Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Силов Тунинг

Тема за чип-тунинг въпроси

ilia снимка ilia 06 април 2005 - 23:23

abe малко трмава е при ниските обороти ина4е при висотите е 6 ЦА така4е бих се навил на едно 4ип4е зависи от цената :dancin:
Отговори

ГостImmortal_* 09 юни 2005 - 14:41

Колеги, може ли някой да помогне с малко информация за чип тунинга?
Интересувам се с колко коня мога да си подобря параметрите на Астрата Gsi 2000 8v 115 Ph и горе долу колко ще ми струва това удоволствие? Кой е най-големия чип?
Отговори

Владо снимка Владо 09 юни 2005 - 21:17

"най-големия" е с 28 крачета ;) :D и струва около 5лв :D

Иначе ако говориме за тунинг софтуер - имам на разположение няколко варианта - по всяко време може да пробваме (с предварителна уговорка де) .

За повече - 0888 977737
Отговори

Scorpion_BV снимка Scorpion_BV 28 септември 2005 - 10:19

Я разяснете за какво става въпрос?! Да не сте сложили чип да върви по харашо на газззз??? :angry:
Отговори

Жоро снимка Жоро 28 септември 2005 - 12:46

Еми чипа влияе на предварението и от там по-добра работа! Както знаеш за газта се правят други настройки. И те са ги постигнали с чипа.
Отговори

RAF (red.Astra.fen) снимка RAF (red.Astra.fen) 28 септември 2005 - 13:36

:crazy: Ръснете малко повече инфо, де ... Какъв двигател, какъв резултат...и т.н. Не бъдете мързеливи в обясненията!!! :lol:
Отговори

Juvigy снимка Juvigy 28 септември 2005 - 15:36

Това алтернатива на ламба контрол за газ ли е?
Какво е изпълнението - как постигате еднакво добра работа както на газ така и на бензин?
Отговори

Гостxenohack_* 05 октомври 2005 - 00:04

c20ne! Карам с чип вече повече от полувин година и съм много доволен! Определно върви доста! Въпросите към Let's Fly той ми направи чипа!
Отговори

Dexter снимка Dexter 05 октомври 2005 - 00:59

за Jet Spark ли става въпрос колеги ?
аз много съм навит на такова нещо да си сложа на колицата
има и някъв модел Jet Spark 2 дето можело сам да си регулираш стоиностите и да задаваш колко предварение да прави и т.н.
ще ми е интересно някои който разбира да напише повече по въпроса
като Летс Флай например :angry:
Отговори

Гостtristan_* 05 октомври 2005 - 08:09

кажете от каде да си купим и ние такъв чип де не бадете егоисти :angry:
Отговори

VectraGT снимка VectraGT 05 октомври 2005 - 08:43

Този чип е правен по секретна разработка на NASA, и е много ограничена серия :angry: :D
Отговори

Scorpion_BV снимка Scorpion_BV 05 октомври 2005 - 08:43

Чувал съм, че с чип може да се подобри работата на газ и ще е интересно Лет'с Флай да даде повече инфо ако може :angry: Чесно казано ако има ефект и намаление на разхода ще се бръкна за нещо такова.
Отговори

Cesar снимка Cesar 05 октомври 2005 - 08:55

Scorpion_BV, на Oct 5 2005, 06:43 AM, каза:

Чувал съм, че с чип може да се подобри работата на газ и ще е интересно Лет'с Флай да даде повече инфо ако може :angry: Чесно казано ако има ефект и намаление на разхода ще се бръкна за нещо такова.
<{POST_SNAPBACK}>


На газ и намаляване на разхода :kuku: , ееееее момчетааа вие искате да спре да харчи ли ве, разбирам че това ще е чудесно ама чак пък толко :lol:
С чипа има игра с аванса които му се задава и по този начин се прави работата на двигателя по-безаварийна , най-малкото от към гадните "гърмежи :beer: " които се случват и правят поразии ;)
Отговори

Владо снимка Владо 05 октомври 2005 - 09:26

Има доста изписано за това из Форума - наистина чип тунинга е полезен за колите на ГАЗ . ДжетСпарк също е добра алтернатива , но аз винаги предпочитам директната намеса в епрома , вместо пиджибегчета ))))

Иначе Ицо го е обяснил добре :D
Отговори

Scorpion_BV снимка Scorpion_BV 05 октомври 2005 - 10:05

C30SE, на Oct 5 2005, 08:55 AM, каза:

Scorpion_BV, на Oct 5 2005, 06:43 AM, каза:

Чувал съм, че с чип може да се подобри работата на газ и ще е интересно Лет'с Флай да даде повече инфо ако може :kuku: Чесно казано ако има ефект и намаление на разхода ще се бръкна за нещо такова.
<{POST_SNAPBACK}>


На газ и намаляване на разхода :beer: , ееееее момчетааа вие искате да спре да харчи ли ве, разбирам че това ще е чудесно ама чак пък толко :lol:
С чипа има игра с аванса които му се задава и по този начин се прави работата на двигателя по-безаварийна , най-малкото от към гадните "гърмежи :cen: " които се случват и правят поразии ;)
<{POST_SNAPBACK}>


Aми колега аз не си и мисля, че ще спре да харчи, но ако чрез чипа се подобри изгарянето като се компенсират разликите между бензин и газ (имам предвид времето за пълно изгаряне и т.н. на двете горива) би трябвало разхода на газ да се намали и да се подобри динамиката. Ако идеята е да се предпази колата от гадните "гърмежи" то тогава за мен няма смисъл от това тъй като за 70000км минати на гъззз не съм имал нито едно такова чудо. Това което бих искал ако може да се получи е да падне разхода грацко под 10л. и да имам по добро ускорение в ниските обороти. Над 3000рпм варви като на бензин, но преди тях е малко по мудна от колкото на бензин. Също така имам нужда от повишаване на въртящия момент защото колата ми е комби и често се кара пълна и липсата на въртящ момент е осезаема... та това имах предвид с поста си не да ми се направи колата да харчи 4 на сто градско. И това става ма ако си зема Ситроен Ц3 1.4ХДИ чистак нов кат майка ми :cen:. Та ако е възможно да се постигна гореспоменатите подобрения съм навит да се бръкна за нов чип... :sup: :angry:
Отговори

Juvigy снимка Juvigy 05 октомври 2005 - 10:18

Привет колеги,

Интересувам се от чип тунинга и разбрах че ЛЕТСФЛАЙ се занимава сериозно и имам няколко въпроса.
Възможно ли е да се модифицира системата така че да има възможност от така да се каже "2 чипа" като има възможност да се превключва от единя на другия: Например 1 за работа на бензин и 1 за работа на газ примерно.
Също така някой може ли да даде оптималните графики за ъгъла на искрата при опел двигателите и какви биха били те при работа на газ.
Разполагам с техника и приятели занимаващи се с проектиране на чипове (за автомобили ,но не за чип тунинг) и ако се наеме някой да обясни принципите на работа с чипове за коли бих могъл да "бълвам чипове в промишлени количества "
Не знам дали колегата ЛетсФлай ще помогне (може да си помисли че ще му подбивам бизнеса с чипове) но все пак съм малко свободен тия дни и гледам с какво да се занимая:)

10х
Отговори

Жоро снимка Жоро 05 октомври 2005 - 10:23

Чел съм за такива конзоли в който може да се сложат 2 чипа. Като единият може да е настроен за газ а другия за бензин. Но до колкото знам се намират трудно.
За да записваш чипове ти трябва специален софтуер който е дефицит.
Отговори

Juvigy снимка Juvigy 05 октомври 2005 - 10:34

Zhoro, на Oct 5 2005, 10:23 AM, каза:

Чел съм за такива конзоли в който може да се сложат 2 чипа. Като единият може да е настроен за газ а другия за бензин. Но до колкото знам се намират трудно.
За да записваш чипове ти трябва специален софтуер който е дефицит.
<{POST_SNAPBACK}>


Освен софтуера ще трябва и интерфейс и кабел ( не знам какви са може и стандартни да се използват) та ако може някой по подробно да разясни.
Как се казва софтуера?Предполагам че цялата информация се съдържа върху някакво ЕПРОМ-ЧЕ и самият чип тунинг се изразява във промяна на информацията му - дайте информация за стандартното му съдържание и примерни модификации за даден ефект примерно.
Ако някой си мисли че искам да печеля от тази работа мога да го успокоя че ще се занимавам само за "слава" от което биха спечелили крайните потребители и загубили разните кожодери по тунинг фирмите
Отговори

Владо снимка Владо 05 октомври 2005 - 12:19

по темата има изписани поне 2 теми в този форум .

2 чипа може да се направи безгрижно , но платката която имам не може да се събере в ЕКУ направено от ДЕЛКО - това са всички моноинжекции + 1,4 и 1,6 пълните инжекциони.

Да модифицираш софтуера на една кола е доста сложно , но всеки може да опита ))))
Отговори

VectraB снимка VectraB 05 октомври 2005 - 12:39

:angry: Juvigy, похвално е желанието ти, но ми се стува че си доста далеч от тези неща. Без да се обиждаш.
Да прочетеш и запишеш чипа е най лесната работа, но както казва LET's fly трябва да знаеш и имаш с какво. Съдържанието е важно и точно то струва пари. И за да се убедиш прикачвам един файл със съдържанието на оргинален чип на C20NE M1.5. Как ти се струва ? И колеги не си програмирайте bin-а, да не стане грешка.

Прикачен(и) файл(ове)

  • Прикачен файл  c20ne91.zip (17,6K)
    Брой изтегляния: 751
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg