Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Vectra B

Vectra B - Парно / Климатик / Климатроник

valentin снимка valentin 10 октомври 2005 - 12:51

Как е правилно да се ползва климатика (неавтоматичен)?

Колата как разбира кога да изключи компресора и колко студено да бъде в купето и кога да изключи компресора?
Отговори

ГостAstra_maniac_* 10 октомври 2005 - 13:17

valentin, на Oct 10 2005, 10:51 AM, каза:

Как е правилно да се ползва климатика (неавтоматичен)?

Колата как разбира кога да изключи компресора и колко студено да бъде в купето и кога да изключи компресора?
<{POST_SNAPBACK}>


Ами, ако говориш за климатик....той не изключва докато ти не го изключиш ;)

Виж вече ако говориш за климатроник, на него му се наглася определена температура и като я набере се изключва B)
Отговори

radok снимка radok 10 октомври 2005 - 16:03

Климатика (неавтоматичния) духа студ до като не го изключи пресостата при достигане на определено налягане на фреона и не включва до както това налягане не падне.
Отговори

VectraB снимка VectraB 10 октомври 2005 - 16:09

Това последното, нещо не го разбрах :angry:
Отговори

vectra снимка vectra 10 октомври 2005 - 16:10

ами то автоматичния климатик се нарича климатроник, така че под климатик се разбира такъв който работи докато ти не го изключиш, докато климатроника като му се зададе някаква температура я държи постоянно, т.е. като я достигне се изключва сам, а като температурата падне/надвиши зададената стойност климатроника отново се задейства...
Отговори

VectraB снимка VectraB 10 октомври 2005 - 16:20

:angry: Абе все ми се струва, че доста добре знам какво е климатроник, за него нямам нужда от разяснения.
Това изявление нещо не го разбрах :

radok, на Oct 10 2005, 05:03 PM, каза:

Климатика (неавтоматичния) духа студ до като не го изключи пресостата при достигане на определено налягане на фреона и не включва до както това налягане не падне.<{POST_SNAPBACK}>
Отговори

radok снимка radok 10 октомври 2005 - 16:27

VectraB, на Oct 10 2005, 05:20 PM, каза:

:angry: Абе все ми се струва, че доста добре знам какво е климатроник, за него нямам нужда от разяснения.
Това изявление нещо не го разбрах :

radok, на Oct 10 2005, 05:03 PM, каза:

Климатика (неавтоматичния) духа студ до като не го изключи пресостата при достигане на определено налягане на фреона и не включва до както това налягане не падне.<{POST_SNAPBACK}>

<{POST_SNAPBACK}>

Пресостата е ключ, който се задейства (изключва) при достигане на определено налягане. Има го във всички климатици, не само автомобилни. Ако количеството на фреона е намаляло, то тогава този ключ няма да изключи компресора и ще продължи да си върти до като не го изключиш ръчно.
Отговори

valentin снимка valentin 11 октомври 2005 - 07:57

Добре, това вече смятам ми се изясни.
Питах, защото като ми е топло, все завъртам врътката на най-студено, по някое време изстуди, и аз го изключвам, след малко пак включвам и така ...

Същото и като ми е студено - завъртам на най-топло, и резултата е, че ту включвам, ту изключвам :)

А вчера питах и за двутоновия клаксон - някой знае ли как да се разбере дали го има - вектра 2000 16в ЦД, и как се активира втория тон?
Отговори

s_toshkov снимка s_toshkov 28 април 2006 - 17:35

Колеги имам дизелова Вектар Б 98. Имам проблеми с климатика, не поддържа налягане, изпуска. Замерваха го навсякъде отвън, не изпуска от никъде отвън , и след като замериха навсякъде установиха че е ниакъде от вутре в купето.Становището им е че изпуска от някое съединение от системата вътре в купето или от сомото охладителче.
Така сега въпроса ми е накои имал ли е същиат проблем и по точно разглобявал ли е до там за да ме упъти от къде как се почва , куде точно в таблото се намира тва охладителче, как се стига до него??????????

Моля помогнете с съвет, защото тези който ще ми я правят още не са имали такъв проблем с вектра б и не знаят точноо от къде да зопочнат с разглобяването.

Някои има ли представа колко струва това охладителче????

БЛАГОДАРЯ ПРЕДВАРИТЕЛО
Отговори

Filev снимка Filev 29 април 2006 - 00:18

impas56
Отговори

tarambuka3500 снимка tarambuka3500 30 април 2006 - 00:00

схемите за разглобяване и т.н. ги има в програмата opel TIS-2000
има линкове в форума, потърси - всичко има там.
Отговори

veli-veli снимка veli-veli 30 април 2006 - 11:53

ако ти изпуска по-добре ходи на майстор(както каза колегата Impas 56), аз имах проблем, че налягане имаше, но не работеше както трябва. Напълних го и му смених един лагер на ролката която се изхвърла като се включи. Аз сум със същата Вектра(101коня)
Отговори

Vectra_777 снимка Vectra_777 21 декември 2007 - 20:41

Когато пусна парното и си чувам перката как опира и старже някъде , което много ме дразни ...
Та въпросчето ми е как да стигна до тъз перка скапаната за да може да и строша зъбките и да си сложа евентуално нова !? Ако някой колега има и схемичка още повече ще ми помогне .
Благодаря предварително ! :unsure:
Отговори

ГостVVAS_* 02 януари 2008 - 10:04

Колега Здравей! За много години!!! Знаеш ли къде ти е филтъра за купето? Ето това е филтъра. Махаш този филтър и ще видиш вентилатора за обдухване на купето. Успех!

Публикувано изображение
Отговори

Maiky снимка Maiky 02 януари 2008 - 10:48

Точно както Веско каза е! Само ще добавя, че перката прилича повече на казан на перакня, не е точно перка! Излиза с целия ел мотор! Само не си спомням дали се махаше и пластмасата под чистачките и самите чистачки! Като го свалите е хубаво и да си почистите въздухопроводите от боклуци! :beer:
Отговори

rercho снимка rercho 05 януари 2008 - 12:11

Значи колеги имаме Вектра Б с климатроник таблото в средната конзола е електроно(Няма врътки а само копченца)На мястото на стандартните врътки има едни дисплеичета с копчета отстрани.Първото се настроива градусите.Второто е за Колко сълно да духа и третото за къде да бъде насочен въздушния поток.Обаче дисплеичето на първото където се правят градусите не работи(въобще не свети)Моля кажете как може да се оправи това :clap:
Отговори

zorcia снимка zorcia 05 януари 2008 - 19:50

Само трябва да си смениш крушките. :clap:
Отговори

blagom снимка blagom 08 януари 2008 - 21:57

 rercho, на Jan 5 2008, 12:11 PM, каза:

Значи колеги имаме Вектра Б с климатроник таблото в средната конзола е електроно(Няма врътки а само копченца)На мястото на стандартните врътки има едни дисплеичета с копчета отстрани.Първото се настроива градусите.Второто е за Колко сълно да духа и третото за къде да бъде насочен въздушния поток.Обаче дисплеичето на първото където се правят градусите не работи(въобще не свети)Моля кажете как може да се оправи това :o

даааа и аз потвърждавам ->смени си крушчицата, ама по добре си ги смени всичките да не разглабяш за друга. провери във форума има тема как се сваля конзолата с климатроника. на мен като ми е сменяха, пича се учеше и май не го направи както го пише тук във форума но не му отне много - най много час да е било.
Отговори

geoapo снимка geoapo 09 януари 2008 - 12:45

Привет колеги!

Имам 1 такъв тъп въпрос:

Колата е ВектраБ, с климатроник. Искам да попитам когато духа топло в момента /през зимата/ постоянно ли работи климатроника или когато загрее колата си ползва парното, топлия въздух от двигателя, както е при колите без климатик и/или климатроник.

Благодаря Ви предварително
Отговори

VectraB снимка VectraB 09 януари 2008 - 12:50

Колега, нали не мислиш че климатроника е нещо повече от електронно управление на климатика ?
Ползва си парното от охладителната течност на двигателя.
Това не е като домашните климатици, да обръща цикъла на термо помпата ! За съжаление.
Може вече и да има такива, но при нашите Опели 100% не е така.
Отговори

Бърз отговор

Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg