Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Информация за конкретен модел Опел

Опел Зафира C Tourer-1,4 140к.с

paco_pld снимка paco_pld 26 ноември 2020 - 10:35

 sathv, на 25 ноември 2020 - 21:10, каза:

То щото в Германия зафирите за прескачат по тротоарите. Особено пък читавите. Намират се ама цените са солени. И какво пък й харесваш на този гълабарник? Хората се убедиха, че концепцията на тези ванове не е удачна и реално търсенето им е нулево. Даже много фирми вече ги премахнаха от производство.

Добре колега щом тази Зафира за теб е гълъбарник кой кола и предполагам ван да е ще ми препоръчаш и си карал и си доволен от нея. Аз ще ти кажа защо предполагам Зафирата, защото 7г. карах една и съм много доволен и затова искам да си продължа да карам Зафира и затова реших да мина на по високия клас . Ще чакам адекватни предложения от теб!
Отговори

sathv снимка sathv 26 ноември 2020 - 12:08

Като искаш опел си вземаш оригинала Астра. Като искаш по голям багажник - комби. Тя зафирата си е астра. Само дето отива 2 тона и доста по нестабилна. Реално не е по-голяма от астра с изключение на багажника. Тя е ефективна единствено ако ще возиш 7 човека. (Страшен ефект, особено ако си най отзад седнал на земята).Отделно огледай добре и инсигнията. Там нещата са доста по-добре изпипани. Остави ги тези ванове. Концепсията им се оказа доказано неефективна.
Мнението беше редактирано от sathv: 26 ноември 2020 - 12:16
Отговори

benzy снимка benzy 26 ноември 2020 - 13:02

 paco_pld, на 26 ноември 2020 - 10:35, каза:

Добре колега щом тази Зафира за теб е гълъбарник кой кола и предполагам ван да е ще ми препоръчаш ...

Той колегата е против вана общо като тип кола, иначе Зафирата си е добра. Аз също съм привърженик на комбито, а и Астра J комби не само ще намериш по-голям избор, но и за парите на зафирата - повече кола. А ако непременно искаш ван и се колебаеш за Зафира, за бога не завивай към VW Шаран и подобните му... това винаги е било в дъното на всички класации по надеждност.
Отговори

Eccotec80 снимка Eccotec80 26 ноември 2020 - 13:43

Колегите са прави от араби кола не взимаи по добре в България има доста хора изпатили си от тях.
Отговори

benzy снимка benzy 26 ноември 2020 - 13:58

Един от малкото плюсове да вземеш кола от БГ е, че все пак може да я вкараш в сервиз за преглед. А ако продавача неще си тръгваш. То и в Германия може, ама при техните цени ще е 3 кожи...
Отговори

paco_pld снимка paco_pld 26 ноември 2020 - 14:21

 benzy, на 26 ноември 2020 - 13:02, каза:

Той колегата е против вана общо като тип кола, иначе Зафирата си е добра. Аз също съм привърженик на комбито, а и Астра J комби не само ще намериш по-голям избор, но и за парите на зафирата - повече кола. А ако непременно искаш ван и се колебаеш за Зафира, за бога не завивай към VW Шаран и подобните му... това винаги е било в дъното на всички класации по надеждност.

Ок колега а може ли да ме насочите към читав бензинов двигател на Астра J или те са идентични с тези на Зафирата?
Отговори

Sim снимка Sim 26 ноември 2020 - 15:54

Зафира С и Астра J ползват еднакви двигатели. 1.6 или 1.7 дизел е добър вариант, нисък разход на гориво и достъчно мощност. Бензин - 1.6 турбо, поне да се оправдае разхода на гориво с достатъчна мощност.
https://www.opel-inf.../astra_jst.html
https://www.opel-inf...e/zafira_c.html
В двата линка може да видиш ДВГ поставяни на Зафира С и Астра J.
Мнението беше редактирано от Sim: 26 ноември 2020 - 16:32
Отговори

benzy снимка benzy 26 ноември 2020 - 16:49

 paco_pld, на 26 ноември 2020 - 14:21, каза:

Ок колега а може ли да ме насочите към читав бензинов двигател на Астра J или те са идентични с тези на Зафирата?

Колегата Sim е отговорил, даже не само двигатели - техниката е изцяло идентична, може би с малки разлики в окачването.
Момчетата тук ме знаят като върл фен на бензиновите двигатели... обаче 1.6 дизел се оказа много добро двигателче. Понеже и аз се оглеждам за МПС тествах един и започна да ми стои високо в листа и само цената за сега ми е пречка, иначе ще мина и аз на "агротехника" ;) ако не си състезател и не обичаш "ръчката" мисля че ще ти е идеален, а е от най-безпроблемните мотори на Опел. Не знам каква е разликата с 1.7 дизеловите, като мощност са идентични, предполагам малко по-шумен ще е от 1.6 "шептящия".

За бензин лично аз по-скоро съм се спрял на 1.4 турбо. Карал съм го на автомат и го намирам за добре балансиран (лично мнение за хечбек, за по-тежкото комби, особено натоварено не знам как ще е). Ако не го юркаш, а J комби така или иначе не е кола за юркане, предполагам ще върши много прилична работа.
За 1.6 турбо - докато за Sim чашата е наполовина пълна, аз по-скоро я смятам наполовина празна. Не върви кой знае колко повече от 1.4, а си гори и има определени "рискове". Малките атмосферни двигатели в тази генерация на Астра са рахитични и безсмислени.
Отговори

kalin09 снимка kalin09 26 ноември 2020 - 18:35

...
Мнението беше редактирано от kalin09: 13 ноември 2022 - 23:46
Отговори

Sim снимка Sim 27 ноември 2020 - 12:12

Benzy, не съм карал 1.6 турбо, бензин, но съм сигурен, че ще върви повече от 1.4 турбо, бензин. Вече 115к км карам Z16XEP и съм съгласен, че за Астра J 16XER ще е слабичък, особено градско с климатик. Разхода на бензин на Z16XEP в Астра Г е: 6-6,5л извънградско (скорост до 12км/ч), 6,5-7л магистрала (скорост 120-140км/ч) и градско колкото изгори. 16XER ще върши работа в Астра J, но ще е тегаво при ускорение, градско и при изпреварване по баир.

ПП: B14NET е 103кВ, а A16LET е 132 кВ.
Мнението беше редактирано от Sim: 27 ноември 2020 - 12:18
Отговори

benzy снимка benzy 27 ноември 2020 - 13:15

Аз също не съм пробвал 1.6 турбо, но не очаквам чак толкова голяма разлика, може и да съм в грешка, както колегата Калин казва... а за това, което си представям по-скоро не ми се рискува с това 4то бутало. Не ми е проблема в парите за правенето, а че бидейки в дълбоката провинция да намеря кой да го направи добре е приключение, в което не ми се влиза.
Отговори

paco_pld снимка paco_pld 30 ноември 2020 - 17:11

Здравейте колеги да ви попитам двигателя 1,4 140к.с автоматик може ли да дърпа примерно каравана или с автоматик не е препоръчително да дърпаш неща за теглича, може ли за съвет, че ми изпадна една много добра от Германия на много хубава цена и много и се чудя но ние с моето семейство сме по къмпингуването и след време мисля и каравана да взимам и за това питам.
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 30 ноември 2020 - 20:02

 paco_pld, на 30 ноември 2020 - 17:11, каза:

че ми изпадна една много добра от Германия на много хубава цена


Според мен, първо трябва да се замислиш над тези си думи. Да не стане после тая цена да ти излезе през носа. Приказката "Евтиното излиза скъпо" чувал ли си я? Не я знам колко е тая "много добра цена", но най-добре внимавай.
Само казвам, да не стане после "Що не казахте"...
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 30 ноември 2020 - 20:05
Отговори

paco_pld снимка paco_pld 30 ноември 2020 - 20:29

 Д-и-м-о-в, на 30 ноември 2020 - 20:02, каза:

Според мен, първо трябва да се замислиш над тези си думи. Да не стане после тая цена да ти излезе през носа. Приказката "Евтиното излиза скъпо" чувал ли си я? Не я знам колко е тая "много добра цена", но най-добре внимавай.
Само казвам, да не стане после "Що не казахте"...

Ами на 7хил. евро е цената .07.14г на 170хил км. От часно лице е обявата и си писахме с него и мисля че си заслужава офертата, но въпроса ми беше друг :)
Отговори

benzy снимка benzy 30 ноември 2020 - 20:35

Ако ще теглиш и каравана се ориентирай към 2.0 дизел там и мотора е по-як и автомата е по-държелив.
Принципно ако не и закачиш 2 тона каравана ще го тегли ама на тебе ще ти е тегаво, а на автомата ще му се взима и здравето.
1.4т ти е за нормално комфортно пътуване.
Мнението беше редактирано от benzy: 30 ноември 2020 - 20:36
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 30 ноември 2020 - 20:46

И това ти го каза човек, фен на бензина.
Аз нарочно си замълчах по въпроса, щото щеше да има пак "Ти, тъпак мръсен, пак караш човека не знам си какво"...

А истината е точно такава, ако ще се разкарваш със закачен товар и то не 5 кила, а може би 700-800 килограма.... е най-добре да се ориентираш към дизелов двигател.
Или ако не, то да е доста по-голям бензинов...ама като гледам колко са големи...

И да уточним, предполагам и бенза за това говори - 2.0 170-те коня
А не по-малките 130 165, те са други 2.0 и не са за предпочитане пред 170-ката.
А ако не бързаш толкова много, ще е хубаво да се загледаш към фейслифтова.
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 30 ноември 2020 - 21:04
Отговори

benzy снимка benzy 30 ноември 2020 - 22:12

 Д-и-м-о-в, на 30 ноември 2020 - 20:46, каза:

И това ти го каза човек, фен на бензина.

Мани мани почнах да препоръчвам дизел на лЕво и на дЕсно :confused: :kinggrin:
Ама в крайна сметка наистина е така, и от слабите да е 2.0 дизел ще тегли като добиче, докато 1.4 ще се поти яко, и 130 коня да е 2ката пак са 50% повече тяга. Неприятно ми е да отстъпвам от бензина, но с тия еко простотии не останаха вече мотори.
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 30 ноември 2020 - 22:35

 benzy, на 30 ноември 2020 - 22:12, каза:

Мани мани почнах да препоръчвам дизел на лЕво и на дЕсно :confused: :kinggrin:
Ама в крайна сметка наистина е така, и от слабите да е 2.0 дизел ще тегли като добиче, докато 1.4 ще се поти яко, и 130 коня да е 2ката пак са 50% повече тяга. Неприятно ми е да отстъпвам от бензина, но с тия еко простотии не останаха вече мотори.


То е ясно че и 130-ката да е , пак ще тегли много по-добре,но аз го казвам за друго.
Тия 2-ки са от ония 2ки...Още повече че 170-ката ще е по-икономична от старите 2.0, за които аз му казвам да не ги гледа.
Длъжни сме да му кажем все пак.
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 30 ноември 2020 - 22:37
Отговори

benzy снимка benzy 30 ноември 2020 - 22:44

Ааа да! Това да! Ама това зависи от бюджета. Не знам как е при Зафирата, но фейсовата Астра си е бая пари над първата, сигурно и със Зафирата е така. Иначе съм изцяло с тебе, че е по-добре. То и при бензинките е така - 1.6 sidi със 170 определено е по-добре от 1.6 турбо със 180.

П.С. ама последно официално ли е вече, че при B20 проблемите на А20 са решени?
Мнението беше редактирано от benzy: 30 ноември 2020 - 22:48
Отговори

paco_pld снимка paco_pld 30 ноември 2020 - 22:47

Да ама този дизел нещо не ми е на сърце и не ми се искам много много дизел, значи трябва да направя компромис с тегленето и да си карам бензина както до сега и да си гледам удобното пътуване ;) и аз като колега съм върл фен на бензина и без газ даже до сега не съм карал кола на газ,(вече четвърта ще ми е) и с изключение на ладата която карах курсовете едно време :)
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg