Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Vectra C/ Signum

Колата ми притежава ли ESP или TC ?

novichak снимка novichak 12 април 2016 - 10:04

Здравейте колеги,

Първо се извинявам, ако темата е в грешен раздел, и нека администраторите да я преместят. Преди седмица/две си купих кола Opel Vectra C 1.9 CDTI SRI 2006г., но когато я купувах не обърнах внимание дали има ESP или тракшън контрол (нов съм в тази сфера). Въпроса ми е дали всички Вектри (фейслифтови), която имам и аз, имат ESP или TC? Понеже когато дам контакт, не светва лампата TC, не свети и когато боксува. Може ли да е деактивиран софтуерно или пък да нямам изобщо TC?

Благодаря!
Отговори

Dechkko снимка Dechkko 12 април 2016 - 10:41

Би трябвало всички да имат серийно, ето това е лампичката която трябва да видиш при контакт на таблото: Публикувано изображение
Отговори

gerov снимка gerov 12 април 2016 - 12:55

Да активира/деактивира се софтуерно!
Отговори

novichak снимка novichak 12 април 2016 - 13:48

Благодаря за отговорите. Наистина не свети лампата за TC, но има място къде да светне. А мога ли да активирам системата с OP-COM ? Благодаря.

Ето и снимка:

Публикувано изображение
Отговори

gerov снимка gerov 12 април 2016 - 14:56

Да може!
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 12 април 2016 - 20:10

Първо провери с опкома, и тогава ще стане ясно. Има доста вектри без ЕСП, а само с АБС. Това зависеше навремето (като ги продаваха в магазина, де) от нивото на оборудване и двигателя. А като гледам каква хубава ламБа ти свети за АБС-а ще си късметлия ако има ЕСП.
Отговори

gerov снимка gerov 12 април 2016 - 22:26

Лампата за TC и ESP е една и съща, а щом имаш ABS -TC взаимодейства от него и ако е активиран лампата пресветва и със сигурност я имаш!
ESP-то е при занасяне и е скъпа екстра, може да се разбере по дебелината на маркучите излизащи от ABS-са и дали имаш сензор който трябва да е по средата на купето.
Отговори

Бърз отговор

Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg