Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

ГНП Опел Вектра Ц 2,2 125 К.С

Велин - Вектра C снимка Велин - Вектра C 26 януари 2019 - 18:22

Здравейте,търся ГНП или Ел.блока само, за Опел Вектра Ц 2,2ДТИ 125К.С 2003г.Номера на помпата не го знам,но ми казаха,че и с друг номер да е, можело да се програмира.Знам че е с двете букси.
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 27 януари 2019 - 10:30

Номера на помпата трябва да го знаеш, защото това определя какво ти трябва.
погледни го ако трябва с огледалце нещо, защото иначе не знаеш какво да търсиш. Това с "другите номера" не е много сигурно. Има определени комбинации, които стават, но най-добре е да си е същия номер.

Така че виж го и пиши какъв е. Примерен номер на помпа с две букси 0470504204. Виж твоят какъв е.

Ако случайно е такава, ето една оферта:https://www.ebay.com/itm/BOMBA-INYECTORA-OPEL-VECTRA-0470504204-047-050-420-4-24451346/264071396577?hash=item3d7be1bce1:g:IWIAAOSw6CRcBXJ2

Търсенето само на електроника и слагането й, довежда до задължителна калибрация на стенд, защото иначе ще имаш аномалии с разхода, може и с паленето, с вървенето. Тези са по-капризни с двете букси, затова не се хващай да правиш помпа "франкенщайн".

https://shop.euroimp...-injection-pump

Тук има и ревизирани:
https://allegro.pl/k...-n-aut-1-5-0110
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 27 януари 2019 - 10:41
Отговори

mrsch66 снимка mrsch66 27 януари 2019 - 10:52

Когато споряхме дали тези помпи подлежат на ремонт един колега от Велико Търново усърдно пишеше че може да ги поправя ника му е steve b.
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 27 януари 2019 - 11:36

То за подлеженето - подлежат. Но си трябва стенд. Има и клипове из нета как и на помпа с двете букси сменят транзистор, явно не това е проблема. Проблемът е после с подкарването сигурно, защото само да го смениш, не е цялата работа.
Отговори

mrsch66 снимка mrsch66 27 януари 2019 - 12:51

А това съм го писал много пъти този който може да накара помпата да работи нормално ще остане под пари за година две после работата ще намалее.Като за нормално имам в предвид да не играят обороти да пали без проблеми нормален разход и други екстри които се получават след намеса в блока.И този колега се перчеше последно точно в твойта тема че го може ама сега си мълчи.
Отговори

steve b снимка steve b 27 януари 2019 - 15:25

Ще обобщя положението с тези помпи :
Електрониките подлежат на ремонт - напр. 90-95% ако не е ровено в нея / ако е ... процента намалява.
За да се гарантира че колата ще върви 1:1 както преди ремонта НЕ се сваля датчик обороти !!! - разпоява се и остава на механиката. Луфта в болтчетата на датчик обороти оказва влияние на горивата(калибрирането на помпата) - това важи и за старите помпи с PSG5.
Стенд за тези помпи няма ! Ако се наложи центровка е свързано с повторно разглобяване и преместване на датчик обороти в аванс или закъснение в зависимост какви са стойностите на горивата. Играчка е но се получава...
Всички помпи и електроники на опел PSG16 взаимозаменяеми след подходящо препрограмиране(смяна на софтуера). Няма значение дали е 2.0 или 2.2 и дали е от вектра, зафира , астра , фронтера.
Отговори

mrsch66 снимка mrsch66 27 януари 2019 - 15:38

Сега е интересна и цената ориентировъчно за ремонт на ел.блок дали е изгодно друга или ремонт.
Отговори

steve b снимка steve b 27 януари 2019 - 16:53

Това не е за този раздел ... за повече на лични...
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 27 януари 2019 - 17:23

Яво си има стенд и всичко останало иначе нямаше да пишат че се калибрира на БОШ стенд.

http://www.vp44diese...mps-vp44-psg-16

Ние може да нямаме тук такъв, но където трябва имат.

Тук също декларират че е калибрирана:
https://shop.remante...5143560846.html

Логично ако се мисли не може да няма, защото кой тогава и как ги е произвел ? Все някъде са направени и калибрирани първоначално. Няма как да бачкат иначе.
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 27 януари 2019 - 17:26
Отговори

steve b снимка steve b 27 януари 2019 - 17:42

БОШ не потдържат тези помпи за ремонт . Връщаш старата вземаш нова . Затова и няма никакви нови резервни части за тях. За старите с PSG5 има всичко за тези не - намери ми оферта за нови части за тези помпи като се ровиш толкова в нета (напр. комплект уплътнения, датчик обороти или каквото и да било).
Стенд сигурно има в завода производител но няма такъв който се продава/предлага за сервизите им.
Отговори

mrsch66 снимка mrsch66 27 януари 2019 - 17:47

Те пишат ама Бош не го е произвел за 16-ка защото са решили че им е по изгодно да заменят от това да ремонтират,както и няма рем. комплекти това че някой твърди не значи че е истина.
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 27 януари 2019 - 18:17

Е аз не казвам че във всяка държава има по 20 стенда за 16-ки.
Затова казах "където трябва". А и друг логичен въпрос идва, защо след като са само нови, им пука за старите, защо ще ги искат ако няма да им правят нищо ?

И да, те го обясняват в друг сайт че може и 3 месеца а не си караш колата, докато от Бош потвърдят нещо си за гаранцията и направят нова електроника .... некви такива. Много е сложно явно с тия 16-ки, но който иска купува си и слага.
Една от причините да съм с 5-ца. Те тия 16-ки са само година и половина 2 слагани. Сигурно затова не им дреме много за тях. Но виж 5-аците са слагани под път и над път, та аз мисля че заради това даже и стенд има пуснат.
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 27 януари 2019 - 18:18
Отговори

steve b снимка steve b 27 януари 2019 - 19:18

Според мен въпроса със стендовете стои така понеже компютъра на двигателя е вътре в помпата . Софтуера за управление на двигателя се пише пък от производителя - опел и сааб . На всичкото отгоре всичко е вързано и с имобилайзера. Няма как да си занесеш помпата на стенд и БОШ да се ангажира с софтуера вътре и имобилайзера и да ти я върне в същото състояние . Най вероятно си зареждат техен си софтуер да си я тестват и калиброват . Като нова(или рециклирана) помпата идва празна с софтуер само за комуникация . Опел (сааб) имат грижата да я програмират за съответния автомобил и да я обучат към имобилайзера. Най вероятно затова са се отказали за потдръжка както на нас ни се иска.
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 27 януари 2019 - 20:33

Най-вероятно, всичко, което казваш - е така.
Но да си го признаят поне че е издънка на "инджИнерната мисъл". Затова сигурно не им се занимава дори на тях със собственото им нещо.

Даже не мога да си представя една логична мисъл , поради която да се направи така. Усложнение на шината, усложнение на окабеляването (защото и то се променя). Нови софтуери и т.н.. Как изобщо на някого му е хрумнало да навира целия комп там.... Не знам.
Неква междинна простотия между 5-ца и common rail. Мисля си че ако бяха се напънали да го направят тоя двигател направо обща рейка - щеше да стане пъти по-добро нещо.
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 27 януари 2019 - 20:34
Отговори

dimitarmark снимка dimitarmark 28 януари 2019 - 09:28

steve b искам да видя как ще сложиш от Фронтера помпа на Астра с две букси. Димов слагани са минимум 4 години във доста модели. Не са лоши помпите и си дават тяхното, но километрите са им много. Миналата година съм срещнал повече проблемни 5ци отколкото 16ки. И да всяка с две букси може да стане на твоята, само майстора да го може :)
Мнението беше редактирано от dimitarmark: 28 януари 2019 - 09:28
Отговори

steve b снимка steve b 28 януари 2019 - 10:10

Фронтера също има с 2 букси - 0470504207 / Y22DTH
Не са толкова лоши помпите - виждал съм здрави на 450к+ километра...
Отговори

dimitarmark снимка dimitarmark 28 януари 2019 - 16:03

Знам човек който има служебна над 900 х.км Зафира А. Даже си мисля че са малко по читави от 5ците. Аз си я ползвам, нищо че си имам и резервна помпа :)
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg