Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Astra J

AFL проблем

rmfc снимка rmfc 02 декември 2018 - 18:50

Здравейте. Смених крушките на двата фара, тъй като едната беше изгоряла. От тогава, когато направя ляв завой и фаровете (главните, а не дневните) са включени се появява този проблем AFL на таблото, който не ми позволява да включа дългите светлини и имам само къси. Потърсих информация, но нищо до сега не ми помогна да реша проблема, а по сервизите във Варна също не са наясно как могат да го оправят. Ще съм благодарен някой, ако може да помогне.
Отговори

vankis снимка vankis 03 декември 2018 - 15:06

 rmfc, на 02 декември 2018 - 18:50, каза:

Здравейте. Смених крушките на двата фара, тъй като едната беше изгоряла. От тогава, когато направя ляв завой и фаровете (главните, а не дневните) са включени се появява този проблем AFL на таблото, който не ми позволява да включа дългите светлини и имам само къси. Потърсих информация, но нищо до сега не ми помогна да реша проблема, а по сервизите във Варна също не са наясно как могат да го оправят. Ще съм благодарен някой, ако може да помогне.


Привет, не съм гледал фара на Астра , но щом си с АФЛ би трябвало да имаш крушки за осветяване при завой на ниска скорост. Когато крушката изгори се получава като при теб. Тесвай на място при навит волан дали ще ти светне крушката за в завой.
Отговори

rmfc снимка rmfc 08 декември 2018 - 13:55

 vankis, на 03 декември 2018 - 15:06, каза:

Привет, не съм гледал фара на Астра , но щом си с АФЛ би трябвало да имаш крушки за осветяване при завой на ниска скорост. Когато крушката изгори се получава като при теб. Тесвай на място при навит волан дали ще ти светне крушката за в завой.


Да, има такива крушки за осветяване при завой. Работят и от двете страни. Забелязвам, че проблемът спря да се появява, откакто навън престана да е толкова влажно времето. Ако някой е в час каква е логиката това да се случва да пише.
Отговори

rmfc снимка rmfc 23 декември 2018 - 07:46

Поразрових се и намерих упътване за демонтиране и монтиране на въпросните крушки на фаровете. Въпреки че на пръв поглед изглеждаше, че и двете са добре поставени на мястото си се оказа, че едната не е щракнала и от там идваше целият проблем. Елементарно нещо, но като не го знаеш става проблем:)))
http://www.revbase.c...adPdf?id=169776
Отговори

Бърз отговор

Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg