Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Дизелови двигатели

Всичко е здраво но не пали X17DTL

Dimitrov1 снимка Dimitrov1 26 октомври 2018 - 06:54

Здравейте колеги.
От два месеца имаме Astra G 1.7TD 68 и до преди две седмици дори се движеше ...Проблема беше следния,главата и дюзите никога не бяха обслужвани и едната дюза видях че изпуска нафта.Преди това 1-2 дена имах проблем с паленето,като се налагаше мааалко повече (4-5секунди въртене) но си палеше.Смених дифтунга,маркучето за излишна нафта всичко точно НО на следващия ден видях че и тапата която е на последната дюза изпуска също та смених и нея , но докато въртя падна акумулатора и си викам айде утре.Заредих го но до там , няма палене.ВЪрти си , ГНП=то го чувам , филтъра е пълен но няма палене.Развих тръбичката на дюзата въртя въртя нафта не идва.Развивам я и на ГНП=то от където трябва да изкара и там не...Много ще съм благодарен ако някой ми помогне да запали това чудо на техниката.
Проверил съм бушони ,нямам грешки ,датчик колянов вал е нов,нямам чек лампа просто без обяснение съм за ситуацията.Кабели релета всичко е на място.Някой който е имал подобен проблем ..защото всеки почва , помпааа а тя се чува , клапани , датчик колянов вал и какво ли не ...
Отговори

k opel e снимка k opel e 26 октомври 2018 - 07:16

Това трябва да е немския мотор. Възможно е да е въздух, но този мотор е от старото поколение и е лесен за обезвъздушаване. В кой квартал е колата? Ако е на удобно място мога да я видя и да пробвам с машината за обезвъздушаване.
Отговори

Dimitrov1 снимка Dimitrov1 26 октомври 2018 - 07:53

Да колега , немския мотор 68коня който ползват и предишния модел.В момента колата е в Правец , много ти благодаря колега за желанието да помогнеш.Просто някой да каже какво да сменя като тръби евентуално кое да откача закача...
Отговори

JorkataG снимка JorkataG 26 октомври 2018 - 10:22

Проблема с въздуха е кофти. Ако искаш откачи входящия на помпата и дръпни с уста /малко нафта ще пийнеш ама не и знам мезето/ за да видиш от филтъра дали пропуска нафта. Ако пропуска закачи го и откачи на първия цилиндър от дюзата, завърти и виж кво ще се случи. ако и това не помогне може да си нямаш помпа или да е задръстена /ама как ще е станало не е ясно/. Ако имаш как да сложиш ръчна преди филтъра ще е добре но се съмнявам да можже.
Мнението беше редактирано от JorkataG: 26 октомври 2018 - 10:23
Отговори

ceko снимка ceko 26 октомври 2018 - 12:21

Данеби някой преди теб да е барал отзад кошницата в резервоара,и да е объркано нещо.Или пък да е потънала в кал и да не дърпа
Отговори

Dimitrov1 снимка Dimitrov1 26 октомври 2018 - 18:48

Утре ще пробвам да извадя входящия и ще пиша.След това ще пробвам и 6 и 7 пин някъде го четох в тема дали работи нормално че побелях с тоя въздух..
Много благодаря на всички които помагат!
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 26 октомври 2018 - 19:00

Разбери се с колегата k opel e да я видите тая астра. Доста е наясно и ще свършите работа. А и Правец не е толкова далече.
Отговори

Dimitrov1 снимка Dimitrov1 27 октомври 2018 - 11:33

Колеги пълен шах.Оправих горивния фолтър от там смучеше..Нафта идва до ГНп-то , отворих и капачката на гнп-то за да съм сигурен и да вътре всичко е здраво няма изхорели крачета и.т.н но не чувам самото клапанче да щрака.Възможно ли е имобилайзера да се ебава?Нямам вече друго обяснение.Всички бишони електроники тръбопроводи всичко е здраво и не пали.
Отговори

Hotblooded снимка Hotblooded 27 октомври 2018 - 13:02

Да не се е преебал стоп-клапана на помпата? Забравих вече с какъв болт се заменяше за проба, после се гасеше на съединител спирачка и скорост...
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 27 октомври 2018 - 15:46

 Dimitrov1, на 27 октомври 2018 - 11:33, каза:

Колеги пълен шах.Оправих горивния фолтър от там смучеше..Нафта идва до ГНп-то , отворих и капачката на гнп-то за да съм сигурен и да вътре всичко е здраво няма изхорели крачета и.т.н но не чувам самото клапанче да щрака.Възможно ли е имобилайзера да се ебава?Нямам вече друго обяснение.Всички бишони електроники тръбопроводи всичко е здраво и не пали.

Ако е имобилайзера когато въртиш на стартер ще мига чека. Обезвъздуши ли от помпата до дюзите?
Мнението беше редактирано от tisho.74: 27 октомври 2018 - 15:47
Отговори

Dimitrov1 снимка Dimitrov1 27 октомври 2018 - 17:00

Стана чудо и запали.Откачих от ГНП-то тръбата за изходната нафта , напълних отново горе от филтъра тръбата до ГНП развих горивната на първа дюза и въртене до полуда...Накрая даде синптопм , завих всичко и с въжето 300-400метра и колата запали.Много благодаря на всички отзовали се.Въздуха в тези коли е страшна работа.
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 27 октомври 2018 - 17:11

Значи след като си обезвъздушил от помпата до дюзите е запалила. Екстра!
Отговори

Dimitrov1 снимка Dimitrov1 27 октомври 2018 - 18:32

Бях се предал вече ..Имам и едно 4G13 Колт щях да го изкарвам отново в боя :) .
Благодаря отново на всички.
Искам да попитам , забелязвам че в движение примерно след 2-ра в промеждутака 3-4-та докато включи турбото ми светка чека.Стигне ли 2100 оборота всичко е оправя.Не се случва винаги но ми дразни окото.АГР-а съм го чистил но дали от него е проблема..
Мнението беше редактирано от Dimitrov1: 27 октомври 2018 - 18:33
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 27 октомври 2018 - 18:44

Тая кола се чете чудесно с опком.
Отговори

Dimitrov1 снимка Dimitrov1 27 октомври 2018 - 18:48

Да но го прави в движение..Не е ли проблем с включен оп ком да се движа?
Отговори

ceko снимка ceko 27 октомври 2018 - 19:47

Разбира се че не,то дори и да си спрял пак е записало грешка.
Отговори

Dimitrov1 снимка Dimitrov1 31 октомври 2018 - 08:33

Колеги за да не отварям нова тема ..Колата вече е наред пали върви всичко е точно.Вчера смених и маслото с Тотал 10/40 нови филтри и т.н.Имам едно дразнещо тракане.Мислех че кто сченя маслото ще се оправи , дори сипнах за всеки случай и добавка за повдигачите но пак издава един дразнещ шум.Става дума за това https://youtu.be/AcR_aagz9rk
Абсолютно същия симптом.Искам просто насока от какво може да е ..клапани , повдигачи ..за да не я оставя на майстор и да излезне че ми е сменил двигателя за нещо ковто не е толкова страшно.
Благодаря предварително!
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 31 октомври 2018 - 09:54

Нямаше да е зле да промиеш преди смяната. Аз пежото така го излекувах от тракаща верига- явно имаше наслоения в обтегача и от време навреме потракваше. След четири промивки през пет- шест хиляди километра вече е наред.
А опита ли да локализираш от къде идва тракането? Да не е от ангренажа?
Отговори

Dimitrov1 снимка Dimitrov1 31 октомври 2018 - 10:02

Ами доколкото мога да усетя сякаш от главата в това потракване .Добавката съвсем леко поуспокои нещата но си го има.Възможно ли е да не е зацепена помпата както трябва , защото това е от както съм я взел 3-4хиляди километра съм минал вече?Има едно препушване като я вкарам в обороти на място примерно 3-3500.
Отговори

ceko снимка ceko 31 октомври 2018 - 20:20

В работен режим на обороти това чаткане изчезва ли?
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg