Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Въпрос за букса на Опел Комбо 2006 1.3CDTI

tisho.74 снимка tisho.74 11 януари 2021 - 20:22

Откачи го напълно и би трябвало така да отчита макс. ниска температура и би следвало да запали. Освен ако 1.3 не е с друга логика?
Мнението беше редактирано от tisho.74: 11 януари 2021 - 20:23
Отговори

combo2006 снимка combo2006 14 януари 2021 - 19:08

Днес ми остана малко време и свалих рейката за да проверя зацепването на веригата.Комплекта за зацепване си пасна идеално - 2 те палчета на разпределителните валове и чопа за маховика отдолу в кожуха на скоростната кутия си влезе.Т.е. веригата е зацепена правилно.Съмнявам се в друго.Четох в нета ,че тези двигатели страдат от изкривяване на разпределителните валове ,защото са натоварени.Веригата върти единия вал а той чрез зъбно колело върти другия,което го натоварва допълнително.Става въпрос за вала за изпускателните клапани.Моя го завъртях с винтоверта да го проверя за кривини- беше доста крив.С просто око се виждаше биене от сорта на 0,1- 0.2мм.Двигателя е яко прегряван.Може ли в следствие на прегряването на е изметнал толкова много вала и кривината му е да причина за непаленето?В нета четох,че симптомите за крив вал са трудно палене.А ако е много крив дали паленето не става невъзможно?

видео:
https://www.youtube....h?v=Iwfyx-ZjXlY
https://www.youtube....h?v=vT3Amj9zi9M

обикновено припалва за повече време
Мнението беше редактирано от combo2006: 14 януари 2021 - 20:17
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 14 януари 2021 - 21:04

Хм, не смяташ ли че ако беше крив колкото казваш, то нямаше да можеш да го завъртиш. Защото допуските според мен там не са 0.2, а по-малко.

Може би аз нещо не разбрах как си го въртял? Сваля ли го или на място ?
За да си въртял с винтоверт, значи си отцепвал двигателя. И как въртя, на "тайминг" ли ? Защото ако си го правил, нали се сещаш че буталото на 1-ви цилиндър е било на ГМТ а ти с въртенето си отварял изпускателните клапани.

Уточни какво точно си правил.
На мен това "припалване" с угасване, ми прилича на като при Хонда, когато клапанът за налягане на помпата не е наред.

Нищо не каза за откачането на датчика, за който имаш грешка. Извади ли го и пробва ли да палиш така?
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 14 януари 2021 - 21:04
Отговори

combo2006 снимка combo2006 14 януари 2021 - 22:09

Димов ,не знам дали си запознат,но разпределителните валове на този двигател за монтирани в капака на клапаните.При свален капак с винтоверта болта на изпускателния вал ,който стяга пиньона на ангренажната верига.Така завъртам и двата вала ,защото те са зацепени чрез зъбни колела монтирани също в капака и мога да ги наблюдавам в естествена среда как се въртят и дали имат биене.Всмукателния вал се върти доста добре,но изпускателния има биене.Имам опит като стругар и на око го определям като няколко десети биене.
Мнението беше редактирано от combo2006: 14 януари 2021 - 22:09
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 14 януари 2021 - 23:00

 combo2006, на 14 януари 2021 - 22:09, каза:

Димов ,не знам дали си запознат,но разпределителните валове на този двигател за монтирани в капака на клапаните.При свален капак с винтоверта болта на изпускателния вал ,който стяга пиньона на ангренажната верига.Така завъртам и двата вала ,защото те са зацепени чрез зъбни колела монтирани също в капака и мога да ги наблюдавам в естествена среда как се въртят и дали имат биене.Всмукателния вал се върти доста добре,но изпускателния има биене.Имам опит като стругар и на око го определям като няколко десети биене.

Запознат съм да.
Затова те питах дали си ги свалял. Занчи си отцепвал верига и всичко, за да ги въртиш. Иначе на място с веригата, малко трудно с целия двигател, с винтоверт-а.

Аз това казвам, че няколко десети, са прекалено много за тяхното лагеруване и затова ти казвам че ако е толкова, според мен няма да може да се върти така. Сега, може само на мен да са ми много, но не ми е реално при такова изкривяване, да можеш да го въртиш така свободно.
Но, за мен това няма общо с непаленето. Нещо друго имаш като проблем. Дали това е сигнал от датчик, дали е от горивна система, дали е от въздух.

Просто ти казвам че когато хонда 2.2 дизел прави така, това е клапанът за регулация на налягането, който е на помпата.

Закачете я на диагностика и гледайте наляганията на горивото при палене, въздух, сигнал от датчик колянов вал и т.н.
Ще си каже какво липсва, защото явно липсва нещо за да не пали.
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 14 януари 2021 - 23:03
Отговори

combo2006 снимка combo2006 14 януари 2021 - 23:31

Диагностиката показа това :
Нормално ли е налягането в рейката да е 0 Mpa когато пише 'desired fuel pressure над 600 Mpa' ?

Публикувано изображение

Публикувано изображение
Мнението беше редактирано от combo2006: 15 януари 2021 - 08:31
Отговори

kalin09 снимка kalin09 15 януари 2021 - 09:36

...
Мнението беше редактирано от kalin09: 19 април 2022 - 15:52
Отговори

dusty rain снимка dusty rain 15 януари 2021 - 21:09

Според ТИС тая букса е за ниво на водата в горивния филтър, и един принципен съвет снима се "преди" а не "след".
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 15 януари 2021 - 23:45

Според теб, когато не върти, колко налягане да има?
Затова ти написах да гледаш при палене! Тоест въртиш да палиш и гледаш тия данни
Идеята на тия данни е точно тази, да ти покаже колко се искат и колко са реалните.

Обаче нещо не ми е както трябва. Какви са тия 645 Mpa , това са 6450 бара, от де ше дойдат?
Измислица от софта ли е това? Гледал ли си го друг път дали е било пак с такива цифри?
Ако си въртял и си гледал, пак такова ли пишеше там?

Доколкото знам, това трябва да иска някъде между 25 и 30 Mpa за палене.
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 16 януари 2021 - 00:01
Отговори

combo2006 снимка combo2006 16 януари 2021 - 07:52

Ето това е при въртене на стартер от снощи:

https://www.youtube....h?v=ylrfMEjqD80


вече са по-нормални стойностите
Мнението беше редактирано от combo2006: 16 януари 2021 - 07:52
Отговори

kalin09 снимка kalin09 16 януари 2021 - 08:43

...
Мнението беше редактирано от kalin09: 19 април 2022 - 15:52
Отговори

combo2006 снимка combo2006 16 януари 2021 - 12:09

Нафта има 3/4 резервоар.Сега показва 25Mpa desired common rail pressure но повече от 8-9Mpa не вдига.В това ли е проблема според вас?
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 16 януари 2021 - 14:26

Естествено.
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 16 януари 2021 - 18:18

Не помня да сме те питали, но помпата в резервоара чуваш ли я преди да въртиш?
За пробата само, откачи буксата от ЕГР-а и пробвай дали има разлика.

Погледни си помпата, но мисля в твоя вариант, няма регулатор на самата помпа, не би трябвало да отива някакъв кабел в нея.
Отговори

combo2006 снимка combo2006 19 януари 2021 - 18:28

Колата запали.Оказа се блокирал egr клапан.Свалих го,почистих го със спрей за егр клапани ,сложих го и запали от 1-вия път.Сега остава да сменя лагер помпата и вече ще мога да си я карам .успех на всички !
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 19 януари 2021 - 18:37

Това е много добре, но не променя липсата на налягане в рейла при въртене. Не е зле да я проследиш какво прави при въртене на стартер- да я гледаш пак с диагностиката, и то няколко пъти. Налягането трябва много бързо да стига исканото и да пали.
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 19 януари 2021 - 19:48

Вероятно разходомера за въздух, е отчитал отворен ЕГР и горивото по програма стремглаво намаля.
Затова му казах да го откачи и да пробва, съмнявах се в това.
Явно че такава й е програмата. Щом е запалила веднага, значи налягането не е било от проблем, а от "рязане от компютъра".
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 19 януари 2021 - 19:50
Отговори

combo2006 снимка combo2006 23 февруари 2021 - 13:19

Да не пускам нова тема ще питам тук.От няколко дни при включване на фарове ми угасва подсветката на екранчето на таблото на което показва външна температура ,дата ,час...Като ги угася фаровете екранчето светва.Това опасно ли е.Може ли да стане беля по инсталацията ако е окъсило някъде .Притеснявам се да не се запали колата.На някой случвало ли му се е и ако да как се е справил с проблема .
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 23 февруари 2021 - 13:33

Увеличи си осветеността на дисплея от врътката. Мисля, че е някъде близо до ключа за фаровете.
Мнението беше редактирано от tisho.74: 23 февруари 2021 - 13:33
Отговори

JorkataG снимка JorkataG 23 февруари 2021 - 14:09

...
Мнението беше редактирано от JorkataG: 23 февруари 2021 - 14:10
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg