Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Дизелови двигатели

Astra G - няма мощност в ниските?

Георги Йотов снимка Георги Йотов 19 януари 2013 - 19:40

А да питам аз, немога ли просто да изолирам ЕГРа, чрез схемата тук във форума, и всичко да приключи?
Отговори

Dimas снимка Dimas 19 януари 2013 - 20:36

Можеш, но няма гаранция, че проблема е в него. При мен беше горе-долу така: изолирах ЕГР-а, защото моя беше тотал щета и колата се оправи за около месец. Проблема обаче пак се появи. В последствие се оказа съсипан соленоид, но не този на клапана, а този на вихровите клапи. Размених го с този на ЕГР-а (той става безполезен след интервенцията по шунтирането) и сега само давам газ. Можеш само да спечелиш ако изолираш ЕГР-а.
Отговори

Георги Йотов снимка Георги Йотов 19 януари 2013 - 21:14

Ясно. Значи поразменил съм ги пак малко вакумчетата, да видим как ще е, ако пак не бива, се заемам със елиминацията на тоя пустиняк...
Отговори

Георги Йотов снимка Георги Йотов 24 януари 2013 - 10:08

Такаа. Да внеса малко яснота и по моя въпрос. Размених млако вакуум пътищата по следния начин:
От клапанчето, което отива към спирачките(дето пропуска въздух само в едната посока) дадох вакуум на ЕГР соленоида, соленоида на вихровите клапи е затапен, понеже като свържа маркучето с клапите и соленоида, се губи вакуума. Незнам защо..
Соленоида турбото го захранвам от вакуум-помпата директно.
Резултатът от всичко това - чека светва само при палене, след подаване на газ гасне. По някой път светва и когато натисна силно спирачката, но това предполагам е, защото се бърка вакуума нещо...
Иначе си върви колата без проблеми.
Мисля си да го емулирам ЕГРа, ама незнам дали няма да е застанал неправилно преди емулацията и да стои само отворен, ако е затворен добре.

Поздрави!
Отговори

Dimas снимка Dimas 24 януари 2013 - 11:36

 Георги Йотов, на 24 януари 2013 - 10:08, каза:

Такаа. Да внеса малко яснота и по моя въпрос. Размених млако вакуум пътищата по следния начин:
От клапанчето, което отива към спирачките(дето пропуска въздух само в едната посока) дадох вакуум на ЕГР соленоида, соленоида на вихровите клапи е затапен, понеже като свържа маркучето с клапите и соленоида, се губи вакуума. Незнам защо..
Соленоида турбото го захранвам от вакуум-помпата директно.
Резултатът от всичко това - чека светва само при палене, след подаване на газ гасне. По някой път светва и когато натисна силно спирачката, но това предполагам е, защото се бърка вакуума нещо...
Иначе си върви колата без проблеми.
Мисля си да го емулирам ЕГРа, ама незнам дали няма да е застанал неправилно преди емулацията и да стои само отворен, ако е затворен добре.

Поздрави!


Жоро, какви грешки ти дава? Хубаво е да решиш върпоса с вихровите клапи, като аз си мисля, че там проблема може да бъде в соленоида, маркучето, клапанчето движещо клапите или връзките между тях (гумените преходници). Ако се окаже, че проблема е в соленоида можеш да избегнеш купуването на друг, като здравия на ЕГР-а го сложиш на мястото на този за вихровите клапи и обратно. Колкото до светването на чека при натискане на спирачки... май помпата е заминала, защото и аз тегля вакуум от маркуча за сервото, но проблеми нямам.

Свали си ЕГР-а и виж, в какво положение е застал.
Отговори

asensio снимка asensio 24 януари 2013 - 11:43

Свети чека защотото пада вакума. Тоест може да има пробойна някъде или наистина да е заминала помпата.
Отговори

Георги Йотов снимка Георги Йотов 24 януари 2013 - 17:12

Ми грешката винаги е една и съща. Р0400. Може би наистина е заминала помпата, понеже има масълце в маркучетата, а и когато всичко е навързано по "заводски" не спира да свети чека, което ми говори, че пада вакуума. Клапи, ЕГР, турбо и т.н., явно не стига. Ще я замеря при първа възможност да видиме. Какви цени горе-доло са тия помпи!?
Отговори

asensio снимка asensio 24 януари 2013 - 18:27

Първо я замери,и долу на изходите за соленоидите и на изхода на сервото. Ако долу няма вакум а горе има слагаш един клапан на мястото на оригиналния и взимаш вакум за соленоидите от там. Ако няма вакум в системата винаги набива Р0400. Поне такива са моите впечатления. И също прегледай хубаво всички вакумни пътища и гумените снадки ако не си го направил вече.

Поздрави
Отговори

Dimas снимка Dimas 25 януари 2013 - 10:16

 asensio, на 24 януари 2013 - 18:27, каза:

Първо я замери,и долу на изходите за соленоидите и на изхода на сервото. Ако долу няма вакум а горе има слагаш един клапан на мястото на оригиналния и взимаш вакум за соленоидите от там. Ако няма вакум в системата винаги набива Р0400. Поне такива са моите впечатления. И също прегледай хубаво всички вакумни пътища и гумените снадки ако не си го направил вече.

Поздрави


Асене, той има такъв клапан, но като натисне по-здраво спирачки му светва чека, което ми говори, че вакуум помпата не работи, както трябва. Жоро, доколкото си спомням втора употреба съм виждал тук за около 80лв, но не знам дали идеята е добра, защото не знам и нова, колко е.
Отговори

asensio снимка asensio 25 януари 2013 - 11:00

Ако е така, само трябва да се замери за да е сигурен. Нови са скъпи, и то доста. Ровил съм преди но не си спомням цена точна, нещо 300-400 ми се върти в главата. За втора ръка, зима я, маркират я, ако става ползва, ако не я връща. Друг вариант няма.
Отговори

Ognjan снимка Ognjan 25 януари 2013 - 23:51

Р0400- грешка в ЕГР
Отговори

sasho-1 снимка sasho-1 31 януари 2013 - 23:34

ами защо не го свалиш ЕГР клап.и видиш дали задар.вакум,сваляш го натискащ буталото слагащ праста си на щутсера и трябва да ти засм.праста.ако го направи знаи клапанат си работи,а ако не го направи сменяи или емулатсия.а е вазм.да е натрупал много нагар и за това да не работи,и да му е необход.почистване
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg