Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Insignia

Какъв Акумулатор?

devailo снимка devailo 25 май 2016 - 09:23

Здравейте, акумулатора взе да си умира от време на време, а не съм го сменял от както взех колата декември. МАй имаше нещо като неписан закон да се сменя акумулатора винаги на нова стара кола :D та какъв да вземам? с Каквито Варти ги пускат фабрично или нещо по добро има измислено и тествано вече?
Отговори

Коцето снимка Коцето 25 май 2016 - 09:54

Къде го измисли този "закон" за задължителна смяна на акумулатор? има си начин за тестване след който става ясно дали е за смяна или ще му е достатъчен само един добър заряд след който може да изкара още някоя година. Теста се прави при специалист с необходимите средства и уреди. Е, ако имаш излишни пари може да го смениш и без занимавки.
Отговори

devailo снимка devailo 25 май 2016 - 10:30

Е така съм чувал че повечето хора сменят акумулаторите като си вземат кола втора употреба. Както и да е това. Акумулатора пада за 30 минути музика или 2 часа аварийни фарове.. ПИТАХ за съвет за марка акумулатор.
Отговори

Коцето снимка Коцето 25 май 2016 - 11:25

Хубу че ПИТАШ за акумулатор и то в раздел "купе и екстериор", ама сещаш ли се че ще има безброй съвети и все различни? Аз например бих ти препоръчал Монбат, много са добри особено ако знаеш как да го поддържаш, ако не знаеш вземи си Бош S5.
ПП ако беше се разровил тази тема: http://www.opelclub....opic=63395&st=0 щеше да ти излезе веднага.
Мнението беше редактирано от Коцето: 25 май 2016 - 11:28
Отговори

BOz снимка BOz 25 май 2016 - 14:01

Според мен на който и да заложиш от големите производители е все тая. Бош, Варта, Ексайд. И задължително среден или висок клас от въпросен производител. Не взимай най-евтиния модел.
Отговори

devailo снимка devailo 25 май 2016 - 14:08

ОКей..нещо не съобразих раздела на форума. :D Възприех го като всичко за инсигния защото си има такава подкатегория. Мерси за съветите.
Отговори

kiki снимка kiki 25 май 2016 - 19:05

Здравей, колега ако ме питаш мене иди си вземи нужния акумолатор от Кауфланд никъде няма да намериш евтин акумолатор с три години гаранция и като нещо не ти хареса отиваш и го връщаш и ти връщат парите , а иначе елитните марки все един дол дренки са всичките се правят в БГ, нека ти говорят всякакви суперлативи аз съм видял къде се правят.
Отговори

nikal снимка nikal 25 май 2016 - 20:52

 kiki, на 25 май 2016 - 19:05, каза:

Здравей, колега ако ме питаш мене иди си вземи нужния акумолатор от Кауфланд никъде няма да намериш евтин акумолатор с три години гаранция и като нещо не ти хареса отиваш и го връщаш и ти връщат парите , а иначе елитните марки все един дол дренки са всичките се правят в БГ, нека ти говорят всякакви суперлативи аз съм видял къде се правят.

Има много истина в това,което казваш.
Отговори

k opel e снимка k opel e 25 май 2016 - 21:50

Акумулатори Крафт на фирмата Варта немско производство са с много добри показатели за сравнително добра цена. Внасят ги Стартрейдинг. Магазини имат след метростанция Надежда и на колелото на Сточна гара.
Отговори

milenanicki снимка milenanicki 06 май 2017 - 13:01

Колеги има ли някакъв спец.ред за сваляне на акомулатора?Мисля да му правя заряд ама гледам че има много кабели накачени на плюса?Благодаря предварително!
Отговори

titan22 снимка titan22 06 май 2017 - 13:44

Свалят се двете клеми заедно с кабелите захванати за тях.
Отговори

CuMo снимка CuMo 06 май 2017 - 16:17

Ехей, и едновременно с това и се вдига акумулатора, нали :D пълни глупости си ги приказвате наизуст тука, първо се откача и се маха минусовата клема, а след нея плюсовата.
Отговори

titan22 снимка titan22 06 май 2017 - 17:52

А ти като говориш умно,първо кабелите ли махаш и после клемите?И какво става ако се махне първо плюсовата клема?И още нещо,от известно време ми прави впечатление че се опитваш да се заядеш с мен.Ако греша,извинявам се,но с такова впечатление оставам.
Мнението беше редактирано от titan22: 06 май 2017 - 18:36
Отговори

CuMo снимка CuMo 08 май 2017 - 20:37

Нямам ни най-малко желание да се заяждам точно с теб, просто доста хора тук започнаха да пишат повечето неща наизуст. Не знам за какви кабели става въпрос, на моята кола имам само клеми, колкото до това кое се маха първо - във всяко едно илюстровано помагало (разбирай правилник за движение по пътищата) го има написано това - първо се маха минуса, след това плюса :)
Отговори

Rosen Popov снимка Rosen Popov 09 май 2017 - 06:47

Принципно се маха минуса първо, защото той минава през цялото купе/шаси-един вид ако демонтираме първо плюсовата клема и случайно допрем ключа до някоя метална част ще се получи късо съединение.
Поздрави :icon_wink2:
Отговори

milenanicki снимка milenanicki 10 май 2017 - 16:12

Оказа се че когато се освободи акомулатора от рамата маха се една желязна планка която стои на + въпросната платка с плюсови кабели се освобождава и отива леко на горе и тогава се дърпа напред и на горе и акомулатора излиза.
Мнението беше редактирано от milenanicki: 10 май 2017 - 16:14
Отговори

KODI80 снимка KODI80 05 ноември 2017 - 19:45

Какъв акумулатор като Ампери се препоръчва за A20DTH - 160 к.с. по каталог, че нещо не намирам инфото?

Приемам и аргументирано предложение за изпитана марка и клас /настояща промоция също :mhihi:/ , за което ще съм благодарен :beer:
Отговори

milenanicki снимка milenanicki 05 ноември 2017 - 21:46

По каталог е 75ан а аз като го сменях моя купих някакъв немски и по техни спецификации за нашия двиг.дадоха че трябва да сложа 80ан(който е и с по-висок стартов ток)върнах стария във вторичните 20кг=30лв.а където ми продаваха новия ми даваха18лв.А новия го купих за 150лв.(решил съм вече да не купувам от скъпите серии като Варта Силвър и др.)
Отговори

Hotblooded снимка Hotblooded 05 ноември 2017 - 21:59

 KODI80, на 05 ноември 2017 - 19:45, каза:

Какъв акумулатор като Ампери се препоръчва за A20DTH - 160 к.с. по каталог, че нещо не намирам инфото?

Приемам и аргументирано предложение за изпитана марка и клас /настояща промоция също :mhihi:/ , за което ще съм благодарен :beer:

http://astra-3.pl/vin.php?lang=en
Вкарай VIN и на предпоследния ред от опциите ще видиш с какъв акумулатор (амперчасове) е излязла от завода. Моята е със 75, но определено има място за по голям
Отговори

KODI80 снимка KODI80 06 ноември 2017 - 10:28

Благодаря за включването.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg