Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Електрическа инсталация и електроника

Ел.регулиране на фарове

bili4652 снимка bili4652 15 януари 2011 - 19:16

Колега esil2 отиди на пунктовете на СБА там регулират и фарове срещу 4 лв. ще ти регулират фаровете, последно толкова ми взеха.
Отговори

esil2 снимка esil2 16 януари 2011 - 10:23

 DuLgIq, на 15 Jan 2011, 19:12, каза:

Здравейте на всички. Колега esil2 ако фаровете на Астра са на същия принцип като на Вектра А като завиваш болта горния край рефлектора се прибира на вътре (следователно фаровете светят на по-дълго разстояние) а като го развиваш горния край на рефлектора се придвижва на вън (фаровете светят на по късо разстояние). Пак казвам не знам дали на Астра е същото като на Вектра, ако някой от колегите си има на идея нека сподели.

Благодаря колега за това, че директно ми отговаряш на въпроса а не ме пращаш на диагностика. Номера е човек да се учи да знае някой неща за себе си и за това съм тук във форума, да питам каквото ме интерсува и не ми е ясно като разчитам на помоща на колегите.
Отговори

Kraskam снимка Kraskam 17 януари 2011 - 10:58

При мен настройката се получи, като центровах лампата на габаритите в средата на отвора и в рефлектора.
Отговори

fero_91 снимка fero_91 11 януари 2012 - 17:49

Колеги много добре сте писали но това буталце сферичка ли незнам си кфо на мен всичко ми е една бъркотия зад фара с тези фарове съм http://www.bktuning....stra/SWO01D.jpg наскоро след лек удар на левия фар моторчето не бачка.. ич не знам какво да правя :confused: :confused: :confused: :confused: :confused:
Отговори

snizz снимка snizz 14 януари 2014 - 12:34

 Оги, на 15 януари 2011 - 09:43, каза:

Колеги, моля, ходете по местата, където извършват годишни технически прегледи! Там имат нужната апаратура да ви настроят фаровете :naughtynono: правилно! Услугата в повечето случаи е безплатна или до 10 лв. Тези методи, където регулираш на стена и т.н. не са точни, в повечето случаи водят до влошаване на положението ... и колегите почват да пишат в темата за ксенона, че е кофти и заслепява :devil-smiley-019:


Китайския ксенон е мнооого кофти и заслепява,ако фаровете не са лупи!!!!
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg