Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Insignia

Какъв Акумулатор?

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 17 ноември 2018 - 12:51

По-добре не рискувай, а и тея големите ми се струва, че може да не влезнат. Нямам представа при вектрата как е, при астрата кожухчето и е относително малко, а и мястото е ограничено.
Отговори

Vaxhall снимка Vaxhall 17 ноември 2018 - 12:56

Трябва да си измеря стария. Той влиза абсолютно плътно, та едва го вкарвам понеже предишния собственик по неизвестни причини му е махнал дръжките. Ама кара вече 11-та година и тая сутрин не можа да запали. Сега ще ида да го сваля, да го измеря и на му бодна зарядното. Мисля да поръчам онлайн новия (след като реша кой да бъде). Иначе най-лесно един Бош или Варта от силвър сериите 77 Ah/780A пусков ток. Варта ми е сегашния с който е излезла колата от завода.
Мнението беше редактирано от Vaxhall: 17 ноември 2018 - 13:05
Отговори

Vaxhall снимка Vaxhall 17 ноември 2018 - 13:51

Колеги, колко е максимално допустимия ампераж за 1.9 cdti? Какво може да стане ако се сложи 80 или 80 и няколко ампера? Може ли да се прецака нещо по електрониката?
Мнението беше редактирано от Vaxhall: 17 ноември 2018 - 13:52
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 17 ноември 2018 - 14:54

Няма максимум. Трябва да може да влезе просто.
Отговори

Vaxhall снимка Vaxhall 17 ноември 2018 - 14:58

В такъв случай, Варта Силвър 85Аh/800А го има на 200лв. и като продам стария на някой ром, излиза за 185лв. С 3г. гаранция. За сега се спирам на този (ако не излезне по-добро предложение)
Мнението беше редактирано от Vaxhall: 17 ноември 2018 - 14:58
Отговори

Коцето снимка Коцето 17 ноември 2018 - 15:32

Хич не те съветвам да си поръчваш акумулатор онлайн защото ако се наложи да се възползваш от гаранцията плащаш доста манги на вятъра. Като гледам си от Плевен няма ли специализирани магазини там? отиваш сваляш твоя избираш си какъвто искаш с твоя размер, монтираш, мериш утечки заряд и си готов. Пък и повечето спец магазини правят 20-30 лв отстъпка като им оставиш стария.
Мнението беше редактирано от Коцето: 17 ноември 2018 - 15:36
Отговори

Vaxhall снимка Vaxhall 17 ноември 2018 - 15:33

Има разбира се. Сега тъкмо видях тая Варта на 221лв. и е на 500 метра от мен. Като продам стария - тамън. Гледах в един сайт, за моята вектра дават да бъде 80-90Ah и 800-900А стартов ток. Вартата отговаря на 100%. Същия магазин продават и някакви JOHNBLITZ. В понеделник ще ги поразпитам и за тях, щото 92Ah/800A го дават за 160лв. Не знам с каква гаранция са обаче. Сега видях че са по-дълги и няма да стане. Решено - VARTA :beer:
Мнението беше редактирано от Vaxhall: 17 ноември 2018 - 15:43
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 17 ноември 2018 - 17:05

Стария без да работи грам струва левче на килограм. Тежи поне 20 кг сигурно. Даже в сайта дето си сложил ги изкупуват на тая цена. 680 + стартов ток ти върши работа всеки дето може да влезе. Аз събирам старите акумулатори на приятели като си сменят в мазето и като ми потрябва отивам при един пич и за 20/30 лв си вземам нов :mhihi: Живи и здрави да са приятелите ми дето ги мързи да си ги връщат. Идват да им ги монтирам, че имам някой друг инструмент и съм напред. Даже един приятел ми остави един път един акумулатор дето се оказа чисто нов бош, а колата му не зарежда. Викам му, ела си го вземи, той ми вика тамън си взех нов агм, дръж си го тоя. Баща ми трета година го търкаля на втора кола вече :kuku:
Отговори

Vaxhall снимка Vaxhall 17 ноември 2018 - 17:11

Ми реших вече, Варта силвъра ще е. Моя сега го сложих на зарядното и е 70Ah/450А! Как е въртял до сега и защо е с такъв, нямам идея. А е факт, че с него идва от завода.
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 17 ноември 2018 - 17:14

 Vaxhall, на 17 ноември 2018 - 17:11, каза:

Ми реших вече, Варта силвъра ще е. Моя сега го сложих на зарядното и е 70Ah/450А! Как е въртял до сега и защо е с такъв, нямам идея. А е факт, че с него идва от завода.


Няма как това да е вярно. 4 подгревни свещи искат 600 ампера. Сменян е някога някъде и заради нещо. Принципно може и с 45 а да запалиш, но ще го скапеш по-бързо.

Вартата е топ марка, но ми се вижда излишно скъпа. Боша също.
Мнението беше редактирано от Ne6to Smisleno: 17 ноември 2018 - 17:15
Отговори

Vaxhall снимка Vaxhall 17 ноември 2018 - 17:16

Не е. Даже има печат на минусовата клема 01/08 - първа седмица 2008г (когато излиза и колата от завода). Някъде бях сложил и снимки даже. С лепенката на GM.
Публикувано изображение

Състоянието, когато взех колата
Публикувано изображение
Мнението беше редактирано от Vaxhall: 17 ноември 2018 - 17:22
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 17 ноември 2018 - 17:29

Ей сега се зачудих това R+ дето пише на делкото дето си дал какво значи. Да не би да има някакви акумулатори дето не ги знам как са с означенията. До сега не съм виждал на 4 цилиндрова дизелова кола да се слага под 680 ампера стартов ток. Са преди малко гледах и на бмв-то ми нещо от рода на 90 на 900 пак варта оригиналния на колата.
Отговори

Vaxhall снимка Vaxhall 17 ноември 2018 - 17:31

 Ne6to Smisleno, на 17 ноември 2018 - 17:29, каза:

Ей сега се зачудих това R+ дето пише на делкото дето си дал какво значи. Да не би да има някакви акумулатори дето не ги знам как са с означенията. До сега не съм виждал на 4 цилиндрова дизелова кола да се слага под 680 ампера стартов ток. Са преди малко гледах и на бмв-то ми нещо от рода на 90 на 900 пак варта оригиналния на колата.


R+ е демек десен плюс. Аз си го обяснявам с това, че в Англия няма чак такива ниски температури и затова да е по-слаб...
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 17 ноември 2018 - 17:33

 Vaxhall, на 17 ноември 2018 - 17:31, каза:

R+ е демек десен плюс. Аз си го обяснявам с това, че в Англия няма чак такива ниски температури и затова да е по-слаб...


Твойта вектра винаги търси подгрев под 15 градуса, че и под 20 даже май. За мен трябва да има голям стартов тока акумулатора, иначе ще го скапе по-бързо. БМВ-то и старата ми вектра не търсят докато не стане много студено. Те ако е топло и с 45 ампера ще палят и вървят.
Отговори

Vaxhall снимка Vaxhall 17 ноември 2018 - 17:37

Аз точно за това се спрях на тази Варта 85/800 и 3г гаранция смятам че ще е ок. И блу динамик ще стане, ама разликата в цената не е кой знае каква..
Мнението беше редактирано от Vaxhall: 17 ноември 2018 - 17:38
Отговори

sathv снимка sathv 18 ноември 2018 - 00:03

В кауфланд няма ли подходящ акумулатор? За съжаление ако искаш работеща гаранция само в кауфланд има такава. При проблем ти връщат парите без въпроси. Такава е политиката на магазина. Другите обикновенно шикалкавят и винаги могат да те обвинят, че акумулатора не е експлоатиран правилно. Същото е и с гумите в кауфланд. Връщали са пари за гума категорично ударена в бордюр. Такава рекламация никой продавач на гуми няма да признае.
Отговори

Vaxhall снимка Vaxhall 18 ноември 2018 - 00:05

Може би има логика в това което казваш, понеже съм го чувал и от други места. Утре ще отида да видя какво имат там. Ако няма, в понеделник Varta :biggrin:
Отговори

BOz снимка BOz 18 ноември 2018 - 16:09

 Ne6to Smisleno, на 17 ноември 2018 - 17:14, каза:

Няма как това да е вярно. 4 подгревни свещи искат 600 ампера. Сменян е някога някъде и заради нещо. Принципно може и с 45 а да запалиш, но ще го скапеш по-бързо.

Вартата е топ марка, но ми се вижда излишно скъпа. Боша също.

Ако 4 свещи искаха такъв ток, смятай на стартера какво му трябва.
Повече от едни 300А общо не трябват, за да запали един дизел.
Отговори

mrsch66 снимка mrsch66 18 ноември 2018 - 18:04

Чукнал е една нула в повече най вероятно неумишлено 60 са повече от достатъчни но пък един по-калпав( никога не обслужван) стартер си дърпа едни 300 амп. като стой-та гледай
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 18 ноември 2018 - 23:19

 BOz, на 18 ноември 2018 - 16:09, каза:

Ако 4 свещи искаха такъв ток, смятай на стартера какво му трябва.
Повече от едни 300А общо не трябват, за да запали един дизел.


Така знам аз. Казах че и с 400 стартов ток ще запали, но по тоя начин скапваш акумулатора по-бързо. Казвали са ми като правило на свещ по 150 ампера (или по правилно да кажа на цилиндър). 4 цилиндера 600 ампера минумум, 6 - 900. Имаш и малко други консуматори дето може да ти тръгнат (перки подгрев на седалки, стакло едно друго) - за 4 цилиндрова кола 680. И с 400 ще запали, въпроса е за колко време ще скапе акумулатора. До колкото съм гледал и колите как излизат от завода, за пръв път виждам 4 цилиндров дизел с 450 стартов ток...Отделно стартовия ток е показател, който производителя гарантира, че акумулатора държи при такъв товар някакво време. Като не ти стига имаш по-малко време да седи на подгрев. Абе защо ви обяснявам, като според мен сте повече от наясно колко трябва да е стартовия ток на акумулатора на тая кола по-добре и то мен :unsure:
Мнението беше редактирано от Ne6to Smisleno: 18 ноември 2018 - 23:21
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg