Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Автомобилни Газови Уредби [АГУ]

Opel Zafira 1.6 CNG

ivan_pop снимка ivan_pop 23 август 2011 - 18:10

Няма как да няма маркучи.
Изпарителя е монтиран към купето неподвижно,от него се подвежда метана към дюзите.
Дюзите са монтирани на двигателя а той вибрира.Ако връзката е с тръба тя ще се скъса от вибрациите.
Отговори

vvvvvv снимка vvvvvv 11 юни 2013 - 23:24

Непосредствено преди дюзите има маркуч,но системата няма нужда от филтър.Всяка дюза на входа си има филтриращ елемент. Дори да се сложи допълнителен филтър той няма да помогне.Проблема е че дюзите не се запушват а остават постоянно отворени.Ако се отвори в предната си част дюзата има три елемента :1тарелка с централен отвор , 2цилиндърче с централен конусен отвор и о-пръстен , 3тарелка с централен отвор и други отвори по периферията.Точно от нея(3)се чупят частички и засядат в конусната част.Ако се погледне внимателно дюзата впредната си част се вижда нещо като стружка която ако се издърпа на вън дюзата ще заработи, ако се набута навътре пак ще заработи ,но не се знае за колко.Въпрос на шлосерски умения е да се отвори метановата дюза отпред да се почисти и да се затвори.Това е от моя личен опит на Z16YNG двигател.Разбира се ако няма заседнала отворена дюза ще трябва да проверим съпротивлението на всички.На корпуса на дюзите е написано колко трябва да бъде. Ако проблема е електрически няма спасение.250 лева в магазина.Ако има нагар няма нужда от ултразвук ,един спрей за почистване на карбуратори ще се справи.При тази дюза няма микроскопични отвори както при бензиновите дюзи.Можем да натискаме и отпускаме клапанчето на дюзата с игла като едновременно с това впръскваме спрея.Надявам се да съм хвърлил светлина по въпроса.
Отговори

mr_oizo снимка mr_oizo 27 май 2014 - 08:23

 Kemoo, на 30 юли 2011 - 22:09, каза:

Право в 10-ката колега :) Същите майсторчета !

Здравей,

Искам да попитам за сервиз AutoBox ли става на въпрос, понеже ще ми се наложи да ги навестя за преглед на метановата инсталация.
Благодаря предварително!

Поздрави!
Отговори

DUREX снимка DUREX 01 август 2017 - 09:34

Колеги да не отварям нова тема някой може ли да ми даде контакти на сервиз в София който се занимават с метанови Зафири.От няколко дни ми играят оборотите на празен ход на метан и колата все едно работи на 3 цилиндъра.във високите няма проблеми
Отговори

vekarata снимка vekarata 01 август 2017 - 14:31

Колега да не би случайно да се появи проблема след смяна на въздушния филтър?.
Отговори

DUREX снимка DUREX 02 август 2017 - 10:09

не е от филтъра но ме съмнява че от някъде смуче въздух
Отговори

vekarata снимка vekarata 02 август 2017 - 15:40

Колега,миналата година имах следната ситуация с моята Зафира CNG-2003г. Сменях въздушния филтър в сервиз,и майстора по невнимание е извадил гумения маркуч от този клапан. Той е над кутията за филтъра. Не съм разбрал за случката и оборотите на празен ход се повишиха до 1300. Играеха постоянно. По светофарите беше чудо от бръмчене. После случайно открих какво се е случило и като сложих маркучето на мястото му/затегнах със скоба/ и всичко се оправи. За това те питах за филтъра. Това е клапана: https://chastite.com...1-p1909235.html
Отговори

DUREX снимка DUREX 05 април 2018 - 12:32

Някой знае ли номера на оригиналните дюзи ??
Мнението беше редактирано от DUREX: 25 април 2018 - 12:04
Отговори

DUREX снимка DUREX 08 юли 2018 - 16:11

От няколко дни пълня само 8 килограма някой да има идея какво може да бъде мисля че две бутилки остават празни и някой клапан не отваря
Мнението беше редактирано от DUREX: 08 юли 2018 - 20:53
Отговори

GM любител снимка GM любител 08 юли 2018 - 21:13

 DUREX, на 05 април 2018 - 12:32, каза:

Някой знае ли номера на оригиналните дюзи ??


Номера на оригиналните дюзи на метан e 55576400.
По вторият въпрос, ако случайно колата е Зафира,а не както е в профила Вектра, бутилките събират 21кг.
Ако има тук някой медиум, може да изкаже мнение без диагностика, дали бутилките са пълни с масло или има блокирал клапан на бутилка или нещо друго.
Мнението беше редактирано от GM любител: 08 юли 2018 - 21:19
Отговори

angelari снимка angelari 19 май 2019 - 22:36

 vekarata, на 02 август 2017 - 15:40, каза:

Колега,миналата година имах следната ситуация с моята Зафира CNG-2003г. Сменях въздушния филтър в сервиз,и майстора по невнимание е извадил гумения маркуч от този клапан. Той е над кутията за филтъра. Не съм разбрал за случката и оборотите на празен ход се повишиха до 1300. Играеха постоянно. По светофарите беше чудо от бръмчене. После случайно открих какво се е случило и като сложих маркучето на мястото му/затегнах със скоба/ и всичко се оправи. За това те питах за филтъра. Това е клапана: https://chastite.com...1-p1909235.html
Отговори

GM любител снимка GM любител 21 май 2019 - 09:29

Даа отговорил съм на колега 2018г.
Вие цитирате др.колега 2017г.
Пробвайте 2011г., все пак тогава е пусната темата:)
Отговори

ogibo снимка ogibo 29 юни 2019 - 14:57

Здравейте.
Пред дилемата съм за избор на нов автомобил. За сега се спирам на Opel Zafira 1.6 TURBO CNG 150 кончета. Интересувам се колко километра изкарва с едно зареждане на метан?
Отговори

Sidkata снимка Sidkata 24 септември 2019 - 14:50

Здравей ogibo добър избор зависи от товара климатроникът дали работи градско извън градско , но като цяло 400 км си ги минава!
Отговори

hudson снимка hudson 05 ноември 2019 - 20:28

Зависи най-вече от десния крак на водача. Климатика вдига незабелижимо разхода при 150 турбо коня.
Да я нашмули с 150-160 по магистралата и ще е късметлия ако изкара и 300 км с едно зареждане.
При метановите коли има 2 фактора влияещи пряко на пробега:
1. Къде пълнят - всяка бензиностанция е настроила колонката да изключи при различно налягане.
2. Температурта при зареждане - колкото е по студено, толкова повече ще събере и обратното. Пример - комбото от профила зимата събира малко над 17кг, а лятото не повече от 14кг.
И не на последно място - аеродинамиката. Специално зафирата е висока и след 110-120км/ч нещата загрубяват с около кило на всеки 15-20км/ч отгоре.
Отговори

Sidkata снимка Sidkata 06 ноември 2019 - 07:51

 hudson, на 05 ноември 2019 - 20:28, каза:

Зависи най-вече от десния крак на водача. Климатика вдига незабелижимо разхода при 150 турбо коня.
Да я нашмули с 150-160 по магистралата и ще е късметлия ако изкара и 300 км с едно зареждане.
При метановите коли има 2 фактора влияещи пряко на пробега:
1. Къде пълнят - всяка бензиностанция е настроила колонката да изключи при различно налягане.
2. Температурта при зареждане - колкото е по студено, толкова повече ще събере и обратното. Пример - комбото от профила зимата събира малко над 17кг, а лятото не повече от 14кг.
И не на последно място - аеродинамиката. Специално зафирата е висока и след 110-120км/ч нещата загрубяват с около кило на всеки 15-20км/ч отгоре.

Абсолютно точен отговор над 120 км с климатроник и 300 км извънградско няма да мине. За това в ограниченията галиш и минаваш повече иначе файда няма....
Отговори

Гурко74 снимка Гурко74 12 април 2020 - 11:51

 sakazakov, на 19 август 2011 - 12:52, каза:

Оказа се че проблема ми е в една от метановите дюзи. ivan_pop можеш ли да пробваш да я почистиш с ултразвук?

Колега здравей! Имам същия проблем с количеството метан, което зарежда Когато закупих колата (2013) количеството, което зарежда бе около 20-21 килограма, а сега не повече от16 кг. Опасявам се, че обема е намалял заради замърсяване на бутилките. Интересувам се дали си правил почистване, къде и какъв е резултата. Ще съм благодарен да споделиш. Ако някой друг колега има мнение, моля да сподели!
Отговори

zzzeen снимка zzzeen 30 юни 2021 - 09:29

 Kemoo, на 29 юли 2011 - 15:47, каза:

Такааа , в Понеделник отидохме в един сервиз (Майсторите там са напуснали Каргото преди време и сега имат собствен сервиз) и момчето, което прегледа колата каза, че почти на 100% е сигурен че дюзите са проблема. След около 3 часа се обади и потвърди казаното и за мое успокоение само 2 от метановите дюзи са запушени. Дюзите излизат малко соленичко да ви кажа. (290лв парчето , 250лв с намалението ако сервиза ги поръча). Вчера пристигнаха , монтираха ги и УВИ колата запали на метан веднага. Смених си и софтуера на компютъра, защото давал много незначителни грешки. Много съм благодарен на момчетата от сервиза , бях скептично настроен , но за 600лв (2те дюзи + софтуера + труд ) се отървахме. Имам един леко тъпичък въпрос : Днеска сутринта като запалих на метан колата изгасна след 2,3 мин, от какво може да е повлияно това. Можеби не беше загрял двигателят и по добре ли е сутрин да паля на бензин ? :love_opel:


Виждам, че сте писали доста отдавна, но ако можете, дайте някакви координати на тези момчета. Че запънахме и ние с нашата красавица - има метан, а си мисли, че няма и прехвърля на бензин. Поздрави)
Отговори

hudson снимка hudson 30 юли 2021 - 20:00

 zzzeen, на 30 юни 2021 - 09:29, каза:

Виждам, че сте писали доста отдавна, но ако можете, дайте някакви координати на тези момчета. Че запънахме и ние с нашата красавица - има метан, а си мисли, че няма и прехвърля на бензин. Поздрави)

Това не са дюзи, а клапани на бутилките или компютъра на двигателя.
Отговори

Stoyan1983 снимка Stoyan1983 06 септември 2021 - 11:01

Здравейте! От Варна съм и имам Зафира с фабричен метан. Колата има същия проблем..прехвърля сама от бензин на метан. Обиколих няколко сервиза и ми казаха, че проблемът е в компютъра, но не намирам майстор, който да го оправи. Ще съм благодарен, ако някой ми помогне със съвет
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg