разцепена, маслото и антифриза както при тебе бяха чисти. Според мен проблема е в главата и те очаква малко работа :biggrin:
Отговори

javor_bg снимка javor_bg 05 януари 2012 - 09:48

И аз си мисля, че проблема може би е по-скоро в главата отколкото в гарнитурата. Може би наистина има цепнатина и оттам ти надува. Капачката е само предпазна мярка т.е. клапанчето й отваря на далеч по-високо от нормалното налягане на което работи охладителната система така че тя не е причината при твоя опел. На колите от VAG групата охладителните системи работят на много по-високо налягане и там се случва проблема да идва от капачката.

Доколкото знам от колегите има скенер за пукнатини, който обаче незнам дали работи при несвалена глава. Ако някой знае да каже !
Отговори

spaines снимка spaines 05 януари 2012 - 11:06

Май не ме чака нищо добро, :sad-smiley-046: Днес ще я покарам с друга капачка и ще видя как се държи! Лошото е че нямам друго ХЕ за сверка да видя колко надути държи маркучите!

Имате ли идея колко като сума ще ми излезе евентуално пукнатата глава, за да почвам да слагам в буркана!

Поздрави.
Отговори

javor_bg снимка javor_bg 05 януари 2012 - 12:36

Колега, според мене не си губи времето да пробваш с друга капачка. Маркучите трябва да можеш да ги стиснеш и да не са като футболна топка. Възможно е радиатора затова да се е спукал от голямото налягане. Антифриз губи ли ?
Отговори

fural снимка fural 05 януари 2012 - 12:54

 spaines, на 05 януари 2012 - 11:06, каза:

Май не ме чака нищо добро, :sad-smiley-046: Днес ще я покарам с друга капачка и ще видя как се държи! Лошото е че нямам друго ХЕ за сверка да видя колко надути държи маркучите!

Имате ли идея колко като сума ще ми излезе евентуално пукнатата глава, за да почвам да слагам в буркана!

Поздрави.

колега глава втора употреба 200лв,и майсторлък 100лв и тук там дребни работи 350лв приблизително :unsure:
Отговори

spaines снимка spaines 05 януари 2012 - 14:33

Антифриз не губи!

Всичко си е наред ама ми се вижда че маркучите са малко по твърди от нормалното може и да си въобразявам!

Сега отивам да я покарам малко и после ще пиша наблюденията!

Поздрави и благодаря за бързите отговори!
Отговори

spaines снимка spaines 05 януари 2012 - 17:20

Такааа, значи до преди малко ходих по майстори познати, сменявах 3 капачки, и само с оригиналната не надуваше!

Сега преди да я вкарам в гаража, стиснах маркуча и е мек, обаче чух че изпуска от капачката при стискане!

Смених уплътнението и пак почна да надува леко за едно кръгче, направи ми впечатление че като стискам горния маркуч, на радиатора този до термостата сякаш има въздух, а не е само течност!

Утре ще купя нова капачка и ще пробвам да обезвъздуша евентуално!

Майстора ми каза по вероятно гарнитура на главата да е заминала, но има вероятност и главата да е пукната!
Не знам какво ще излезе накрая, приемам всякакви съвети и мнения по въпроса! :helpsmilie:
Отговори

tim снимка tim 05 януари 2012 - 20:06

Не бързай с майсторите,покарай малко така и я наблюдавай.Ако е гарнитура то ще почне да меша или бълбука, но може да бълбука от ковти антифриз ,капачка и въздух в системата. Колко ти надува,като стиснеш маркуча , колко потъва , като топка или е по мек? Налягането в системата е 1,5 АТ, но евтините капачки отварят когато си искат , моята отваряше на 2.2АТ.
Отговори

borochvoro снимка borochvoro 05 януари 2012 - 20:12

Така е, при мене чак третата капачка се държи добре. Първата отваряше на много високо налягане от което изби антифриз по радиатора, а втората пък не държеше налягане.
Отговори

spaines снимка spaines 05 януари 2012 - 20:33

Благодаря ви за мненията, силно се надявам да е капачка или не обезвъздушено, антифриза го смених с често нов концентрат син, най скъпия в магазина взех, и го разредих до -55 градуса!

Утре отивам за капачка, но вече съм се подготвил психически да махам главата, колкото и да не ми се иска!

Поздрави. :beer:
Отговори

javor_bg снимка javor_bg 05 януари 2012 - 22:10

Да не искате да кажете , че охладителната система на С20ХЕ работи на по-високо налягане ?
Отговори

spaines снимка spaines 06 януари 2012 - 01:10

 javor_bg, на 05 януари 2012 - 22:10, каза:

Да не искате да кажете , че охладителната система на С20ХЕ работи на по-високо налягане ?


Ами не знам дали работи на по голямо налягане обаче днес в един от сервизите, ми казаха за една астра ХЕ която също е държала маркучите по надути и всичко си е било наред,пак казвам това е което ми казаха!
Отговори

veso_pesa снимка veso_pesa 06 януари 2012 - 01:43

Колата загрява ли повече от нормалното? Парно има ли си? Загуба на мощност? Възможно е от някоя малка пробойна по системата да надува и да губи съвсем малко антифриз. На мен от незатегната скоба на един маркуч ми течеше по-малко антифриз и маркучите ми бяха твърди,като загрее до работна температура,за жалост не съм обърнал внимание след стягането на скобата колко са твърди.
Отговори

spaines снимка spaines 06 януари 2012 - 02:13

 veso_pesa, на 06 януари 2012 - 01:43, каза:

Колата загрява ли повече от нормалното? Парно има ли си? Загуба на мощност? Възможно е от някоя малка пробойна по системата да надува и да губи съвсем малко антифриз. На мен от незатегната скоба на един маркуч ми течеше по-малко антифриз и маркучите ми бяха твърди,като загрее до работна температура,за жалост не съм обърнал внимание след стягането на скобата колко са твърди.


Парно има, нормална работна температура си държи, перките се включват, за вървежа вече не знам много е относително понеже съм променил доста работи по двигателя, може да има минимална разлика в вървежа, но със сигурност не е голяма ако въобще има!

А това за скобата нещо не го разбрах :25:
Мнението беше редактирано от Liubeznia: 06 януари 2012 - 16:23
Причина за редактиране:: Оправи си кода на мотора в профила, че отиваш във валидация...мерси.
Отговори

Brix снимка Brix 09 януари 2012 - 11:17

Аз лично не те съветвам да си играеш на "наблюдател" и да експериментираш с капачки, които отварят на различно налягане. Извинявай, щом веднъж ти е "гръмнал" радиатора няма много за чудене, колкото и да не ти се иска да повярваш.
Отговори

javor_bg снимка javor_bg 09 януари 2012 - 14:28

 Brix, на 09 януари 2012 - 11:17, каза:

Аз лично не те съветвам да си играеш на "наблюдател" и да експериментираш с капачки, които отварят на различно налягане. Извинявай, щом веднъж ти е "гръмнал" радиатора няма много за чудене, колкото и да не ти се иска да повярваш.


Колега , напълно съм съгласен ! Минал съм по абсолютно същия път с "одървените" маркучи и смяната на капачки съм я "изстрадал". Ходих да сменям и аз радиатори и смених няколко радиатора (в случай 3), които текнаха или с някоя от капачките се чуваше съскане. Естествено ако С20XE работи на по-високо налягане си вземам думите назад !
Мнението беше редактирано от javor_bg: 09 януари 2012 - 15:38
Отговори

spaines снимка spaines 09 януари 2012 - 21:57

Колеги, много ви благодаря!

Надявам се проблемът ми да е решен вече!

Та, купих чисто нова капачка (5 лева), разредих антифриза (защото беше доста гъст до - 60), обезвъздуших хубаво системата е колата вече не надува!

Сега и другите ми съмнения, трябва да е покарам известни километри за да видя дали губи антифриз, масло и дали ги меша, защото още ме е страх да не е духнала гарнитура или е цепната главата!

Но от видяното вчера, не надува!

Поздрави на всички и безкрайни благодарности, дано темата бъде полезна!
Отговори

javor_bg снимка javor_bg 09 януари 2012 - 22:48

Ами надявам се да е така ! Можеш да пробваш да я оставиш до включване на перката да работи на място и да я пофорсираш малко.
Отговори

spaines снимка spaines 10 януари 2012 - 01:53

 javor_bg, на 09 януари 2012 - 22:48, каза:

Ами надявам се да е така ! Можеш да пробваш да я оставиш до включване на перката да работи на място и да я пофорсираш малко.


Ами тя тия дни бая стоя на място докато включва перката за да обезвъздуша системата и всичко е наред за сега, по натам ще видим!
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg