Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Бучене на двигателя Астра 1.9 CDTI

Miro Kamenov снимка Miro Kamenov 29 май 2020 - 11:48

Здравейте на всички!
Автомобилът ми е Астра Н 1.9 CDTI, 2006 год. От известно време имам следният проблем - без никаква индикация и в произволен момент двигателят започва зверски да бучи, много силни нискочестотни звуци и неравномерна работа, често и силна миризма като на бакелит. Понякога се оправя след минути, понякога не. Започва да се случва все по-често. При температура (метеорологична) под 20 градуса пали трудно. Забелязвам, че като спра автомобила оборотите леко се покачват периодично от 900 на до около 1000, все едно припомпвам газта. Днес паркирайки до работното място това покачване на оборотите беше придружено с глух звук. Колата е обслужена, често дори глезена. Преди година смених комплект съединител, маховик, радиатор, термостат, полуоска, лагери и зъбчати колела на скоростна кутия и какво ли още не. Дори минах диагностика в официален сервиз на Опел и всичко посочено беше поправено, а бе хвърлих тогава едни 2000 лв. за ремонт и обслужване. Моля за някаква насока от какво може да идва това адско бучене, миризма и неравномерна работа на двигателя. Ще ви бъда много благодарен, ако ми дадете някаква насока! П.С. Не съм особено вътре в нещата по техническата част (очевидно), затова моля за помощ без подигравки :)
Благодаря предварително! :helpsmilie:
Мнението беше редактирано от Miro Kamenov: 29 май 2020 - 11:53
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 29 май 2020 - 12:57

Най-добре е първо да се закачи на диагностика някаква, оп-ком нещо.

Да се види има ли индикации за нещо, да се видят данни, ако можеш да ги публикуваш тук даже. Има доста хора, които могат да те насочат. А зависи откъде си, може и даже и хора да ти помогнат.

Може да е от повече от едно нещо. Като почнем с ЕГР, минем през някой датчик или клапан.
Ако не си чистил скоро ЕГР-а, може да започнеш от там ако нямаш диагностика някаква.
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 29 май 2020 - 13:07
Отговори

Miro Kamenov снимка Miro Kamenov 29 май 2020 - 13:25

 Д-и-м-о-в, на 29 май 2020 - 12:57, каза:

Най-добре е първо да се закачи на диагностика някаква, оп-ком нещо.

Да се види има ли индикации за нещо, да се видят данни, ако можеш да ги публикуваш тук даже. Има доста хора, които могат да те насочат. А зависи откъде си, може и даже и хора да ти помогнат.

Може да е от повече от едно нещо. Като почнем с ЕГР, минем през някой датчик или клапан.
Ако не си чистил скоро ЕГР-а, може да започнеш от там ако нямаш диагностика някаква.



Благодаря за отделеното време и мнение! Със сигурност скоро ще я закарам да я погледнат, но все пак я мисля и искам да имам представа какво й е и евентуално колко би ми струвало.
П.С. от Варна съм, ако някой може да помогне... :)
Отговори

Miro Kamenov снимка Miro Kamenov 29 май 2020 - 23:05

А дали може да е ДПФ филтър? :drinks:
Отговори

Miro Kamenov снимка Miro Kamenov 18 юни 2020 - 15:14

 Д-и-м-о-в, на 29 май 2020 - 12:57, каза:

Най-добре е първо да се закачи на диагностика някаква, оп-ком нещо.

Да се види има ли индикации за нещо, да се видят данни, ако можеш да ги публикуваш тук даже. Има доста хора, които могат да те насочат. А зависи откъде си, може и даже и хора да ти помогнат.

Може да е от повече от едно нещо. Като почнем с ЕГР, минем през някой датчик или клапан.
Ако не си чистил скоро ЕГР-а, може да започнеш от там ако нямаш диагностика някаква.



Здрасти, колега! Ходих на диагностика с MDI (каквото и да е това) и обстоен технически преглед. Единственият проблем, който откриха по колата е дроселова клапа, нищо друго. Възможно ли е от това да идва бучене и т.н.?
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 18 юни 2020 - 16:27

Имаше ли грешки някакви? Това питам.

И когато го направи това следващия път, направо направи едно видео да видим какво е това "бучене". Защото предполагам на никой не му говори нищо като кажеш "бучене"
Отговори

dimitarmark снимка dimitarmark 19 юни 2020 - 08:33

Когато правиха диагностиката имаше ли го бученето?
МДИ е най точната диагностика за твоя модел :)
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 19 юни 2020 - 15:55

Те са "видели" дроселова клапа.
Не че не може да е от нея, защото тя регулира въздуха и дава данни към компютъра.
но все пак е хубаво номера на грешки, защото просто ей така "дроселова клапа"...

Може да се извади и да се изчисти и тя. Понякога електрониките им се пълнят с мизерия.
Отговори

Miro Kamenov снимка Miro Kamenov 23 юни 2020 - 12:25

 Д-и-м-о-в, на 19 юни 2020 - 15:55, каза:

Те са "видели" дроселова клапа.
Не че не може да е от нея, защото тя регулира въздуха и дава данни към компютъра.
но все пак е хубаво номера на грешки, защото просто ей така "дроселова клапа"...

Може да се извади и да се изчисти и тя. Понякога електрониките им се пълнят с мизерия.

Цитирам “нищо не открихме, всичко е наред, единственото капачеъо на дроселовата клапа не се затваря, може от това да е”.
Прилагам линк с клип, който направих преди малко, дано се чува въпросното бучене. Често е по-силно, оборотите прескачат и мирише, преди малко дори за момент загубих мощност, което ми се случи за пръв път. https://www.vbox7.com/play:ec01ab9654

Мнението беше редактирано от Miro Kamenov: 23 юни 2020 - 12:28
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg